Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
A ile to jest niskie skraplanie a ile wystarczająco wysokie.
Daikin i panasonik maja taka barierę a atlantic / fujitsu nie mają tego.
A kolega miał może "do czynienia" z agregatami skraplającymi działającymi "w zimie" bez regulacji ciśnienia / temp. skraplania ?
Moje doświadczenie jest takie że zwykle jak nie było regulacji to miałem robotę przy wymianie sprężarki dla mnie na plus bo robota była nawet jak "przetarg" wygrała tańsza firma - bo nie doliczyła regulatora
O różnicach w budowie wymienionych urz.(D,P,A/F) nie wspomnę - wymiennik płytowy vs wymiennik rurowy umieszczony (o zgrozo na tym forum) w buforze
P w pierwszej wersji urządzeń przyjął asekuracyjnie że spr. ma pracować na 50% jeżeli temp. w obiegu c.o. jest pomiędzy 20 a 25 teraz już wystarcza 10oC - z czegoś to wynika - pewnie chcieli jak najszybciej "zajechać" sprężarki wprowadzając nową linię produktów na rynek .
Nie zapominajmy o wydajności tzr (ezr w mniejszym stopniu ale zawsze) wynikającej z różnicy ciśnień.
Ale jak to na tym forum producenci i sprzedawcy ( a instalatorzy w szczególności) robią to wszystko tylko dlatego aby orżnąć was biednych konsumentów
Swoja drogą podobnie postępują producenci gruntówek - pozwalają na pracę grzałki przy niskim skraplaniu.
A wracając do kwestii P producent którego wyroby montowałem przed tym jak "przejął" go P pozwalał na pracę spr. do 15oC można było w ustawieniach serwisowych obniżyć do 10oC - z czegoś to wynika wielkość wymiennika nie jest "gumowa" a spr. ma swój zakres pracy.