dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    to ja wolę sie wtulić w bułeczki mej zonki niż gdyby miała wstawac i z rana piec dla mnie smakołyki
    ale tu sie pokazuje Twoja druga natura Beatko

  2. #22

    Domyślnie

    wiem wiem
    wstyd mi
    jestem łakomczuch żeby nie rzec obżartuch
    ale te ciasta to nie do końca prawda ...
    radio Erewań:
    owszem ciasto ale nie codziennie tylko co tydzień
    i nie ciasto a kanapka z serem ...

  3. #23

    Domyślnie

    BK,
    to Ty powinnas pomyśleć o letniej i zimowej kuchni,
    a radio Erewan miał jeszcze pare innych prawd zyciowych
    a propo tematu - to Ty masz u siebie jak dużą jadalnię?

  4. #24

    Domyślnie

    jadalnia tak chyba coś na oko to z 10 metrów albo i z 15
    tak z pamięci to nie wiem

  5. #25

    Domyślnie

    u mnie jadalnia ma 18m2, z kuchni mam jeszcze wyjście na taki taras śniadaniowo-obiadowy jak go nazywa moja Żoneczka.
    ta jadalnia niby duża ale już gdzies pisałem, ze nijak nie widac tego metrażu póki co

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Mam w kuchni stól i w pokoju dziennym stół z krzesłami.Obydwa są po to , by przy nich jeść,ale w kuchni jadamy codzienne śniadania,obiady ,kolacje , ten w pokoju słuzy do pośiłków niecodziennych, aczkolwiek w tygodniu czasem córcia zrobi nam obiadek i poda nam, jak sie śmiejemy "po pańsku" czyli w pokoju.....
    W nowym domu kuchnię będę miała otwartą na pokój , blisko będzie stal stół, ale cały czas myślę nad malutkim kącikiem w kuchni do przycupnięcia z poranną kawusią i gazetką....Lubie czasem poczytać przy gotowaniu , ale nie mogę za daleko od garów ,bo zapominam o całym świecie i przypalam
    Wersja z jednym stolem trochę mi nie "leży" , lubie piękne ,haftowane obrusy, koronkowe wyroby na stole , jakieś kwiaty i stroiki i zdejmowanie tego wszystkiego do śniadania ???? Raz, drugi ..ale codziennie?
    Kupiliśmy stół do pokoju jak powszechnie modne były tzw,ławy . Znajomi nie mogli zrozumieć dlaczego "zagracamy " mieszkanie w bloku jakimś stołem i krzesłami.Wszyscy mają ławy i jest ok. A ja stwierdziłam,że dzieci ( a miały wtedy ok 5/8 lat) muszę nauczyć dobrego zachowania ,również przy stole.I po tylu latach z duma obserwuję moje dzieciaki, jak pięknie potrafią sie znaleźć w towarzystwie , jak elegancko posługuja sie sztućcami, a nie wszyscy to umieja

  7. #27

    Domyślnie

    Ew-ka,
    taki jest cel jadalni,
    obecne czasy niestety nie służa dobrym obyczajom

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    rano o 5.00 muszę wstawać coby upiec te placki czy bułeczki drożdżowe
    Masochistka

  9. #29

    Domyślnie

    U nas NIKT nie chce jeść w kuchni. Taki zwyczaj.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    Ew-ka,
    taki jest cel jadalni,
    obecne czasy niestety nie służa dobrym obyczajom
    A czy dobrym obyczajom służy stolik do szybkich posiłków (fast food?) za którym Ty, Wojtku, jesteś?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U nas jadalnia jest koło kuchni ale mimo to planuję w kuchni postawić malutki stolik - nawet po to, żeby sobie przycupnąć jak coś robię w kuchni. A poza tym taki malutki stolik robi przyjazną atmosferę w kuchni

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Też nie planowałam stolika w kuchni,przecież do kącika jadalnianego mam 2m.Ale po kilku miesiącach jedzenia śniadania przed pracą na stojąco,postanowiłam wstawić maleńki stoliczek.Lubię teraz przy nim wypić kawę z poranną gazetą


  13. #33

    Domyślnie

    W moim domku przewiduję blat - przedłużenie blatu kuchennego z dwoma stołkami, przy którym będzie można zjeść szybki posiłek przed wyjściem do pracy, kawusia itp. - bardzo lubię przesiadywać w kuchni i w moim przypadku wiele poważnych rozmów z moimi przyjaciółmi czy rodziną odbywa się właśnie w tym miejscu (jest tak swojsko).
    Oprócz tego standartowy stół w jadalni.

  14. #34

    Domyślnie

    Nie zawsze się zdarza, że można zjeść posiłek rodzinny. Często jest tak, że śniadanie jadamy osobno, czasami ktoś wieczorem zgłodnieje i sobie robi kolacyjkę. Jakoś tak głupio z tym zasiadać samemu do stołu. Jestem za kącikiem śniadaniowo-okazjonalnym (te okazje to np. gospodyni gotuje, a przy stoliku siedzi np. przyjaciółka która wpadła na klachy). W moim przypadku to będzie nie stolik, chociaż tak bym wolała, ale barek który oddziela kuchnię od reszty.

  15. #35

    Domyślnie

    Zgadzam się z Kasiorkiem i Joanką - oprócz jadalni planuję też chociaż kawałek blaciku ze stołkiem (albo dwoma) w kuchni. Zanim zrobię kawę dla gościa, mogę go na nim posadzić i "konwersować" bez przeszkód. Kilka razy zdażyło mi się odwiedzić kogoś, kto znikał na dłużej w kuchni i pokrzykiwał do mnie co jakiś czas...
    Stołek i blacik przydadzą się, gdy będę czekać, aż się mleko zagotuje, ciasto dopiecze albo bedę chciała chwilę odsapnąć...

    koks

  16. #36

    Domyślnie Re: Kącik śniadaniowy w kuchni potrzebny czy nie?

    Cytat Napisał asienka
    Ciekawa jestem jak jest w aszych domach. Mnie podoba się rozwiązanie z dużą jadalnią, połączoną z kuchnią, w której jadają goście i gospodarze. Często w projektach jest drugi stół, wyłącznie do użytku domowników, co o tym sądzicie?
    Jezeli masz kuchnie z jadalnia - drugi stol uwazam za rozwiazanie "niefajne" . Bo stoi stol obok stolu ... Zamiast drugiego stolu u mnie bedzie wyspa - taka bez zlewu i kuchenki - tylko blat, przy ktorym bedzie mozna wysiorbac kawke siedzac na 2 stoleczkach.
    Miedzy jadalnia a kuchnia planuje postawic duze akwarium i w ten sposob oddzielic te 2 pomieszczenia chociaz troszeczke no i ..zeby mozna bylo wlasnorecznie rybke sobie zlowic, ktora zaraz gosposia przyrzadzi na surowo .

    POzdroofki,

  17. #37

    Domyślnie

    To zależy od wielkości domu. Dwa stoły to dobre rozwiązanie i wcale nie muszą się gryżć. Ja niestety planuje mały domek więc będzie miejsce co najwyżej na taki stolik przyścienny. U moich rodziców jest jadalnia z duużym stołem i mały stolik w kuchni.
    Duży stuł jest piękny dębowy i ... tylko na specjalne okazje. Strach na nim coś położyć bo się wyleje, bo za ciepłe. Je się zawsze przy tym małym (kupiony w komplecie z meblami), jest b. bez serwet itp. bardzo funkcjonalny. Nie wyobrażam sobie żeby lepić pierogi albo robić śniadanie przy stole jadalnym a przy blacie nie zawsze się chce..

  18. #38

    Domyślnie

    A moja żona chce taki stoliczek, żeby... dziecko miało gdzie się bawić albo odrabiać lekcje jak ona będzie robić coś w kuchni.

    Podobno jej koleżanki, które mają tylko stół w jadalni, bardzo narzekają na brak takiego kącika w kuchni.
    Damian

  19. #39

    Domyślnie

    U nas kuchnia przylega do jadalni i docelowo będzie odgrodzona drzwiami przesuwnymi. Kuchnie jest mała, ale i tak planujemy zrobienie w rogu małego stolika właśnie na takie "szybkie sniadanka" lub wypicia kawy np podczas przyrządzania posiłków. Uważam, że warto...

  20. #40

    Domyślnie

    Ja też jestem za stoliczkiem w kuchni. U nas większość dnia toczy się w kuchni- chyba dlatego, że ja tam często przebywam to i cała rodzina oczywiście za mną , bo każdy ma mi coś do powiedzenia..... dzieci gdy wracają ze szkoły relacjonują co się wydarzyło, mąż jakoś też lubi w kuchni wypić kawkę i poczytać gazetkę...... CZY TO JAKIEŚ MAGICZNE MIEJSCE?????????????

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony