dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy jest sens ocieplania tarasu na gruncie?

    Witam. Mam pytanie jak w temacie. Obecnie mam mieć wykonywany taras. Taras będzie na gruncie, wykończony kostką brukową z posypką granitową. Wykonawca zaproponował ocieplenie ścianek tarasu styropianem, gdyż jak twierdzi zawsze tak robi. Staram się wybudować dom w standardzie energooszczędnym, więc na ociepleniu nie chcę oszczędzać. Zastanawiam się jednak, czy ocieplenie ścian tarasu ma jakiekolwiek energooszczędne uzasadnienie? Dom ma już swoją nieprzerwaną warstwę ocieplenia na około, a taras będzie do niego dostawiony.
    I drugie pytanie przy okazji. Czy przy wykończeniu kostką brukową, daje się ocieplenie poziome, pod tą kostkę. Czy to zalecenie dotyczy tylko wykończenia płytkami, itp.?
    Ostatnio edytowane przez akm97 ; 22-03-2015 o 18:59

  2. #2
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie jak w temacie. Obecnie mam mieć wykonywany taras. Taras będzie na gruncie, wykończony kostką brukową z posypką granitową. Wykonawca zaproponował ocieplenie ścianek tarasu styropianem, gdyż jak twierdzi zawsze tak robi. Staram się wybudować dom w standardzie energooszczędnym, więc na ociepleniu nie chcę oszczędzać. Zastanawiam się jednak, czy ocieplenie ścian tarasu ma jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie? Dom ma już swoją nieprzerwaną warstwę ocieplenia na około, a taras będzie do niego dostawiony.
    I drugie pytanie przy okazji. Czy przy wykończeniu kostką brukową, daje się ocieplenie poziome, pod tą kostkę. Czy to zalecenie dotyczy tylko wykończenia płytkami, itp.?
    Ekonomicznie to nie ma sensu. Technicznie też za bardzo nie widzę. Niezależnie czy wykończone kostką czy płytkami. Domyślam się, że pod płytkami dają styropian po to by zrobić barierę przed podciąganiem kapilarnym.
    Jak dasz styropian na ścianki to po to żeby ziemia pod kostka nie wychładzała sie za szybko z boku ale i tak będzie sie wychładzać z góry. Musiałbyś ocieplić i z boku i z góry ale po co? Żeby zamknąć ciepło?
    Też będę mieć taras na gruncie wyniesiony metr nad ziemie ale ocieplać nie zamierzam.
    Chyba, że ktos da jakieś racjonalne argumenty. Ja na razie ich nie widzę.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Ci za opinię. Jeśli chodzi o podciągania kapilarne wilgoci, to barierą dla niej może być prawdopodobnie warstwa gruzu. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Rozwiniesz myśl w jaki sposób gruz zabezpiecza przed podciąganiem kapilarnym ??

  5. #5
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Zabezpieczeniem przed podciaganiem kapilarnym może być folia, ale za to nie przepuszcza wody opadowej, może być styropian ale też pozbywa się wilgoci dość wolno, moze być odpowiedniej wielkości i grubości żwir, może być i sam piasek o ile jego warstwa jest wystarczjąco gruba.
    A jak się chce mieć całkowitą pewność to moze być szkło piankowe.

    Ja będę mieć zwykły piach średnioziairnisty, w grubości 1,5m. Piach taki teoretycznie podciąga do 30cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Rozwiniesz myśl w jaki sposób gruz zabezpiecza przed podciąganiem kapilarnym ??
    Nie przywiązuję do tego uwagi, z uwagi na to, że taras ma być z kostki. Na zdrowy rozsądek jednak mniejsza spoistość od piasku takiej warstwy gruzu (ceramicznego i ceglanego) chyba stanowi pewną barierę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony