dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seba3900

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-823
    Posty
    11

    Domyślnie Wygłuszenie sufitu podwieszanego

    Witam.
    Chce obniżyć sufit i wygłuszyć 10 cm wełny. Wełnę mogę układać bezpośrednio na konstrukcji sufitowej ?
    Sufit chce obniżyć o 15 cm wiec jak dam 10 cm wełny to zostanie mi 5 cm wolnej przestrzeni po miedzy wełną a starym sufitem. Czy taka przestrzeń może zostać czy lepiej wełnę montować do starego sufitu np na wkręty ?
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Witam,
    no cóż sama wełna raczej nie wystarczy, niezależnie jak montowana. Jeżeli sufit będzie zrobiony na standardowych wieszakach, to przeniosą one hałas na nowy sufit. Ostatnio byłem u klientów którzy tak zrobili i hałas im się przybliżył o te 15 cm.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seba3900

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-823
    Posty
    11

    Domyślnie

    to co proponujesz ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    montaż na suficie paneli z granulatu gumowego Mustwall, stelaż montowany do ściany na podkładzie Stywall, Jeżeli jest duża powierzchnia sufitu to montaż wieszaków na amortyzatorach, jeżeli nie jest duża to wystarczy wzmocniony stelaż, podwójna płyta kg. Parametry materiałów znajdziesz na stronie cichydom.eu. W razie pytań jestem do dyspozycji.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof1966 Zobacz post
    Witam,
    no cóż sama wełna raczej nie wystarczy, niezależnie jak montowana. Jeżeli sufit będzie zrobiony na standardowych wieszakach, to przeniosą one hałas na nowy sufit. Ostatnio byłem u klientów którzy tak zrobili i hałas im się przybliżył o te 15 cm.
    zmień dostawcę bo ten cię oszukuje

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    No cóż izolacjami zajmuję się 20 lat, więc wiem co mówię.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    seba3900

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    61-823
    Posty
    11

    Domyślnie

    Generalnie nie chodzi mi super wyciszenie tylko bardziej o zniwelowanie chalasu. Wiadoma sprawa są koszty. A wygłaszanie czy to matami czy czymś innym jest poprostu drogie. Czy istnieje jakaś tańsza metoda ?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sokrates72

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    kolega w pracy narzeka na sąsiada który uczy się wieczorami grać na pianinie, słychać lepiej niż nawet radio na cały regulator- podobno. Taka akustyka, czy Pokój sąsiada sąsiaduje z sypialnią kolegi ściana w ścianę, zapytał mnie czy coś można z tym zrobić, zatem i ja pytam, czy da radę to wygłuszyć????

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba3900 Zobacz post
    Generalnie nie chodzi mi super wyciszenie tylko bardziej o zniwelowanie chalasu. Wiadoma sprawa są koszty. A wygłaszanie czy to matami czy czymś innym jest poprostu drogie. Czy istnieje jakaś tańsza metoda ?
    Ja mówiłem o zrobieniu normalnej izolacji akustycznej, kosztować na pewno trochę kosztuje, ale też jest skuteczne. A taniej? Pisałeś co masz zamiar zrobić więc nic innego raczej nie ma. Jeżeli Ciebie zadowoli efekt to ok, bo to jest najważniejsze.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzysztof1966

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokrates72 Zobacz post
    kolega w pracy narzeka na sąsiada który uczy się wieczorami grać na pianinie, słychać lepiej niż nawet radio na cały regulator- podobno. Taka akustyka, czy Pokój sąsiada sąsiaduje z sypialnią kolegi ściana w ścianę, zapytał mnie czy coś można z tym zrobić, zatem i ja pytam, czy da radę to wygłuszyć????
    Oczywiście że da, wszystko zależy od poniesionych nakładów.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xajrips

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Grabowno
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    9

    Domyślnie

    połóż dywan na sciany i sufit jak u ruskich a tak serio to to co krzysztof proponuje pewnie bedzie najlepsza opcja

  12. #12

    Domyślnie

    Witam , jak się montuje ten system, my chcemy wygłuszyć dźwięki uderzeniowe od sąsiadów z góry(chodzenie-łupanie pietą, przesuwanie mebli , upadanie przedmiotów itp.) myślimy o panelu Mustwall, wełnie poliestrowej i podwójnej płycie karton gips.Możemy obniżyć sufit o ok.10cm, mamy do wykorzystania stelaż po suficie podwieszanym. Czy takie rozwiązanie da rade i jak to powinno być zrobione aby dało efekt . Czy ten panel i wełnę klei sie do sufitu czy do karton gipsu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony