dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 193
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał spelegliwy Zobacz post
    no i strzeliłes focha , zupełnie zresztą niesłusznie .
    na to że znajdę odpowiedzi na moje pytania straciłem nadzieje, i nawet mnie to zbytnie nie martwi i nie chodzi mi o odpowiedzi które mają trafić w mój gust - co może wywnioskować z Twojego posta, a raczej o odpowiedzi rzeczowe
    właśnie oglądam twój piecyk b.fajny.
    Focha to strzela panienka a ja raczej panienką nie jestem chyba że jest coś czego nie wiem Gdybym napisał "odpowiedzi których się spodziewasz" to mógłbyś tak zrozumieć.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał spelegliwy Zobacz post
    każda firma ma prawo prowadzić własną politykę cenową,z całą pewnością w ich cenę wpisane jest marka,koszty pracownicze, koszty reklamy.prowizja importerów i instalatorów, transport i masę różnych innych rzeczy.
    Myślę także że importowane wkłady tzw. wiodących firm , które przede wszystkim produkują i sprzedają swoje wkłady dla bogatych społeczeństw, nie będą obniżały ceny dla - jednak niszowego - biednego rynku polskiego,
    Piwo w Norwegi kosztuje pewnie ze 30 złotych - czy jest 10x lepsze tylko dlatego że w Polsce - kosztuje 3 zł ??? - inny rynek inne zarobki,inne ceny.
    dokładnie, nie można było lepiej tego opisać
    Lechosław Kierzkowski.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Spolegliwy, filozofujesz prawie jak ja.... Czas na podsumowanie. Napisz co już wiesz, a co Cię jeszcze męczy. Krótko w punktach jedno i drugie...

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Spolegliwy, filozofujesz prawie jak ja.... Czas na podsumowanie. Napisz co już wiesz, a co Cię jeszcze męczy. Krótko w punktach jedno i drugie...
    In principio erat verbum - na początku było słowo
    - wiec warto rozmawiać i lubię rozmawiać
    zgodnie z Twoją sugestia zrobię katalog skarg i zażaleń
    ale nie będę zawracał Wam głowy na święta
    no i muszę to dokładnie przemyśleć

    najbardziej doskwiera mi brak wiedz czy Nadia to dobry wybór,
    do kominka bez dodatkowych wielkich nakładów
    czy jakiś inny wkład w podobnej cenie byłby bardziej odpowiedni
    o i jestem rozczarowany
    -że nie kupie paleniska zduńskiego, do którego nie trzeba od razu budować wielkiego wymiennika
    wiec to jest moim największym problemem....jednak zaczynam składanie mojej zabawki od silnika
    Pozdrawiam świątecznie

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał spelegliwy Zobacz post
    In principio erat verbum - na początku było słowo
    - wiec warto rozmawiać i lubię rozmawiać
    zgodnie z Twoją sugestia zrobię katalog skarg i zażaleń
    ale nie będę zawracał Wam głowy na święta
    no i muszę to dokładnie przemyśleć

    najbardziej doskwiera mi brak wiedz czy Nadia to dobry wybór,
    do kominka bez dodatkowych wielkich nakładów
    czy jakiś inny wkład w podobnej cenie byłby bardziej odpowiedni
    o i jestem rozczarowany
    -że nie kupie paleniska zduńskiego, do którego nie trzeba od razu budować wielkiego wymiennika
    wiec to jest moim największym problemem....jednak zaczynam składanie mojej zabawki od silnika
    Pozdrawiam świątecznie
    Chożbyś siedział kilka dni i robił listę punktów do dyskusji, odpowiedzi wprowadzą większy metlik zapewne.

    Może składankę zacznij od (kolejność przypadkowa)
    jaki wygląd,
    jaka konkretnie ilość ciepła,
    jak często palone na podstawie trybu życia domowników

    Pamiętaj - palenisko zduńskie w potocznym i utartym mentalnie rozumieniu wymaga doś rozbudowanego wymiennika (akumulatora) ciepła.
    No chyba, że się pokusisz na jakiś zintegrowany nowy system,
    ale takie z względu że nie wymagają rozgłosu i reklam, nie są znane powszechnie wśród firm.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Chożbyś siedział kilka dni i robił listę punktów do dyskusji, odpowiedzi wprowadzą większy metlik zapewne.

    Może składankę zacznij od (kolejność przypadkowa)
    jaki wygląd,
    jaka konkretnie ilość ciepła,
    jak często palone na podstawie trybu życia domowników

    Pamiętaj - palenisko zduńskie w potocznym i utartym mentalnie rozumieniu wymaga doś rozbudowanego wymiennika (akumulatora) ciepła.
    No chyba, że się pokusisz na jakiś zintegrowany nowy system,
    ale takie z względu że nie wymagają rozgłosu i reklam, nie są znane powszechnie wśród firm.
    Spoko spoko - nie zadręczę Was setkami pytaniań - może sam sobie muszę odpowiedzieć na kilka pytań

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał spelegliwy Zobacz post
    Spoko spoko - nie zadręczę Was setkami pytaniań - może sam sobie muszę odpowiedzieć na kilka pytań
    i co dalej w temacie?

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    i co dalej w temacie?
    Dragona nie będzie...

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dragona nie będzie...
    A to miał być dostosowany Dragon, czy Cumus?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 16-04-2015 o 17:45

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    A to miał być dostosowany Dragon, czy Cumus?
    przepraszam,że tak późno - a może wcześnie ale musiałem na jutro,a właściwie dziś wyliczyć ilość kafli na mój piec
    kafle tradycyjne 22 x 22 ,zieleń butelkowa ,piec klasyczny z przewężeniem nad paleniskiem oraz ławką i półką -po bokach
    proste dgp na pietro, silka na ścianę kominową ,jako ,, silnik,, - Nadia 10 . wiem ,na początku miły być cegły - zmieniłem decyzje ,,ale
    -zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No faktycznie zaszła zmiana, cegły na kafle...
    Napisz jak zaczniesz składanie.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No faktycznie zaszła zmiana, cegły na kafle...
    Napisz jak zaczniesz składanie.
    zmiana - właściwie jedynie kosmetyczna i to i to z gliny
    kafle będę miał za jakieś dwa tygodnie, wiec krótka przerwa w pracach
    ale wzmocnie strop, zamontuje wkład wykuje dolot i dgp,
    oczywiście każda warstwa będzie fotografowana, i poddawana ocenie
    mam zduna,starszy Pan, który przez całe życie budował kuchnie piece.
    a ostatnio kominki i widać że wie co robi wiec kafle raczej postawi prawidłowo.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nagminny błąd starszych Panów zdunów to brak dylatacji miedzy wkładem a kaflami. Ta wazna różnica miedzy zduństwem nowoczesnym a tradycyjnym, rozwaliła nie jeden piec. Pamiętaj o tym!

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Nagminny błąd starszych Panów zdunów to brak dylatacji miedzy wkładem a kaflami. Ta wazna różnica miedzy zduństwem nowoczesnym a tradycyjnym, rozwaliła nie jeden piec. Pamiętaj o tym!
    Dzięki Eniu o tym tez pamiętam, dzięki i temu forum własnie,
    Nadia - jest o tyle szczęśliwa wymiarowo ze po zastosowaniu 3 kafli x 22, zostaje po pół cm z każdej strony
    dylatacje na wysokości nadrobię pociętym na 9 cm kaflem, co do mi po centymetrze u góry i u dołu
    od frontu pieca - będzie stawiany kafel na 22 cm. - wiec odległość od wkładu może nawet ciut za duża

    a co do wentylacji komory - czy 4 ażurowe kafle na dole pod paleniskiem i 5 ażurów na szczycie pieca wystarczy ?
    / ażur - raczej duży,ale jak go wymierzyć i przeliczyć na cm2 - to raczej nie wiem / ,

  15. #95

    Domyślnie

    widzę że nudy na forum ,,,.no dobra,pośmieje się w końcu wekekeeKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00036.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	314454nd się zbliża wiec jakaś rozrywka nie zaszkodzi
    total profesjonalna zabudowa kaflowa pieca ,własnego autorska, ,,na marginesie nadmieniam ze nie korzystałem z żadnych programów graficznych
    nie będę ukrywał ze sercem pieca będzie Nadia...
    Ostatnio edytowane przez spelegliwy ; 25-04-2015 o 08:17

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Rosjanki zwykle mają wielkie serce...

  17. #97
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Sercem pieca powinno być PALENISKO ZDUŃSKIE albo wkład piecowy opracowany do zabudowy bez wentylacji .

    Czy stosowanie zwykłego wkładu przeznaczonego do zabudowy odpowiednio WENTYLOWANEJ aby sposobem przenoszenia ciepła była KONWEKCJA jest dobrym wyborem do pieca ?
    Darek B

  18. #98
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    jak sercem ma być nadia to leć do RACZYŃSKIEGO u niego w internetach wszystkie wkłady kratki 8% taniej taka promocja pewnie długo się nie powtórzy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    jak sercem ma być nadia to leć do RACZYŃSKIEGO u niego w internetach wszystkie wkłady kratki 8% taniej taka promocja pewnie długo się nie powtórzy
    Nadia - i krążki żeliwne - już stoi na moim podwórku, kupiłem w bbb,dobrej cenie i jestem zadowolony.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Rosjanki zwykle mają wielkie serce...
    rosjanki maja ..wielkie serce,,,i tu sie zgadzam...ale chyba ze wszystkich znanych mi nacji,,,najzimniejsze są ,,germanki,,nie będę wymieniał nazw, bo nie mam płatnego profilu

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony