dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zurbanizowane tereny niezabudowane.

Domyślnie Zurbanizowane tereny niezabudowane.

Jakiś czas temu rozpocząłem budowę siedliska ogrodniczego na działce o powierzchni 970m2 (w skład zabudowy wchodzi budynek mieszkalny i budynek gospodarczo-garażowy). Jednak tydzień temu otrzymałem od urzędu decyzję o zmianie klasyfikacji gruntów z Ps VI na zurbanizowane tereny niezabudowane - Bp (nadmieniam, że moja nieruchomość została całkowicie wyłączona spod produkcji rolnej). Szukałem w internecie co oznacza termin Bp. Znalazłem informację, że do zurbanizowanych terenów niezabudowanych zalicza się grunty niezabudowane, przeznaczone w planach zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę, wyłączone z produkcji rolniczej i leśnej. Czy to oznacza, że moja nieruchomość jest teraz typową działką budowlaną? Czy nadal stanowi siedlisko? Czy ponoszę z tego tytułu jakieś znaczące konsekwencje? Proszę o pomoc. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

Domyślnie

A może najlepiej zadzwonić do urzędu, który wydawał tą decyzję i ich zapytać co to oznacza w praktyce ? No ta bene też jestem ciekawa jak to rozumieć. Pozdrowionka

3. Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa?

Domyślnie Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane.

Cytat Napisał dscreator
    ..Jednak tydzień temu otrzymałem od urzędu decyzję o zmianie klasyfikacji gruntów z Ps VI na zurbanizowane tereny niezabudowane - Bp (nadmieniam, że moja nieruchomość została całkowicie wyłączona spod produkcji rolnej). ....Znalazłem informację, że do zurbanizowanych terenów niezabudowanych zalicza się grunty niezabudowane, przeznaczone w planach zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę, wyłączone z produkcji rolniczej i leśnej....
    Oznacza to po prostu, że nie masz już gruntów rolnych, czyli będziesz płacił za działkę podatek od nieruchomości, a nie podatek rolny.

A z polskiego na nasze oznacza to, że masz działkę budowlaną. Po wybudowaniu domu zminią ci klasyfikację gruntów z Bp na B (z niezabudowanych terenów zurbanizowanych na tereny mieszkaniowe).

Mówi o tym rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków
    http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...WDU20010380454

Domyślnie

Dzięki Steve i gratulacje dla Tscreatora !

Domyślnie

Ja również dziekuje. Jeśli ktoś wie coś więcej to niech napisze. Wkrótce porusze równie ważny dla mnie temat. Pozdrawiam Steve74 & alison.
    No i jeszcze jedno czy urząd może dokonać zmiany klasyfikacji bez mojej zgody?

Domyślnie

Cytat Napisał dscreator
    Ja również dziekuje. Jeśli ktoś wie coś więcej to niech napisze. Wkrótce porusze równie ważny dla mnie temat. Pozdrawiam Steve74 & alison.
    No i jeszcze jedno czy urząd może dokonać zmiany klasyfikacji bez mojej zgody?
    Niestety, ale tak.

Dlaczego??

Ponieważ "klasyfikacji" a w zasadzie stwierdzenia sposobu użytkowania gruntów dokonuje geodeta "w terenie", a ty jako użytkownik możesz się co najwyżej odwoływać od decyzji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia