dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie Jak zaaranżować wąską sypialnie

    Witam,
    mam do dyspozycji pokój o wymiarach niestandardowych 200x400 . Chciałbym zrobić w nim sypialnie ale nie wiem jak to dobrze rozegrać dlatego zwracam się o pomoc do Was i proszę o propozycję/podpowiedzi. Pokój ma wys. około 2,5m.
    Wymiary pokoju na obrazku poniżej.




    Wystarczy, że w tym pokoju będzie tylko spora szafa + łóżko.
    Z góry dziękuje za propozycje.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Jak duże planujesz łóżko? Gdzie masz grzejnik?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Grzejnik jest pod oknem i na tej ścianie wraz z rurą zajmuje 80cm + rury idące jak na zdjęciu poniżej, łóżko jak największe się uda.
    Na pewno nie mniej niż 140cm szerokości.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    140 brzmi rozsądnie, a jak długie wchodzi w grę?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Obecnie mam 190cm i jest ok, więc 190-200cm będzie dobrze.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Ustawiłabym łóżko wzdłuż pokoju (nawet szersze niż 140 cm) pod oknem i pomyślałabym nad zagospodarowaniem lewego dolnego rogu - może wysoka szafa narożna na wymiar?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Taki jest plan tylko nie wiem czy do łóżka będzie swobodny dostęp. Przydałaby się też jakaś nocna szafka..

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabeelek Zobacz post
    Taki jest plan tylko nie wiem czy do łóżka będzie swobodny dostęp. Przydałaby się też jakaś nocna szafka..
    Znalazłam w sieci sypialnię, która przypomina mi nieco Twoją pod względem parametrów. Tu szafa jest jednak po prawej stronie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	59390511974b9825169276b2fbd299ab.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	309723

    Czy masz pomysł na okno? Myślałaś o lustrze w szafie?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Tylko czy jak wstawię łóżko np. 160cm szerokości to z obu stron zostanie 20cm na dojscie do łózka co chyba nie jest komfortem.
    Nie wiem czy nie przysunąć łóżka do jednej ściany to wtedy 40cm miejsca na przechodzenie powinno być wystarczająco.
    Szafa tylko z lustrem wchodzi w grę.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    Zgodzę się, że 20cm po obu stronach łóżka nie zachwyca. Czytałaś?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ialnia-problem

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kdrozd

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-207
    Posty
    18

    Domyślnie

    ja bym przesunął łóżko w jedną stronę, a od strony grzejnika zamontował jakąś szafkę.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Odświeże temat bo sypialni jeszcze nie zrobiłem
    Pomyślałem o kupnie materaca 180x200 i postawieniu go wzdłuż pokoju, czy to ma sens czy lepiej szukać czegoś węższego?
    Myślałem o 140cm szerokości ale wraz z łóżkiem zajmie to pewnie około 155cm i i tak nie będzie komfortu chodzenia koło łóżka...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabeelek Zobacz post
    Odświeże temat bo sypialni jeszcze nie zrobiłem
    Pomyślałem o kupnie materaca 180x200 i postawieniu go wzdłuż pokoju, czy to ma sens czy lepiej szukać czegoś węższego?
    Myślałem o 140cm szerokości ale wraz z łóżkiem zajmie to pewnie około 155cm i i tak nie będzie komfortu chodzenia koło łóżka...
    Ja bym wolała węższe, żeby zmieścić jeszcze szafki nocne, dla mnie to ważny element przy łóżkach. Ja mam trochę szerszą sypialnię, bo ok. 220x380 cm, okno i grzejnik mam tam gdzie ty, ale bliżej środka ściany. Mam łóżko 140x200 (rama łóżka szer. na 145 cm) i po obu stronach szafki nocne. Na przeciwległej ścianie mam na całą długość ściany szafy w zabudowie, a ich długość mogłam zwiększyć dzięki przesunięciu drzwi w stronę przedpokoju. Na rysunku mniej więcej tak jak to teraz wygląda. Na niebiesko układ mebli, na czerwono linia drzwi, a strzałka pokazuje, gdzie zostały drzwi przesunięte.
    Najważniejsze byś zrobił tak jak się tobie podoba, bo to ty tam będziesz spał.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sypialnia.png
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	6,5 KB
ID:	382035  

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał diabeelek Zobacz post
    Odświeże temat bo sypialni jeszcze nie zrobiłem
    Pomyślałem o kupnie materaca 180x200 i postawieniu go wzdłuż pokoju, czy to ma sens czy lepiej szukać czegoś węższego?
    Myślałem o 140cm szerokości ale wraz z łóżkiem zajmie to pewnie około 155cm i i tak nie będzie komfortu chodzenia koło łóżka...
    A jest szansa, żeby łóżko zmieściło się wzdłuż ściany pod oknem?
    Wtedy możesz dać szersze, a i tak zostanie Ci sporo miejsca np. na szafę na wprost wejścia.
    Ja tak miałam w poprzednim mieszkaniu, ale chyba miałam ciut szerszy pokój i łóżko weszło mi na styk.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    diabeelek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    24

    Domyślnie

    Łóżko wzdłuż ściany pod oknem nie wejdzie.. Musiałoby mieć 192cm max. długości - nie dostanę takiego materaca...
    Szafki nocne nie są mi potrzebne tzn. przydałyby się ale chyba wolę mieć większy komfort spania, gdybym miał szerokość 220cm to pewnie wybrałbym 160x200 i było by lux...
    Mógłbym jeszcze pomyśleć nad 160x200cm ale wolna przestrzeń jaka pozostanie i tak nie będzie komfortowa do chodzenia więc chyba warto wcisnąć jak najszersze łóżko jak się da?
    PS.
    czy warto kupować materac przez internet nie testując go?

  16. #16

    Domyślnie

    Z doświadczenia jeśli chcesz mieć dojście z boku to na nogi potrzebne jest 60 cm, 50 cm to minimum, a dodatkowe 10 cm daje pewien komfort.

    Jak już się bawic to zamiast gotowej ramy łóżka można zrobić platformę na szerokość pokoju i długość materaca. Wtedy dowolny materac będzie można położyć.
    Pod platformą można zrobić szufladę 100 cm albo zrobić wieko platformy podnoszone.

    Materace warto przetestować, choćby po to żeby się wiedziało czy lubi się twardy materac czy miękki. Istotna róznica jest też między materacem sprężynowym i piankowym (a i pianki są różne). Nie wszyscy lubią piankowe.
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 28-02-2017 o 19:59

  17. #17
    Banned
    RyszardBiały

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-567
    Posty
    2

    Domyślnie

    Materac bez testowania to spore ryzyko. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że upatrzyłem sobie model materaca piankowego (spam), ale wiedziałem, że to jest dosyć spory poziom twardości i (H3). W internecie był dużo tańszy ale znalazłem w swoim mieście salon, w którym sprzedawali materace tej marki, przetestowałem bezpośrednio, okazało się, że jest jeszcze lepiej niż myślałem i kupiłem go przez sklep internetowy. Jestem zadowolony bo udało mi się trochę oszczędzić więc radzę właśnie tak robić.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-09-2018 o 20:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony