Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
Witam.
Dokładnie tak, nie posiadam drewnianego wypełnienia pod oblachowaniem, dołączam zdjęcie (przepraszam za stan czystości - zdjęcie okna po zimie przed myciem, efekt sadzy z pobliskich domów jednorodzinnych gdzie palą wszystkim tylko nie węglem). Aczkolwiek jeśli chodzi o "wypełnienie" aby śruba mocująca miała się czego trzymać to mogę wykonać i podłożyć pod oblachowanie dwie kostki drewniane - czy takie rozwiązanie zastępcze może być?.
W takie sytuacji wszystko zależy od tego czy jest Pan w stanie stabilnie umocować dodatkowe elementy drewniane - jeżeli tak to powinno się udać przykręcić kasetę markizy AMZ (wersja AMZ New Line nie wchodzi w grę).

Cytat Napisał Oszolom Zobacz post
Jeszcze jedno co do wymiaru markizy, ostatnio byłem w jednym z marketów budowlanych i taka markiza była zamontowana rozwinięta na oknie. Markiza jakiejś innej marki (w opisie że pasuje do okiem Velux), ale nie o tym. Pozwoliłem sobie dokładnie zmierzyć okno i tą markizę. Szyba miała wymiary 60x100cm. Markiza wg opisu 66x118cm i pasowała idealnie, co ciekawe rozwinąłem tą markizę ma maxa i już nie mierząc (bo za długa) stwierdziłem że rozwija się spokojnie gdzie na 1,5m.
Czy jest Pan pewien, że markiza 66x118 nie obejmie mojego okna? (musi być aż 78x140cm?.
Pozdrawiam.
Na rynku są dostępne różne markizy i często producenci wykonują je w ten sposób, że przy danej szerokość występuje jedna długość materiału (dana szerokość obejmuje większość wymiarów wysokościowych okien). W przypadku markiz firmy FAKRO materiał jest docinany konkretnie do danego wymiaru - chodzi o zapewnienie najlepszej sztywności materiału w danym wymiarze. Sprawdziłem rzeczywiste wymiary materiału markiz AMZ:
AMZ 66x118 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 560mm x 1280mm
AMZ 78x118 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 680mm x 1280mm
AMZ 78x140 / wymiary rozwiniętego materiału to ok. 680mm x 1500mm

Odnosząc się do powyższych wypowiedzi - oczywiście zgadzam się, że najlepiej stosować dodatki tego samego producenta co okno. Mamy wtedy pewność, że wszystko będzie pasować i będzie działać. Niestety nie zawsze wszystko jest jasne i proste czasem warto sprawdzić inne możliwości. Montaż markizy nie jest bardzo skomplikowany i czasem istnieje możliwość montażu także na oknach innych producentów (jeżeli w ich ofercie nie ma takich dodatków). W takich przypadkach nigdy nie ma do końca pewności czy wszystko sie uda ale przecież potrzeba jest matką wynalazków a forum jest najlepszym miejscem gdzie można takie warianty testować. Jeżeli moje odpowiedzi były w jakimś stopniu pomocne to bardzo się cieszę.


Z poważaniem
Konsultant FAKRO