dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Gres + deska warstwowa i wyrównanie poziomów

    Witajcie,
    mamy taki "problem":
    hol, salon, kuchnia, łazienka - wszystko na parterze, z jednym poziomem wylewki wykonanej miksokretem, z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

    • hol, kuchnia, łazienka - gres grubości 9mm w wymiarach 60cmx60cm
    • salon - deska warstwowa 14mm


    Z innych wątków na forum wywnioskowałem, że najlepszym klejem do gresu na podłogówkę będzie Ceresit CM16 (CM17 to chyba przesada).
    Czy 5mm kleju do gresu 9mm nie będzie zbyt grubą warstwą? Pozwoliłoby to ładnie wyrównać poziomy i nie martwić się wykonywaniem dodatkowej wylewki samopoziomującej etc.

    W karcie technicznej Ceresitu nie ma (albo nie potrafię znaleźć) maksymalnej grubości warstwy kleju. Podany jest tylko wymiar zębów pacy oraz zużycie - dla naszych płytek 60x60cm będzie to paca z zębem 12mm, co absolutnie nic mi nie mówi

    Będę wdzięczny za opinie glazurników/sprzedawców którzy będą w stanie stwierdzić czy 9mm gresu + 5mm kleju = 14mm całości co równa się grubości deski warstwowej na kleju jest rozwiązaniem w granicach rozsądku

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej.pindor Zobacz post
    Witajcie,
    mamy taki "problem":
    hol, salon, kuchnia, łazienka - wszystko na parterze, z jednym poziomem wylewki wykonanej miksokretem, z wodnym ogrzewaniem podłogowym.

    • hol, kuchnia, łazienka - gres grubości 9mm w wymiarach 60cmx60cm
    • salon - deska warstwowa 14mm


    Z innych wątków na forum wywnioskowałem, że najlepszym klejem do gresu na podłogówkę będzie Ceresit CM16 (CM17 to chyba przesada).
    Czy 5mm kleju do gresu 9mm nie będzie zbyt grubą warstwą? Pozwoliłoby to ładnie wyrównać poziomy i nie martwić się wykonywaniem dodatkowej wylewki samopoziomującej etc.

    W karcie technicznej Ceresitu nie ma (albo nie potrafię znaleźć) maksymalnej grubości warstwy kleju. Podany jest tylko wymiar zębów pacy oraz zużycie - dla naszych płytek 60x60cm będzie to paca z zębem 12mm, co absolutnie nic mi nie mówi

    Będę wdzięczny za opinie glazurników/sprzedawców którzy będą w stanie stwierdzić czy 9mm gresu + 5mm kleju = 14mm całości co równa się grubości deski warstwowej na kleju jest rozwiązaniem w granicach rozsądku
    Sam nieświadomie rozwiązałeś problem. W obszarze desek (14mm) gdzie ich wysokość jest tożsama z grubością po ułożeniu na klej, należy podłożyć 5mm kleju pod gres.
    Paca zębata 12mm świadczy, że po dociśnięciu płytki będzie tam akurat 5-6mm kleju. Pozwól jednym i drugim na pewną improwizację dotyczącą ilości kleju. Tym samym będziesz miał wszystko na jednym poziomie. Nie będzie problemów. Poza tym czy wszystko jest w porządku i można bez problemów ukłądąc na ogrzewaniu, tak gres jak i deski? Cz\y ktoś od tych obu firm była na miejscu i sprawdzał wszystko i wszędzie. To bardzo precyzyjna i wymagająca czynność!!!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Nie byłem po prostu pewien czy 5mm warstwa kleju to nie zbyt dużo - zwyczajnie się na tym nie znam. Nic nie mówiło mi też, jaką warstwę właśnie da paca z zębami 12mm Teraz już wiem

    Deska jak najbardziej na ogrzewanie podłogowe, do 28 stopni C. Gres - przyznam, że tego nie sprawdziłem ale jeszcze mamy na to czas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony