dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cristov89

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Solec Kujawski
    Kod pocztowy
    86-050
    Posty
    2

    Domyślnie komin ceramiczny od połowy

    Witam.
    Planuje zabudowę balkonu. W pokoju ,który tam powstanie chce zamontować wkład kominkowy.Z tego co wiem nie mogę się nim wpiąć do komina używanego już przez piec węglowy w piwnicy.Czy mogę zatem dostawic nowy komin do ściany budynku na zasadzie ,że do wysokości posadzki zabudowanego balkonu komin będzie składał się z cegieł a powyżej ,gdzie już będzie odbywał się ciąg spalin i dymu komin ceramiczny . Chodzi o zaoszczędzenie na budowie komina ,ponieważ wysokość budynku to około 9m.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz mapy bitowej.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	310282

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widze problemu w podmurowaniu komina, ale:
    - Po pierwsze i najważniejsze - formalności, projekty itd (pozwolenie na budowę będzie potrzebne).
    - Po drugie - weż pod uwagę potrzebną wysokośc komina od paleniska w górę
    - Po trzecie - Gdzie chcesz dać wyczystkę?
    -Po czwarte - ten komin ma być na zewnątrz budynku? Jak rozwiązesz problem nadmiernego wychładzania komina?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cristov89

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Solec Kujawski
    Kod pocztowy
    86-050
    Posty
    2

    Domyślnie

    no właśnie chodzi o to by wyczystka była na zewnątrz budynku.Bo jak komin będe miał w pomieszczeniu tzn przed ścianą zewnętrzną to wyczystke obok kominka a nie chce "syfu" mieć przy czyszczeniu komina.....a tak cały osad spadłby na dół i problem z głowy.Oczywiście wyczystkę mogę dac od zewnątrz budynku jeśli komin będzie od wewnątrz ale czyszczenie jej na drabinie odpada wysokość od posadzki na ,której osadzony będzie wkład max 4m . a to już znacznie obniża koszt komina ceramicznego . On się nie wychładza a oddaje trzyma ciepło .Podmurówka pod nim byłaby ociepłona grubym styropianem. .Co do pozwolenia nie widze problemu . Muszę z Architektem pogadać. To on mi zakazał podpinać się pod stary komin ,z którego korzysta już piec węglowy w piwnicy.

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko aby komin systemowy miał kanał od poziomu podłogi pomieszczenia w którym będzie wkład kominkowy .
    Warto też taki komin docieplić niezależnie od izolacji "systemowej"
    Darek B

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Jeśli będziesz palił w kominku suchym drewnem to wystarczy ci zamontować na elewacji komin stalowy izolowany.
    Jeśli natomiast planujesz palić drewnem mokrym to niestety czeka Cię większy wydatek i zamontowanie na elewacji komina, który w środku ma rurę ceramiczną a na zewnątrz płaszcz stalowy.
    Nie jestem tego pewien ale wydaje mi się że na takie kominy nie potrzeba pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenie.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy mógłbyś uzasadnić swoją wypowiedź ?
    Darek B

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Czy mógłbyś uściślić pytanie ?
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    1.Jeśli będziesz palił w kominku suchym drewnem to wystarczy ci zamontować na elewacji komin stalowy izolowany.
    2. Jeśli natomiast planujesz palić drewnem mokrym to niestety czeka Cię większy wydatek i zamontowanie na elewacji komina, który w środku ma rurę ceramiczną a na zewnątrz płaszcz stalowy.
    3.Nie jestem tego pewien ale wydaje mi się że na takie kominy nie potrzeba pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenie.
    Rozwiń w punktach ....
    1.
    2.
    3.
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 01-04-2016 o 14:54
    Darek B

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Brakuje mi jednego kluczowego słowa w Twojej wiadomości...
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony