dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie Horman TPS700 antracyt - porysowane, pobrudzone - jak?

    Witam Forum!

    Po prawie roku prac finiszujemy z domem. Zaczeło się sprzątanie, dopieszczanie detali.
    W grudniu zleciliśmy montaż drzwi zewnętrznych - pięknie się prezentowały. Hormann TPS 700 w kolorze antracyt, otwierane na zewnątrz.

    Wszystko zapewniali, że jak się te drzwi zabezpieczy to nic się nie stanie.

    Folię zdjeliśmy tydzień temu i niestety drzwi są pobrudzone, zachlapane no i porysowane. Oczyściliśmy na tyle ile się dało, wezwaliśmy serwis.

    Diagnoza jest taka, że drzwi tych nie da się dopieścić. Jeżeli czegoś nie umyjemy wodą z płynem do naczyń, to się już tego nie domyje. Wg serwisu producent wogule nie przewiduje opcji "podmalowania" tych drzwi.

    Generalnie te drzwi wyglądają jak totalna porażka. Kosztowały z montażem 5,6 tys. złotych, a nadają się do wymiany.

    Może jednak jest nadzieja w sile forum że da sie jeszcze te drzwi uratować. Ktoś podpowie coś, plizzz...
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  2. #2

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcia tych uszkodzeń.
    Wtedy myślę że szybciej się doczekasz jakiejkolwiek odpowiedzi czy coś się da zrobić czy nie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    ...
    Wszystko zapewniali, że jak się te drzwi zabezpieczy to nic się nie stanie.

    Folię zdjeliśmy tydzień temu i niestety drzwi są pobrudzone, zachlapane no i porysowane. Oczyściliśmy na tyle ile się dało, wezwaliśmy serwis...

    ...
    Mam nadzieję, że ci"wszyscy" to nie jesteśmy my.. ? bo tak odbieram trochę ten post jako pretensje do forum...
    Z ciekawości zapytam: wezwanie serwisu było gwarancyjne? czy jako usługa odpłatna? Bo to mogło mieć wpływ na ich odpowiedź.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mam nadzieję, że ci"wszyscy" to nie jesteśmy my.. ? bo tak odbieram trochę ten post jako pretensje do forum...
    Z ciekawości zapytam: wezwanie serwisu było gwarancyjne? czy jako usługa odpłatna? Bo to mogło mieć wpływ na ich odpowiedź.
    Sorry, że tak to odebraliście / odebrałeś. Pisałem na szybko.
    Chodziło mi o to, że wykonawca budowlanki i wykończeniówki zapewniał, że będzie OK. Faktem jest, że "sam-z-siebie" zaczął drzwi czyścić. Coś mu tam zeszło, ale idealne nie jest.

    Odnośnie serwisu to wezwałem go w ramach gwarancji do regulacji drzwi. Po 3 miesiącach zaczęły się ocierać.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, bez obaw - ja aż tak do siebie tego nie brałem.
    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    ...
    Odnośnie serwisu to wezwałem go w ramach gwarancji do regulacji drzwi. Po 3 miesiącach zaczęły się ocierać.
    Być może właśnie w tym tkwi sedno. Ten serwis to był z Hormana/fabryki czy też sprzedawca podesłał kogoś od siebie?
    Nie wiem jak jest w przypadku tego producenta, ale ogólnie rzecz biorąc - regulacje zwykle są opisane w instrukcjach obsługi i wskazane w kartach gwarancyjnych jako usługi płatne. Czasem sprzedawca podchodzi do tego bardziej życiowo i przynajmniej pierwszą regulację robi gratis. Nie oznacza to jednak obowiązku i czasem ktoś może poczuć się "wykorzystany" co wpływa na jego kolejne decyzje i nawet jeśli by mógł pomóc, to odmówi.
    Podsumowując: zadzwoń do dilera (ew. potem do fabryki), pogadaj, zapytaj ile by to kosztowało.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony