dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Posadzka Termo Organika PORADA - SPRAWA PILNA

  1. #1

    Domyślnie Posadzka Termo Organika PORADA - SPRAWA PILNA

    witam,

    Potrzebuje pilnej porady w kwestii Termo Organiki, chce kupić pod posadzki i ogrzewanie podłogowe w dom 120 m2:

    SILVER dach-podłoga EPS 80 EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)1-TR100 lambda 037

    i kolejną partię do garażu i kotłowni 40 m2

    GOLD dach-podłoga EPS 100 EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS150-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)2 lambda 036

    Moje pytanie jeszcze w kwestii warstw, ogólnie w domu bede mial do polozenia 15 cm styro i chcialem polozyc 3 x 5 cm na przekaldki ale dzis jeden ze znajomych powiedzial ze to nie jest zbyt dobry pomysl, jego ropozycja 10 cm + 5 cm na przekladkę

    Kolejne pytanie co do grazu i kotlowni, tu mam do polozenia 12 cm styro i chce to polozyc 6cm x 2 na przekladki, i ten znajomy przyznal mi racje.

    Bardzo prosze o pomoc badz sugestie w tym temcie, ogólnie bede raczej kupowal Termo Organike ponieważ udlo mi sie zalatwić w rewelacyjnych cenach.\

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie pisz tego samego w kilku miejscach... to nic nie daje poza robieniem balaganu.
    Nie ma tak na dobra sprawe znaczenia ile warstw sobie ulozysz.. no chyba zebys z 1cm skladal no ale to czy dasz 5+5+5 czy tez 10+5 - bez znaczenia.
    Oczywiscie plyty ukladaj wzgledem siebie prostopadle.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dokładnie. ja mam podobna grubości (14cm) i mi pan od wylewek zalecił warstwy 5+ 4 +5.

  4. #4

    Domyślnie

    a ja zadzwonił bym do posadzkarz, musisz wybrać firme która powinna nanieść poziomy. Sprawdzi podłoże i zdecyduje jaka grubość. Jeżeli gdzieś podbeton będzie wyżej to może wyjść cienko betonu. W takich miejscach daje się mniej betonu.

    Trzeba sprawdzić podłoże tak żeby nie wylać za grubo ani za cienko

  5. #5

    Domyślnie

    witam,

    dzięki za podpowiedzi, co do twojej wypowiedzi lukasz860910, posadzkarza już dawno mam nagranego i to on mi powiedział ile bedzie u mnie styropianu (to samo tez wyczytalem w projekcie wiec mnie niczym nie zaskoczył) i nanosil mi poziomy, co do betonu nie mam prawie żadnych odchyleń, w 2 lub 3 miejscach mam 0,4 - 0,5 mm , a posadzki bedzie miedzy 6- 8 cm, z czego raczej bede kazal zrobic 6 max 7cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Wracając do mojego pierwszego posta:

    a) najbardziej chcialbym uzyskac porady w kwesti styropianu czy ta termo organika silver dach podloga eps 80 lambda 37 do domu czy bedzie dobra???
    b) czy dac 10cm + 5 cm czy druga opcja 5cm+5cm+5cm+ zbrojenie z siatek drut trója oczko 10cm + fibermesz 3-4 worki 0,9 kg na 120 m2 (zbrojenie tylko gdzie podlogówka czyli tylko na 65 m2)
    c) czy w garazu wystarczy styropian gold dach podloga 6cm+6cm eps 100 lambda 036???

    Dzięki za podpowiedzi z góry

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma różnicy w cenie dałbym 3x5 lub po mniej więcej połowie np 2x8 jeżeli zmieścisz. Cieńszy styropian na pewno lepiej się "układa" w sensie dopasowuje kształtem do podłoża na nierównościach podłogi po obciążeniu betonem. 10-ka to już taka raczej dość sztywna płyta.

    Garaż rozumiem ogrzewany ? Bo jeżeli nie i jest dodatkowo dobrze odizolowany od domu i podwórka to może lepiej nie dawać w ogóle - grunt o temp 8st będzie utrzymywał temp. powyżej 0 st.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    witam,

    Potrzebuje pilnej porady w kwestii Termo Organiki, chce kupić pod posadzki i ogrzewanie podłogowe w dom 120 m2:

    SILVER dach-podłoga EPS 80 EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(2)-P(5)-BS125-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)1-TR100 lambda 037

    i kolejną partię do garażu i kotłowni 40 m2

    GOLD dach-podłoga EPS 100 EPS-EN 13163-T(1)-L(2)-W(2)-Sb(5)-P(5)-BS150-CS(10)100-DS(N)2-DS(70,-)2 lambda 036

    Moje pytanie jeszcze w kwestii warstw, ogólnie w domu bede mial do polozenia 15 cm styro i chcialem polozyc 3 x 5 cm na przekaldki ale dzis jeden ze znajomych powiedzial ze to nie jest zbyt dobry pomysl, jego ropozycja 10 cm + 5 cm na przekladkę

    Kolejne pytanie co do grazu i kotlowni, tu mam do polozenia 12 cm styro i chce to polozyc 6cm x 2 na przekladki, i ten znajomy przyznal mi racje.

    Bardzo prosze o pomoc badz sugestie w tym temcie, ogólnie bede raczej kupowal Termo Organike ponieważ udlo mi sie zalatwić w rewelacyjnych cenach.\

    Pozdrawiam
    jesli masz chudziak z guzami lub nieposprzątny śruwaks po tynkach ipod scianami bedzie prezyc i unosic czy łamac styropian zrob to z glowa.jesli sie upierasz 10 i 5cm zrob 5cm i 10cm.Przy 15cm styropianu wszedzie siatka,folia 0,5mm pod styropianem wyciagnieta 10cm wyzej na sciany jak styropian i zwroc uwage co idzie na wykonczeniowke,jesli kleisz podlogi drewniane zrob podklad o odpowiedniej wytrzymalosci pod prace drewna,zywice.wrzuc zdjecia chudziaka to bedziesz mial wiecej informacji
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Jeżeli nie ma różnicy w cenie dałbym 3x5 lub po mniej więcej połowie np 2x8 jeżeli zmieścisz. Cieńszy styropian na pewno lepiej się "układa" w sensie dopasowuje kształtem do podłoża na nierównościach podłogi po obciążeniu betonem. 10-ka to już taka raczej dość sztywna płyta.

    Garaż rozumiem ogrzewany ? Bo jeżeli nie i jest dodatkowo dobrze odizolowany od domu i podwórka to może lepiej nie dawać w ogóle - grunt o temp 8st będzie utrzymywał temp. powyżej 0 st.
    Witam,

    _olo_ do twojej wypowiedzi nawiązując to cena czy kupię 3 warstwy po 5 cm czy 2 warstwy jedna 10cm, druga 5 cm jedna i ta sama cena.
    Zgadza się w garażu bedzie jeden grzejnik, w planie nie bylo ale dołożyłem od siebie
    izolacja zewnetrzna bardzo dobrze zrobiona tu nie żałowałęm naprawde.

    dzieki za twoje podpowiedzi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    jesli masz chudziak z guzami lub nieposprzątny śruwaks po tynkach ipod scianami bedzie prezyc i unosic czy łamac styropian zrob to z glowa.jesli sie upierasz 10 i 5cm zrob 5cm i 10cm.Przy 15cm styropianu wszedzie siatka,folia 0,5mm pod styropianem wyciagnieta 10cm wyzej na sciany jak styropian i zwroc uwage co idzie na wykonczeniowke,jesli kleisz podlogi drewniane zrob podklad o odpowiedniej wytrzymalosci pod prace drewna,zywice.wrzuc zdjecia chudziaka to bedziesz mial wiecej informacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150330_074732-600x800.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	310675Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150330_074737-800x600.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	310676Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150330_074744-800x600.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	310677Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150330_074800-800x600.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	310678Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150330_074807-800x600.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	310679

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    jesli masz chudziak z guzami lub nieposprzątny śruwaks po tynkach ipod scianami bedzie prezyc i unosic czy łamac styropian zrob to z glowa.jesli sie upierasz 10 i 5cm zrob 5cm i 10cm.Przy 15cm styropianu wszedzie siatka,folia 0,5mm pod styropianem wyciagnieta 10cm wyzej na sciany jak styropian i zwroc uwage co idzie na wykonczeniowke,jesli kleisz podlogi drewniane zrob podklad o odpowiedniej wytrzymalosci pod prace drewna,zywice.wrzuc zdjecia chudziaka to bedziesz mial wiecej informacji
    witam,

    Teka powyżej wrzuciłem zdjęcia z chudziaka, raczej guzów nie zobaczysz bo chudziak zrobiony na moim betonie i cemencie ponieważ pracuje w międzynarodowym koncernie który produkuje cement i beton towarowy, tzw. śruwaki juz posprzatałem. Dzieki za twoje podpowiedzi ponieważ sa bardzo cenne dla mnie, co do tego czy położę 3 warstwy po 5 cm czy 2 jedna 10cm + 5cm to dla mnie nie ma znaczenia ponieważ cena jest identyczna.
    Na podłogi pójdzie w w większości płytka imitująca drewno te o długości 1m x 15 - 20 cm, tylko w 3 pokojach w części sypialnej bedą szły panele.

    pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    witam,

    Teka powyżej wrzuciłem zdjęcia z chudziaka, raczej guzów nie zobaczysz bo chudziak zrobiony na moim betonie i cemencie ponieważ pracuje w międzynarodowym koncernie który produkuje cement i beton towarowy, tzw. śruwaki juz posprzatałem. Dzieki za twoje podpowiedzi ponieważ sa bardzo cenne dla mnie, co do tego czy położę 3 warstwy po 5 cm czy 2 jedna 10cm + 5cm to dla mnie nie ma znaczenia ponieważ cena jest identyczna.
    Na podłogi pójdzie w w większości płytka imitująca drewno te o długości 1m x 15 - 20 cm, tylko w 3 pokojach w części sypialnej bedą szły panele.

    pozdrawiam.
    chudziak rzeczywiscie ładny to rzadkosc.mysle ze smiało mozesz klasc styropiany,nie jestem zwolennikiem kladzenia 10cm jako jednej grubosci.tytaj peszle do grzejnikow zrownaj miedzy pierwsza "piątką"styropianu piaskiem zanim przykryjesz drugą warstwa,żeby sie ona nie łamała.grubosc rurki w otulinie to zazwyczaj 3,5-4cm wiec szcelina pod styropianem jakas zostaje.mimo wszystko zrob podklad na kruszywie chocby ze wzgledu gdybys mial duzo podlogowki.woże ze sobą jeżdzac niwelowac budowy taką próbe i pokazuje inwestorom jaka jest roznica w zgeszczeniu betonu
    pozdrawiam
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    chudziak rzeczywiscie ładny to rzadkosc.mysle ze smiało mozesz klasc styropiany,nie jestem zwolennikiem kladzenia 10cm jako jednej grubosci.tytaj peszle do grzejnikow zrownaj miedzy pierwsza "piątką"styropianu piaskiem zanim przykryjesz drugą warstwa,żeby sie ona nie łamała.grubosc rurki w otulinie to zazwyczaj 3,5-4cm wiec szcelina pod styropianem jakas zostaje.mimo wszystko zrob podklad na kruszywie chocby ze wzgledu gdybys mial duzo podlogowki.woże ze sobą jeżdzac niwelowac budowy taką próbe i pokazuje inwestorom jaka jest roznica w zgeszczeniu betonu
    pozdrawiam

    Witam,
    Panowie wielkie dzięki za porady i podpowiedzi każda mi się przydała, w szczególności dzięki ci Teka za twoje porady.
    Dziś styro zamówiony, w piatek z rana bede go miał na budowie, po analizie beda 3 warstwy po 5cm eps 80 silver dach/podłoga z TO w domu i garaz i kotłownia 2 warstwy po 6cm eps100 GOLD dach/podlog tez z TO.

    Ze swojej strony temat uważam za zamkniety lecz moze jeszcze się komus przydać.

    Jeszcze raz wielki dzieki Panowie.

    Pozdro

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony