dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A dlaczego nie mogą paść dwie.

    Miałem przypadek gdzie padła płyta główna sterownik i dwa wentylatory - cud?
    Cud elektryczny, lekko licząc kilowoltowy
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał elrow23 Zobacz post
    2 letnia gwarancja na takie urządzenie to dość śmieszna sprawa. są producenci dający nawet dożywotnią (oczywiście nie mówię tu końcu żywotności jak w tym przypadku), ale to też pod warunkiem stałego serwisowania
    Ale jaki to problem dać dożywotnią gwarancję na urządzenie??? W sensie "nieskończoną". Nie ma problemu. Koszty serwisowania (corocznego, wymagalnego) zrekompensują wymianę sprężarki po xx latach, czy jakąś nieszczelność po drodze, a dodatkowo pozwolą na wczesne wykrycie niezauważalnej ale po czasie groźnej awarii (jakaś nieszczelność właśnie).

    Ja również z miłą chęcią dam dożywotnią gwarancję na pompę ciepła. Proszę bardzo.
    Kwestia oceny ryzyka.

    Z moich doświadczeń praktyczych: dla klienta sprawa raczej nieopłacalna....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post

    Z moich doświadczeń praktyczych: dla klienta sprawa raczej nieopłacalna....
    spodziewałem się takiej odpowiedzi
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #24

    Domyślnie

    Po co przepłacać za urządzenie z wieczystą gwarancją - skoro sam nabywca nie posiada takowej i może nie dożyć nawet drugich urodzin swojej pompy ;>?
    Przypuszczam, że serwisy nie prowadzą już statystyk takich przypadków, a i służba zdrowia tym bardziej.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krix

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Kwestia oceny ryzyka.

    Z moich doświadczeń praktyczych: dla klienta sprawa raczej nieopłacalna....
    Ale to generalnie coś jak ubezpieczenie na cokolwiek.
    Płacisz składkę, choć może nigdy nie będzie straty.
    Jednak w razie czego warto i ludzie ubezpieczenia wykupują.

    Jak bym miał kupować drogą pompę to chyba bym wolał coś z dłuższą gwarancją - to daje mi poczucie, że producent "ufa" swojemu sprzętowi.

    Może w ogóle opcja bez zakupu pompy ciepła - nie można tego wziąć z leasing?
    Zamiast jednorazowego zakupu z kredytu - płacić regularne opłaty, w których już będzie zawarty serwis urządzenia, wliczone ryzyko, że coś się popsuje zbyt szybko. Finansowo pewnie drożej niż kupić od razu, nawet bez gwarancji i nie mieć pecha, że coś padnie ale spokój duszy większy i pełna przewidywalność kosztów.

    No właśnie "przewidywalność kosztów" to według mnie może być argument za wieczystą gwarancją.

    O ile wyobrażam sobie zakup pompy bez dłużej gwarancji za jakieś 15k PLN (zakładając, że w razie czego poniosę podobny koszt) to przy 30kPLN miałbym już większe obawy (nawet jeśli to droższa to niby lepszy producent).
    Ostatnio edytowane przez Krix ; 04-04-2015 o 18:17

  6. #26

    Domyślnie

    Ekspertem nie jestem ale wydaje mi się że większość awarii elektroniki w pompach ciepła wynika z problemów z siecią energetyczną. W pompie Ciepła siedzą przecież te plyty głowne podobne jak w zwyklym komputerze, i te komputery dzialaja niekiedy 10-15 lat i nic sie z nimi nie dzieje, są wymienieane na nowszy sprzet ale nadal działają,. Problem w tym że kiedys przy zakupie komputera kazdy z miejsca kupował listwe przeciwprzepieciowa. A klienci na pompy ciepla dziela sie na tych swiadomych i tych trochę mniej. Jezeli instalator rowniez należy do tej drugiej grupy, to nie zrobi wlasciwego zabezpieczenia i beda problemy. Mój instalator nalezał chyba do jakiejs 5 grupy nieswiadomosci, moze kotly na wegiel i w porywach na gaz dobrze montowal,ale pompy to raczej testował na mnie. Po pierwszej burzy mialem spalony wtyk kodowy, na szczescie kosztował cos kolo 100 zl. Wezwałem elektryka i na wlasną rekę załozylem zabezpieczenie B+C, od tamtej pory (okolo 3 lata) jest spokoj, Co prawda przy ubezpieczaniu domu włączyłem ryryko przepięcia, na wszelki wypadek.
    Wracając do tych gwarancji, jezeli mamy dobrze zabezpieczona elektronike, przeplacanie za urzadzenie w zamian za 3 lata dluzsza gwarancje uwazam za bezsensowne (chyba ze mamy taka bez przeplacania), Reszta nazwijmy to mechanicznych podzespolow jesli maja wade fabryczna raczej siadzie przez pierwsze dwa lata, okres gwarancji.
    Ale to jest tylko moje zdanie na ten temat
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Z tymi zabezpieczeniami jest większy problem.Przepięciówka A,B,C tak naprawdę zabezpiecza przed silnym impulsem który może doprowadzić do pożaru lub zniszczenia instalacji.Ale nie chroni urządzeń elektronicznych przed wzrostem napięcia lub napięciem miedzyfazowym.
    Są dostępne wyłączniki nadnapięciowe . Ważne jest też aby nie miały zbyt dużej zwłoki w zadziałaniu.
    W listwie ochronnej komputera jest kilka zabezpieczeń i filtry .Trudno jest wykonać taki układ dla mocy PC.
    Kiedyś (może i teraz) niektóre PC miały oddzielne zasilanie sprężarki i automatyki.
    Ale dla inwerterów to trudne

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Z tymi zabezpieczeniami jest większy problem.Przepięciówka A,B,C tak naprawdę zabezpiecza przed silnym impulsem który może doprowadzić do pożaru lub zniszczenia instalacji.Ale nie chroni urządzeń elektronicznych przed wzrostem napięcia lub napięciem miedzyfazowym.
    Są dostępne wyłączniki nadnapięciowe . Ważne jest też aby nie miały zbyt dużej zwłoki w zadziałaniu.
    W listwie ochronnej komputera jest kilka zabezpieczeń i filtry .Trudno jest wykonać taki układ dla mocy PC.
    Kiedyś (może i teraz) niektóre PC miały oddzielne zasilanie sprężarki i automatyki.
    Ale dla inwerterów to trudne
    Moja pompa ma rozdzielone zasilanie. Elektronika jest na 220 i jest puszczona przez większe zabezpieczenia, reszta jest na 3 fazy na standardowych "bezpiecznikach"
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  9. #29

    Domyślnie

    Rozbierzcie swoje "listwy przeciwprzepięciowe" i powiedzcie mi czy ktoś z was ma w swojej coś więcej niż warystor.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Rozbierzcie swoje "listwy przeciwprzepięciowe" i powiedzcie mi czy ktoś z was ma w swojej coś więcej niż warystor.
    szczerze mowiac nie znam sie na tym...Ale ta listwa wystarczy aby ochrobnic starego poczciwego peceta, nie wierze ze dzisiejsze zabezpieczenia nie ochronia klika modulow w pompie.
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    załozylem zabezpieczenie B+C
    Przy urządzeniu można jeszcze dołożyć D - na fazie na której pracuje elektronika. Przy zwykłych gruntówkach awaria będzie do opanowania, przy inwerterach (p-w) koszt może być bardzo wysoki.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    szczerze mowiac nie znam sie na tym...Ale ta listwa wystarczy aby ochrobnic starego poczciwego peceta, nie wierze ze dzisiejsze zabezpieczenia nie ochronia klika modulow w pompie.
    No właśnie że nie. To tylko chwyt marketingowy w który wierzą tłumy. Niestety...

  13. #33

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Podbijam temat rozpoczęty w pierwszym poście.
    Jestem w tej samej sytuacji co założyciel tematu. Pompa HEWALEX PWPC-3,8H-A 2-W300 przestała pracować w trzy miesiące po upłynięciu okresu gwarancyjnego. Uszkodzeniu uległ skraplacz, a urządzenie nie da się naprawić.
    W tej chwili ma funkcjonalność porównywaną do bojlera za 600zł.....
    Mądrze pisze kolega:
    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Wypraszam sobie
    jak bym w ten sposób został okradziony na 5-6 tys, to bym dochodził swoich praw, a nie siedział cicho i udawał, że nic się nie stało.
    Szanująca się firma była by wdzięczna za udostępnienie tego butla do zbadania i ew poprawienia wad produkcyjnych lub materiałowych. Nie szanująca się zaś ma być napiętnowana w sieci i ciągana po sądach.
    Skontaktowałem się z producentem, który obiecał że nie zostawi nas z tym problemem. Zaproponował kupno nowej, podobno już ulepszonej konstrukcyjnie pompy albo wymianę bubla na pompę kat II- czyli po naprawie, z zastrzeżeniem, że "oczekiwanie na taką pompę może potrwać nawet do pół roku". Oczywiście zdecydowałem się na opcję bezpłatnej wymiany, gdyż nie chciałem już ładować pieniędzy w sprzęt, który pewnością działania się już nie popisał. Przyjechali nawet serwisanci z firmy, wykluczyli możliwość awarii z powodu złego podłączenia, pobrali próbki wody i kazali czekać.
    Czekałem pół roku, po przypomnieniu się usłyszałem, że nie mają na razie urządzenia II gatunku.
    Odczekałem drugie pół, ponagliłem i w zasadzie teraz dostałem tylko propozycję zakupu następnego bubla.

    Wracając do pytania w pierwszym poście: co można zrobić z zepsutą PC firmy HEWALEX - to moją propozycja używać jako bojlera (ma 2 dodatkowe wężownice do solara i pieca), ale przede wszytkim OSTRZEGAC wszystkich zastanawiających się nad zakupem urządzeń tej firmy, żeby tego nie robili. Tym bardziej, że jak widzę nie jest to pojedynczy incydent, ale usterka spowodowana wada konstrukcyjną, o której producent doskonale wie. Ja wybierając pompę 4 lata temu nie znalazłem negatywnych opinii na temat tego urządzenia...
    Bardzo nieładne jest też zwodzenie klienta: jak się obiecuje, że oczekiwanie może trwać do pół roku- to po tym okresie powinni na głowie stanąć, aby załatwić sprawę tak, aby klient był zadowolony. Ja nie jestem. A tematu tak nie zostawię, tym bardziej widząc, że nie jestem sam z takim przypadkiem
    Ostatnio edytowane przez ajent007 ; 07-04-2015 o 13:40

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Inni producenci tego typu pomp nie umieszczają wężownicy skraplacza wew zasobnika, gdzie ma bezpośredni kontakt z wodą, tylko owijają nią zasobnik. Wężownica grzeje zasobnik z zewnątrz, ale pod warstwą ocieplenia.
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 07-04-2015 o 18:45
    R-290 pod strzechy

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hardy66

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-676
    Posty
    38

    Domyślnie

    czyli super jakośc Hewalex. To po prostu tani chińczyk robiony na bambusowej podłodze gdzieś w Chinach w cenie 230 USD za 1 szt. Produkt super nawet nie da się go naprawić podobnie jak Meetinga. Czyli kupić na raz i potem wyrzucić. po prostu super produkt. Powodzenia

  16. #36

    Domyślnie

    Akurat Hewalexa robią Polacy Ciekawe co piszecie o PC tej firmy a już chciałem innym polecić bo nie słyszałem o niej negatywnych opinii a tu taki zonk. Póki co mam ich kolektory płaskie i jestem zadowolony bardziej niż z Viessmana zamontowanego u nas w firmie.

    Po wielkim bumie na PC teraz dopiero zacznie wychodzić kto trafił z produktem a kto się sromotnie naciął. Na początku wszyscy pięknie ćwierkają a dopiero z czasem wychodzi kto tak naprawdę jakość oferuje.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał hardy66 Zobacz post
    czyli super jakośc Hewalex. To po prostu tani chińczyk robiony na bambusowej podłodze gdzieś w Chinach w cenie 230 USD za 1 szt. Produkt super nawet nie da się go naprawić podobnie jak Meetinga. Czyli kupić na raz i potem wyrzucić. po prostu super produkt. Powodzenia
    Meetinga da się naprawić bez problemu ,podobnie jak twoje chińskie exotermy , tylko koszt naprawy ( jeśli ten meeting się zepsuje , mi jakoś przez cztery sezony się nie zepsuł ) meetinga , będzie wieeeele niższy niż innych pc. A swoja drogą co to za awaria musi być żeby nie dało się naprawić pc ? Inna sprawa że faktycznie jak mi przechodzi jeszcze ze cztery sezony , to nawet jak się zepsuje to raczej wymienię na nowy model meetinga -lub czegoś równie taniego- w końcu te 4-6 k to jeszcze żaden majątek
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  18. #38

    Domyślnie

    Może i 6k to nie jest jakaś mega kasa, no ale sory jak to ma być wydatek raz na powiedzmy 6 lat to jak to się ma do opłacalności inwestycji? To rzeczywiście lepiej kupić bojler za 600zł i kociołek gazowy. W takim przypadku nawet grzałka na prądzie II taryfowym wyjdzie taniej. Takie urządzenia tak jak kolektory słoneczne muszą działać minimum 10lat by to się opłacało.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Mylisz się co do opłacalności grzania prądem i meetingiem . Przykład realny mój dom , zużycie roczne na co ok. 6000 kw przy cop 3,5 meetingiem mi wychodzi 6000 /3,5 x 0,4 pln =685 pln przy czystym prądzie 6000 X 0,33pln =1980 pln . przy 6 lat żywota pc wychodzi 685X6=4100 pln,przy prądzie 1980X6=11880 pln , więc nie wyjdzie taniej prądem, a pc z powodzeniem będzie pracować dłużej niż 6 lat , po za tym sama sprężarka to koszt ok 1200 pln , więc ewentualna naprawa jak ktoś się uprze też wchodzi w grę .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    A swoja drogą co to za awaria musi być żeby nie dało się naprawić pc ?
    Wedlug informacji z Hewalex to rozszczelnienie skraplacza, który jest w zbiorniku. Ktoś wcześniej napisał, że skraplacz pewnie stalowy.... Z tego co rozumiem włożyli do środka skraplacz i zaspawali zbiornik - nie dojdzie się do niego bez rozcinania zbiornika. Przyznam, że myślałem nad tym żeby się zabrać za rozprucie baniaka- zawsze można zaspawać. Taka "naprawa" wiąże się też z uszkodzeniem izolacji zbiornika- cały jest opiankowany.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony