dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajent007 Zobacz post
    Wedlug informacji z Hewalex to rozszczelnienie skraplacza, który jest w zbiorniku. Ktoś wcześniej napisał, że skraplacz pewnie stalowy....(...)
    Skraplacz nie może być wewnątrz zbiornika jeśli jest stalowy bo miałby kontakt z wodą użytkową.
    Powszechnie stosowane jest wykonanie polegające na nawijaniu rur skraplacza na zbiorniku po zewnętrznej stronie.
    Najlepiej zrobić zdjęcia układu chłodniczego po zdjęciu osłony, może coś się wyjaśni. Inaczej tylko gdybanie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #42

    Domyślnie

    "woda dostała się do układu freonu"- tak brzmiała diagnoza. "jeśli doszła do sprężarki to naprawa jest niemożliwa". No i doszła. Po awarii z kranu ciepla woda leciała jakby układ był zapowietrzony, a każde włączenie pompy wywalało bezpieczniki.
    Fragment z instrukcji obsługi: "Ciepły czynnik roboczy przepływa przez sprężarkę, podnoszącą jego ciśnienie i
    tym samym temperaturę, a następnie przez skraplacz (wymiennik ciepła
    górnego źródła). W tym wymienniku następuje oddanie ciepła przez czynnik
    roboczy wodzie zgromadzonej w zasobniku."
    W instrukcji jest też rysunek pokazujący wężownicę w zbiorniku (D) w której skrapla się czynnik. Nie wiem jak tu wkleić rysunek.
    https://lh5.googleusercontent.com/-r...%3A55%3A17.png


    Właśnie Hewalex nie zrobił tego jak się powszechnie robi.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajent007 Zobacz post
    "woda dostała się do układu freonu"- tak brzmiała diagnoza. (...)a każde włączenie pompy wywalało bezpieczniki.(...)
    Totalny złom. To się nie nadaje w tym stanie nawet jako zasobnik CWU działający z innym źródłem ciepła (grzałką czy kotłem).
    Ja rozumiem że powszechnie "branduje się" swoim logo masowo produkowane urządzenia w Chinach, ale odpowiedzialny polski "producent" powinien lepiej ocenić jakość tego co "produkuje".... Nie tylko cena.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Mylisz się co do opłacalności grzania prądem i meetingiem . Przykład realny mój dom , zużycie roczne na co ok. 6000 kw przy cop 3,5 meetingiem mi wychodzi 6000 /3,5 x 0,4 pln =685 pln przy czystym prądzie 6000 X 0,33pln =1980 pln . przy 6 lat żywota pc wychodzi 685X6=4100 pln,przy prądzie 1980X6=11880 pln , więc nie wyjdzie taniej prądem, a pc z powodzeniem będzie pracować dłużej niż 6 lat , po za tym sama sprężarka to koszt ok 1200 pln , więc ewentualna naprawa jak ktoś się uprze też wchodzi w grę .
    Mógłbyś podać model tego Meetinga? Jakoś całoroczmy COP na poziomie 3,5 dla mnie brzmi niewiarygodnie no i jeszcze kwestia tego COP dla jakich parametrów?

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kosmar

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Radomsko
    Kod pocztowy
    97-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, moje doświadczenie z pompą PWPC 3,8 - 3W 300 jest niemal identyczne. Zakup X. 2010 (razem z układem solarnym), w marcu br. nastąpiło rozszczelnienie skraplacza, co ciekawe, pompa w tym okresie była wyłączona, ciepłą wodę miałem z kotła c.o. Wyrok serwisantów z Hewalexu) - nie do naprawienia. Pompa chodziła max. 1,5 godz. dziennie, i to nie zawsze, bo wodę latem grzały solary. Dostałem propozycję z Hewalexu zakupu nowego urządzenia (PCWU 300 SK 2,3 KW), w którym wyeliminowano "genetyczny" błąd (skraplacz zatopiony w zbiorniku). Cena: 4541 zł. Nie zdecydowałem się, na razie mebel użytkuję jako zasobnik + grzałka (panowie serwisanci odcięli - dosłownie - układ elektryczny pompy), dzięki czemu działa wyświetlacz i grzałka.
    A teraz najciekawsze: mój sąsiad, którym w tym samym czasie kupił identyczną pompę z zasobnikiem, poinformował mnie o jej "awarii" - symptomy są jednoznaczne: rozszczelniony skraplacz.
    W tej sytuacji wydaje się zasadna POWAŻNA ROZMOWA Z HEWALEXEM. To już nie jest przypadek, to pachnie błędem konstrukcyjnym, co do którego producent miał pełną wiedzę i świadomość. Proszę o kontakt co do dalszych kroków w tej sprawie.

  6. #46

    Domyślnie

    Myślałem o jakimś zbiorowym wystąpieniu. Wpisałem swoją opinię na ichniego fajsbuka, ale się nie pojawił oczywiście.
    Skontaktuje się z UOKIK - zobaczymy może zasugerują jakieś działanie.
    Ciekawe ile takich pomp sprzedali... W tym poscie już nas jest czterech.
    Ostatnio edytowane przez ajent007 ; 30-04-2015 o 06:38

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Użytkownicy pomp z nieszczelnym skraplaczem bierzecie kąpiel w wodzie z domieszką oleju chłodniczego miejcie tego świadomość

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Mógłbyś podać model tego Meetinga? Jakoś całoroczmy COP na poziomie 3,5 dla mnie brzmi niewiarygodnie no i jeszcze kwestia tego COP dla jakich parametrów?
    Wiarygodne , wiarygodne , nawet zmierzone .Wystarczy mieć dobrze wykonane DZ ,w którym w najgorszym momencie (luty) ma najniższą tem zasilania
    +3*C , średnia tem dz z sezonu grzewczego pewnie powyżej +5-+6*C , dobrze ocieplony dom pozwala na zasilanie GZ tem max 32*C , choć średnia sezonowa wyjdzie mniejsza i tyle na ten temat .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Faktycznie wychodzi że ten model Hewalexa jakiś felerny jest . Ciekawe czy jak kupowaliście tą pc czy, sprzedawca nie podkreślał ze pc jest ok ,Polska produkcja , nie jakiś tam chinol , że Panie dostęp do części i serwisu i takie tam . A w realu , wygląda jak wygląda.
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Wiarygodne , wiarygodne , nawet zmierzone .Wystarczy mieć dobrze wykonane DZ ,w którym w najgorszym momencie (luty) ma najniższą tem zasilania
    +3*C , średnia tem dz z sezonu grzewczego pewnie powyżej +5-+6*C , dobrze ocieplony dom pozwala na zasilanie GZ tem max 32*C , choć średnia sezonowa wyjdzie mniejsza i tyle na ten temat .
    Podaj mi model tej pompy ciepła. Pierwsze słyszę, że gruntową można dostać za 4000 - 6000zł (w jednym z poprzednich komentarzy powołałeś się na tą cenę przy liczeniu opłacalności)



    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Meetinga da się naprawić bez problemu ,podobnie jak twoje chińskie exotermy , tylko koszt naprawy ( jeśli ten meeting się zepsuje , mi jakoś przez cztery sezony się nie zepsuł ) meetinga , będzie wieeeele niższy niż innych pc. A swoja drogą co to za awaria musi być żeby nie dało się naprawić pc ? Inna sprawa że faktycznie jak mi przechodzi jeszcze ze cztery sezony , to nawet jak się zepsuje to raczej wymienię na nowy model meetinga -lub czegoś równie taniego- w końcu te 4-6 k to jeszcze żaden majątek
    Ostatnio edytowane przez yaiba83 ; 30-04-2015 o 18:55

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Tak trudno poszukać np alledrogo meeting 7 kw , tam w detalu są po 5k ale da się to kupić taniej
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  12. #52

    Domyślnie Chętnie odbiorę dla celów naukowych ;)

    Cytat Napisał okr2 Zobacz post
    Witam.

    Pytanie jak w temacie - pompa Hewalexa (PWPC-3,8H-A 2-W300).
    Uszkodzenie nienaprawialne - perforacja spirali.

    Co zrobić z takim dużym gabarytowo sprzętem?
    Ktoś to kupi (np. jako zbiornik na wodę), odbierze za darmo, zutylizuje?

    Nie mam pojęcia jak ugryźć temat.

    Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś propozycję... nie znalazłem nigdzie niestety podobnego tematu.

    Pozdrawiam.
    Bardzo chętnie ją odbiorę jeżeli oczywiście jeszcze ją masz
    Julian&Iwonka

  13. #53

    Domyślnie

    może na części, ale to trochę zabawy ze zbywaniem tego pojedynczo.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajent007 Zobacz post
    Myślałem o jakimś zbiorowym wystąpieniu. Wpisałem swoją opinię na ichniego fajsbuka, ale się nie pojawił oczywiście.
    Skontaktuje się z UOKIK - zobaczymy może zasugerują jakieś działanie.
    Ciekawe ile takich pomp sprzedali... W tym poscie już nas jest czterech.
    Chciałem zachować wstrzemięźliwość ale widzę co się dzieje i nie jest tak jak mnie zapewniano, że awaria pompy to jakieś oderwane od rzeczywistości kuriozum. Tekst "nigdy się z tym nie spotkałem z takim przypadkiem" był wtłaczany chyba na szkoleniach. Powtarzał to każdy pracownik z którym rozmawiałem. Tylko na forum jakoś tego więcej... Po awarii zaproponowano mi najnowszy produkt (odpowiednik) z 3tys. Zabrałem. Radość trwała krótko - zgłosiłem się z prośbą o przegląd firmowy, uprawniający do przedłużenia gwarancji - otrzymałem odp. że zakupiłem produkt po niższej cenie i taki excluzive mi się z tego wyłącznie tytułu nie należy. Przy czym zostałem o tym poinformowany długo po zakupie. Przed zakupem, na etapie ustalania ceny niska cena za nową pompę miała być powodowana jedynie tą kuriozalną awarią pierwszej pompy, a nie brakiem możliwości przedłużenia gwarancji na nowy zakup. Reasumując: o ile zawsze zakładam jakieś okoliczności łagodzące to tutaj firma jasno dała mi do zrozumienia, że nie interesują się dalszym losem swojego produktu i jeśli tylko znajdą pretekst to po sprzedaży wykpią się od dalszego serwisowania, przynajmniej nie dłużej niż to konieczne. Po kolejnej awarii spodziewam się jedynie kolejnej "super oferty". Myślę, że ot pomoże innym w rozważaniu nad wyborem.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    bierz super oferte i zarób na allegro

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    bierz super oferte i zarób na allegro
    Gupi jestem że się uparłem na pompę... podczas gdy producent dał mi okazję do podziału zysków z naiwnych. Następnym razem na pewno tak zrobię.

  17. #57

    Domyślnie

    Super Oferta to tylko pozór.
    Pierwotnie kupiłeś pompę za ponad 7tys. Jak się rozleciała to dołożyłeś 3 tys i masz pompę za 9tys.
    Czyli w cenie, w jakiej pompy sprzedają obecnie. Z tym, że nie całkiem- bo jako użytkownik problemowy nie masz prawa do przedłużenia gwarancji.
    Ja tej opcji nie wybrałem. Nie chce też zarabiać na sprzedaniu komuś knota.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakubirl

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    11

    Domyślnie

    I pomyśleć że hewalexowi samochody naprawiam i 3 ulice ode mnie mają siedzibę i 2 osoby które znam tam pracują . Ceny mają kosmos podobno a dla pracowników taki rabat że drożej niż dla detalisty .

  19. #59

    Domyślnie

    Ciesze sie, ze trafilem przypadkiem na ten watek...rozpatrywalem zakup hewalexa ale widze, ze nie ma szans na to.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    Ciesze sie, ze trafilem przypadkiem na ten watek...rozpatrywalem zakup hewalexa ale widze, ze nie ma szans na to.
    A ja się cieszę, że ten topik pozwolił Tobie podjąć decyzję i zrezygnnować z zakupu towaru od firmy ktora tak traktuje swoich klientów.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony