dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Markiza zewn Fakro

  1. #41
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Witam.
    Dokładnie tak, nie posiadam drewnianego wypełnienia pod oblachowaniem, dołączam zdjęcie (przepraszam za stan czystości - zdjęcie okna po zimie przed myciem, efekt sadzy z pobliskich domów jednorodzinnych gdzie palą wszystkim tylko nie węglem). Aczkolwiek jeśli chodzi o "wypełnienie" aby śruba mocująca miała się czego trzymać to mogę wykonać i podłożyć pod oblachowanie dwie kostki drewniane - czy takie rozwiązanie zastępcze może być?.
    W takie sytuacji wszystko zależy od tego czy jest Pan w stanie stabilnie umocować dodatkowe elementy drewniane - jeżeli tak to powinno się udać przykręcić kasetę markizy AMZ (wersja AMZ New Line nie wchodzi w grę).

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Jeszcze jedno co do wymiaru markizy, ostatnio byłem w jednym z marketów budowlanych i taka markiza była zamontowana rozwinięta na oknie. Markiza jakiejś innej marki (w opisie że pasuje do okiem Velux), ale nie o tym. Pozwoliłem sobie dokładnie zmierzyć okno i tą markizę. Szyba miała wymiary 60x100cm. Markiza wg opisu 66x118cm i pasowała idealnie, co ciekawe rozwinąłem tą markizę ma maxa i już nie mierząc (bo za długa) stwierdziłem że rozwija się spokojnie gdzie na 1,5m.
    Czy jest Pan pewien, że markiza 66x118 nie obejmie mojego okna? (musi być aż 78x140cm?.
    Pozdrawiam.
    Na rynku są dostępne różne markizy i często producenci wykonują je w ten sposób, że przy danej szerokość występuje jedna długość materiału (dana szerokość obejmuje większość wymiarów wysokościowych okien). W przypadku markiz firmy FAKRO materiał jest docinany konkretnie do danego wymiaru - chodzi o zapewnienie najlepszej sztywności materiału w danym wymiarze. Sprawdziłem rzeczywiste wymiary materiału markiz AMZ:
    AMZ 66x118 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 560mm x 1280mm
    AMZ 78x118 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 680mm x 1280mm
    AMZ 78x140 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 680mm x 1500mm

    Odnosząc się do powyższych wypowiedzi - oczywiście zgadzam się, że najlepiej stosować dodatki tego samego producenta co okno. Mamy wtedy pewność, że wszystko będzie pasować i będzie działać. Niestety nie zawsze wszystko jest jasne i proste czasem warto sprawdzić inne możliwości. Montaż markizy nie jest bardzo skomplikowany i czasem istnieje możliwość montażu także na oknach innych producentów (jeżeli w ich ofercie nie ma takich dodatków). W takich przypadkach nigdy nie ma do końca pewności czy wszystko sie uda ale przecież potrzeba jest matką wynalazków a forum jest najlepszym miejscem gdzie można takie warianty testować. Jeżeli moje odpowiedzi były w jakimś stopniu pomocne to bardzo się cieszę.


    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  2. #42

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za fachową pomoc.
    Proszę jeszcze o informację w jaki sposób mocuje się zaczepy dolne do ramy? okna.
    Na zdjęciach nie do końca to widać, czy one są po prostu przykręcane?.
    Aha i jeszcze na koniec, czy wkręty do mocowania zaczepów i kasety górnej są w komplecie z roletą?.
    Pozdrawiam.

  3. #43
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
    Bardzo dziękuję za fachową pomoc.
    Proszę jeszcze o informację w jaki sposób mocuje się zaczepy dolne do ramy? okna.
    Na zdjęciach nie do końca to widać, czy one są po prostu przykręcane?.
    Aha i jeszcze na koniec, czy wkręty do mocowania zaczepów i kasety górnej są w komplecie z roletą?.
    Pozdrawiam.
    Witam,

    Dolne zaczepy również są przykręcane za pomocą wkrętów (35mm)
    Wkręty są w komplecie razem z markizą.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś kupował markizy do okien dachowych VELUX z tej strony https://www.itzala.pl/katalog/itzala/markizy ?
    czy odbiegają jakościowo od markiz veluxa ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kupiłem, są świetne. I za pół ceny. Polecam.
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  6. #46
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Witam,

    Mimo wszystko sugeruję zastosowanie dodatków tego samego producenta co okno aby uniknąć ewentualnych problemów z gwaracją.

    Z poważaniem
    Konsultant FAKRO

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edel

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-064
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    chcę zakupić markizę do okna FIS-V U2 78/118, wybrałem model AMZ new line, jednak zastanawiam się czy kaseta zmieści się za górną ramą okna. Od krawędzi ramy do dachówki jest 3,5 cm, natomiast górna krawędź ramy jest 5 cm powyżej dachówki. Dachówka jest płaska.

    alternatywą jest stary model AMZ?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony