dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Poprawny montaż okien balkonowych

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3maja

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    4

    Domyślnie Poprawny montaż okien balkonowych

    Witam serdecznie, mam pytanie do ekspertów z dziedziny okien dotyczące poprawnego montażu dużych okien balkonowych, mianowicie w całym mieszkaniu posiadam zamontowane (przez dewelopera) okna balkonowe, w zimie pojawił się problem bardzo zimnej podłogi przy oknach. Różnice w temperaturach są dość spore - około 1 metr od okna temp. podłogi wynosi 21.5 st. C, a przy oknie temp. podłogi to średnio około 16-17 st. C. Nie dawało mi to spokoju więc rozebrałem podłogę przy oknie i podkułem lekko cienką warstwę posadzki i tam znalazłem chyba znalazłem przyczynę zimnej podłogi. Moim zdaniem okno zostało niepoprawnie zamontowane gdyż stoi bezpośrednio na podmurówce z cegieł. Zdjęcie okna (mowa o tym 3 skrzydłowym), zdjęcie zrobione jeszcze przed wylewkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20111119-00074.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	309396

    Zamieszczam również filmik (przepraszam za jakość), który pokazuje puste przestrzenie pod oknem oraz to że okno podparte jest tylko w kilu miejscach.



    Teraz pytanie czy jako eksperci uważacie że taką wada powinna za skutkować wycięciem okna i ponownym (poprawnym) jego obsadzeniem?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ekspert nie kwapi się do odpowiedzi...
    To ja zapytam: kto wydłubywał tą piankę spod okna?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to że jej tam nie było Ale została uzupełniona ale to nic nie zmieniło teraz mam nawet zamarznięte skropliny na podłodze przy oknie

  4. #4

    Domyślnie

    Piana swoją drogą ale pod ramą powinno być podparcie będące izolatorem (np.podpory lub poszerzenia) a nie cegły które przewodzą ciepło. Do tego wymurowane poprzecznie czyli daleko w głąb podłogi... Jedyna w tym przypadku izolacja termiczna jest od zewnątrz i (biorąc pod uwagę montaż nawet bez listew podparapetowych czyli cegła pod samą ramą) nawet mistrzowsko wykonana niewiele da.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, czy mógłbym ewentualnie liczyć na to żeby ktoś z szanownych forumowiczów podpowiedział mi konkretnie, co dokładnie powinno być wykonane aby uzyskać możliwie jak najlepszy efekt? W niedługim czasie deweloper ma przystąpić do naprawy powyżej opisanej wady lecz obawiam się żeby nie zostało to wykonane słabo, dlatego tez chciałbym go poinformować na jakie "minimum" wykonania liczę.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Możliwie najlepszy efekt? Wyjęcie, skucie podmurówki i zastosowanie poszerzeń. Ale podmurówka nie jest błędem. Jest opcją słabszą, ale znacznie tańszą, skuteczną, pod warunkiem prawidłowego wykonania ocieplenia z zewnątrz ale o to trudno u naszych wykonawców.

    Liczyć możesz na tyle - na ile się umawialiście. Nie sądzę by w Waszej umowie był zawarty sposób montażu okien. Masz prawo wymagać szczelności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Do specjalistów mam zapytanie- czy to okno jest zamontowane poprawnie??? zaznaczę ze tylko dojdzie grubość 10 mm panela, a pianka dalej będzie widoczna... czy tak ma być???


    Poproszę o opinię...
    Ostatnio edytowane przez Teska ; 01-04-2016 o 15:32

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Z ujęcia nie widać czy jest poprawnie. Widoczna pianka jako taka nie jest błędem (inna sprawa że nowsza technologia mówi już o montażu w szerszym zakresie - i wyższej cenie).
    Zapewne pytasz, czy okno nie jest za wysoko? lub czy nie jest za niskie zamówione? A to już trzeba by znać Wasze ustalenia z pomiarów i umowy i zweryfikować to z sytuacją na budowie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    budynek buduje developer- mi nie mieliśmy żadnego wpływu...ani na wysokość ani na pomiary. jak położe tam panele - pianka zupełnie będzie widoczna...
    Czy pianka nie powinna być w tzw chudziaku???

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tu mam lepsze zdjecie..
    To jest już na gotowo...POMOCY


  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie


  12. #12

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    Dobra izolacja jest oczywiście niezbędna, by nie tracić ciepła w czasie zimowych miesięcy. Montaż oczywiście nie jest w tym wypadku prawidłowy. Proszę skontaktować się z nabjliższym oddziałem Oknoplast. Mam nadzieję, że będziemy Panu w stanie pomóc.

    Serdecznie pozdrawiam,
    Grzegorz Bułat
    Kierownik technologii Oknoplast

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Proponuję czytać daty wątków - sądzi Pan że inwestor od kwietnia czeka na cenną Pana poradę reklamową ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14

    Domyślnie

    Witam


    Sam problem wymieniany powyżej nie dotyczył bezpośrednio okien marki Oknoplast, wątki tego typu najczęściej znajdują się w głównych sekcjach forum. Jeśli jednak uczestnicy wraz z pomocą innych specjalistów forum nadal nie rozwiązali problemu, to tak - zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. W przypadku kontaktu zapewniamy,fachową pomoc oraz wsparcie merytoryczne.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony