dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 180
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Masz na myśli takie? http://grenton.pl/panel-dotykowy-x8-...alacja-40.html

    Bo mam ich trochę w domu i działają
    Fajny ten panel, nie widziales go wcześniej. Za ile go mozna dostac?

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Złośliwy staję się dopiero wtedy jeśli ktoś bez merytorycznych podstaw w moim mniemaniu
    O to właśnie mi chodzi.

    Piszesz ciągle o "wybudzaniu tabletów" co sugeruje, że chodzi Ci o tablet z zainstalowaną aplikacją (poza tym ipady mogą działać tylko w oparciu o nie). To zupełnie coś innego, niż to, o czym ja piszę: tablet, który służy do wielu innych rzeczy związanych z domem, a wszystkie one są widoczne na pulpicie (kamery, przyciski sterowania domem, notatki itp itd). Tablet staje się wtedy takim ogólnym pulpitem a nie ekranem do wyświetlania aplikacji.

    Tak więc, nie widząc rozwiązania które działa u mnie w domu, posługując się analogią, napisałeś że to bez sensu. Takich właśnie sprzedawców miałem na myśli: z klapkami na oczach i przekonujących wszystkich wkoło, że to co robią, jest bez sensu i powinni zastosować "jedynie słuszne rozwiązanie" (tu w zależności od sprzedawcy do wyboru: ipad, KNX itp).


    Ipad, który oferujesz klientom, to moim zdaniem najgorsze rozwiązanie dla automatyki budynkowej - właśnie z tego powodu, że musi na nim działać aplikacja. Interfejs ipada czy iphone'a nie zmienił się od niemal dziesięciu lat. Android bije go na głowę.

    Ale grunt to "stylowa ramka"
    Ostatnio edytowane przez Marian_D ; 23-12-2015 o 08:46

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Fajny ten panel, nie widziales go wcześniej. Za ile go mozna dostac?
    Nie pamietam dokładnie bo kupowałem cały system i musiałbym szukać wyceny. Ale to było coś na poziomie 300-400 pln.

  4. #164
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Ipad, który oferujesz klientom, to moim zdaniem najgorsze rozwiązanie dla automatyki budynkowej - właśnie z tego powodu, że musi na nim działać aplikacja. Interfejs ipada czy iphone'a nie zmienił się od niemal dziesięciu lat. Android bije go na głowę.
    Ale grunt to "stylowa ramka"
    Widzę że nie odpuszczasz. Daleki jestem od faworyzowania marki Apple czy systemu Android, wręcz stosuję i to i to. Prywatnie też używam urządzeń zarówno iOS, Android jak i Windows, jak też nigdy fanatycznie nie udzielałem się na żadnym ortodoksyjnym forum którychkolwiek z nich. Zastanawiam się natomiast co cię skłania do pisania takich bzdur. Z drugiej strony kto wie, gdybym nie widział i nie używał nic z Androidem przez dziesięć lat to może też to samo gadałbym o Androidzie...

    OK, wigilia niedługo. Wesołych świąt wszystkim życzę i do usłyszenia (przeczytania) po świętach.

  5. #165

    Domyślnie

    iF-Jimi: Muszę się zgodzić z Marianem ponieważ przewaga Androida nad IOS-em pod tym względem jest kolosalna. Możliwości jakie dają aplikacje natywne udostępniane przez producentów ID są bardzo małe do tego, co możesz zrobić na ekranach Android-a. Nawet najbardziej elastyczna z aplikacji , którą jest ImperiHome jest śmieszną namiastką.
    Na tablecie androidowym bez problemu na jednym ekranie umieścisz (w dowolnym układzie jaki Ci się przyśni) :
    - kamerę (dowolnego typu, w każdym standardzie strumieniowania) łącznie z dowolnymi przyciskami od PTZ , a nawet przyciski automatyzujące kilka poleceń naraz , które ma wykonać kamera
    - dowolne przyciski , suwaki z ID w dowolnym kształcie umieszczone np na rzucie piętra, zdjęciu pomieszczenia czy jak tam wymyślisz
    - dowolne czujniki w dowolnej formie
    - podgląd danych ze stacji meteo
    - podgląd czasu dojazdu do pracy, korków, sugerowanych objazdów/tras alternatywnych
    - widgety do obsługi urządzeń multimedialnych (radio, TV, multiroom itd..
    i masę innych rzeczy, a to wszystko na jednym ekranie w dowolnym układzie.
    Na Androidzie możesz także odczytywać głosowo dowolne komunikaty z ID co w połączeniu a alarmem jest bardzo praktyczne. (zamiast wyjącej syreny możesz zrobić precyzyjny komunikat np dokładną nazwę naruszonego czujnika)
    Tablet androidowy posiada wiele różnych czujników , które także możesz wykorzystać np zbliżeniowy do uruchomienia ekranu, akcelerometr do sabotażu, czujnik światła, itd... Wykorzystasz kamerę i mikrofon. Skorzystasz też z urządzeń po bluetooth czy Wi-Fi.
    Dzięki tym możliwością mógłbyś w domu założyć jednocześnie ID od kilku producentów i sterować nimi z jednego ekranu. U mnie tak to działa.
    Potrzebowałem malutki przycisk bateryjny to podpiąłem po bluetooth do Androida i bez problemu zapalam nim teraz światło , do choinki na zewnątrz domu użyłem wall pluga po bluetooth, do drugiej choinki użyłem switcha po Wi-Fi.
    Jak zrobisz to wszystko na IPADzie to stawiam Ci 100l whiskey.

  6. #166
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Sztywniak, nie o to mi chodziło żeby przekonywać że iPad jest lepszy od urządzeń z Androidem. W niektórych kwestiach jest lepszy, w niektórych gorszy. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem powyżej. Abstrahując od faktu że aplikacja ImperiHome o którym piszesz działa również na iOS, od tego że da się zrobić w iOS żeby kod programu był przetwarzany nawet wtedy jak program jest w tle, że da się w dowolnym miejscu i w dowolnej wielkości umieszczać aplikacje i widgety. Dużą część tych kwestii załatwia chociażby aplikacja multiplexer. Co prawda musimy wtedy złamać politykę Apple i pobrać to z Cydii ale jest to do zrobienia. Inna sprawa jest taka że jeśli już to robię to faktycznie wolę zastosować Androida od iPada i nie bawić się w łamanie kodu systemu. Ale dla takich rozwiązań o których piszesz zamiast wstawiać 10 tabletów w różnych pokojach w ścianę wolę żeby klienci używali sobie smarphona. Powyżej negatywnie odniosłem się do stwierdzenia że pisanie że urządzenia z iOS nie nadają się do automatyki budynku i że wklejanie tylu ekranów w ścianę jest bez sensu. I owszem Marian_D, stylowa ramka jest bardzo ważna. W przeciwnym wypadku klienci nie wieszali by sobie stylowych włączników za 100 zł zamiast 15, nie inwestowaliby w eleganckie umeblowanie czy ekskluzywne żyrandole. Przecież mebel znacznie tańszy czy żyrandol za 500 zł spełnia taką samą funkcję, a czasem daje też więcej światła.

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Nie pamietam dokładnie bo kupowałem cały system i musiałbym szukać wyceny. Ale to było coś na poziomie 300-400 pln.
    A czy masz coś na poszczególnych polach wygrawerowane? Albo czy jest taka możliwość? Cena jest ok.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    autorus te panele które Ci podlinkował Marian_D to panele dedykowane do konkretnego systemu, w tym przypadku Grenton. Tak samo jak i te http://forum.muratordom.pl/showthrea...-targach/page3 #51 jak i różne z KNX itp. będą działały tylko z konkretnym systemem jeśli zainstalujesz go sobie w domu. Jeśli szukasz samych autonomicznych włączników sensorowych to raczej musisz szukać coś ala Livolo, Koti, Ave Touch itp.

  9. #169
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Chociaż panele w systemach rozproszonych można zastosować bez potrzeby rozbudowywania inteligentnej instalacji. Możesz zrobić np. tak że włożysz panel sensorowy, do puszki sam moduł przekaźnikowy lub dimmer i te dwa urządzenia będą już ze sobą współpracowały. Warunkiem jest zwykle doprowadzenie zasilania i zazwyczaj nie jest to 230V. Sprawę oczywiście rozwiązać może miniaturowy dopuszkowy zasilacz pod warunkiem że masz na tyle głęboką puszkę żeby to tam wszystko zmieścić.

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to odpada.

  11. #171

    Domyślnie

    autorus co z twoim Nexo?. Tam masz dostępne panele.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Ale dla takich rozwiązań o których piszesz zamiast wstawiać 10 tabletów w różnych pokojach w ścianę wolę żeby klienci używali sobie smarphona.
    To Twoi klineci. Ja nie jestem Twoim klientem i mam inne rozwiązanie, które bardzo moim zdaniem się sprawdza, ale Ty ciągle piszesz że to bez sensu.

    Klient jak wiadomo, często łyka to co proponuje sprzedawca. A potem może jedynie pluć sobie w brodę jak zobaczy, że da się inaczej.

  13. #173
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Klient jak wiadomo, często łyka to co proponuje sprzedawca. A potem może jedynie pluć sobie w brodę jak zobaczy, że da się inaczej.
    Oczywiście że tak, masz najprawdziwszą rację. Dlatego też powinien trafić do takiego do którego ma zaufanie żeby nie musiał sobie pluć w brodę że ten kazał mu nawciskać tabletów w każdą ścianę gdzie się da. Nie neguję tego że u ciebie może się to sprawdzać. Nie wykluczam też faktu że może mieć to podłoże psychologiczne.

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzyka51 Zobacz post
    Mi się marzy ,nie ekstra sterowanie wszystkim z każdego miejsca w kosmosie ,tylko podstawowa instalacja sterowania światłem ,bym np, po ciemku nie musiał się kłaść do łóżka a w nocy nogami nie sprawdzał jak dotrzeć do łazienki.By w przypadku wiatrołapu i innych niektórych pomieszczeń zapalało się samo światło jak tam wchodzę.Mógł sterować roletami i automatycznie wyłączać niektóre gniazdka jak wychodzę z domu.Ma to wszystko opierać się na połączeniach kablowych.Sterowanie wentylacją mechaniczną ,buforami i temperaturą .
    Witaj,
    też w miarę czytania jestem coraz bardziej zachłyśnięty automatyką domową. Jednak z racji ograniczeń budżetowych, w swoim domu wykonam raczej standardową instalację elektryczną. O czym jednak chciałem Ci napisać... że część z Twoich założeń (szczególnie tych dotyczących oświetlenia) możesz wykonać dodając do instalacji elektrycznej czujniki ruchu kosztujące w granicach 50zł/szt i one pozwolą Ci zapalać/gasić automatycznie światło w korytarzu, wiatrołapie, garderobach etc...
    Do rolet możesz użyć sterowników po ok 50-80zł/szt które pozwolą Ci sterować nimi indywidualnie/grupowo/ bądź z pilota.
    I ta powyższa część zdaje się, że jest łatwa do ogarnięcia w podstawowym zakresie. Natomiast ostatnia część cytowanej przeze mnie Twojej wypowiedzi dotyczącej sterowania wentylacją mechaniczną i temperaturą w domu to już chyba wyższy stopień skomplikowania.
    Tu ewentualnie można zakupić pompę ciepła i rekuperator od jednego producenta, który dostarcza jeden ładny sterownik do obu urządzeń i powiesić go w wybranym miejscu w domu.

    Na końcu nadmienię, że jestem tylko czytelnikiem, sam zdobywam wiedzę i szukam rozwiązań dla siebie.

    Z pozdrowieniami Noworocznymi dla forumowiczów!
    Robert

  15. #175
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Co do czujek ruchu, nie bardzo chyba by mi odpowiadały ,trzeba się ruszać by zadziałały. lepsze wydają mi się czujki zliczające ludzi .Gdzieś tu był link do nich. Nie miałem czasu poczytać o nich.
    Rolety ,to rzeczywiście nie jest problem ,jeszcze w starej firmie montowałem takie. Sterowanie światłem chyba będzie na przekażnikach bistabilnych .Chcę mieć proste sterowanie światłami, bez efektów świetlnych , pilotów,telefonów..Wydaje mi się bardziej praktyczne, naciśnięcie przycisku niż szukanie pilota lub odpowiedniej aplikacji w telefonie.Czy to będzie normalny przycisk,tablet ,specjalny ekran ,to się jeszcze okaże .Technika idzie szybko do przodu ,a ja mam jeszcze 2 lata do tego etapu. Teraz tylko ciągnę wszędzie kable do sterowania.
    Rekuperator mam już zrobiony ,tymi rękami pomysłu Adama.Sterowanie min nie będzie skomplikowane .Na allegro ogłaszał się człowiek ,który robił takie, w zależności od zawartości CO2 ,rozmawiałem jakiś czas temu z nim i powiedział,że dorobienie jeszcze do tego regulacji od wilgotności, nie będzie problemu.
    Regulacja temperatury u mnie, to dwa położenia .Pierwsze to dla mnie temperatura komfortowa ,gdy jestem w domu ,jej wysokość ustalę jak już będę mieszkał .Drugi przypadek, to długi wyjazd -temperatura obniżona do 5-10 oC. Zwiększy się automatycznie ,jak bezie powrót ,to potrafi teraz ,każdy regulator temperatury.
    Buduje dom pasywny, z wentylacją mechaniczną ,tam zmiana temperatury o 1 stopień to kwestia godzin lub dni.Bawienie się w jakieś wymyślne układy do jej stabilizacji to tylko strata kasy.
    Miłego wieczoru J.Korona
    Ostatnio edytowane przez jerzyka51 ; 04-01-2016 o 17:58

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amtk

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-011
    Posty
    10

    Domyślnie

    Muszę się zgodzić.

  17. #177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Pracuję teraz w pięknej Bawarii ,za oknem widać wysokie Alpy.
    W pokoju ,w którym mieszkam ,pod łóżkiem ,są zainstalowane dwie lampy ledowe z czujnikiem ruchu.Wystarczy jakiś ruch, koło łóżka a lampa się zapala. Nie jest to światło intensywne,ale wystarczy ,by można było w pomieszczeniu swobodnie się poruszać.Ja myślałem o jakimś dodatkowym włączniku, przy łóżku, by zapalał delikatne światło ,umożliwiające dojście do korytarza,a takie proste rozwiązanie.
    Miłego wieczoru J.Korona

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janjanek Zobacz post
    autorus co z twoim Nexo?. Tam masz dostępne panele.
    Chyba Autorus ma to na sprzedaż. Nawet tego nie poużywał. Ciekawe czemu?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...76#post7241476

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Chyba Autorus ma to na sprzedaż. Nawet tego nie poużywał. Ciekawe czemu?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...76#post7241476
    Niech zgadnę. Będziesz teraz próbował postawić chińskie moduły PLC na wyższej półce nad Nexo?

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Niech zgadnę. Będziesz teraz próbował postawić chińskie moduły PLC na wyższej półce nad Nexo?
    No weź przestań Ale jak ktoś tyle wydał i rezygnuje przed ostatecznym rozwiązaniem to musi mieć wyraźny powód. Sam używam sterowników Fatek, tych których Autorus chciał użyć wcześniej i z nich też zrezygnował. Nie wiem też czemu. Jak ich z powodzeniem używam w połączeniu z innymi sterownikami. I powiem, że nie ma nic lepszego niż możliwość samodzielnego programowania. Osobiście nigdy bym nie poszedł w żaden gotowy system. Nawet gdybym go kupił za bezcen czy dostał za darmo.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony