dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zurbanizowane tereny niezabudowane.

    Jakiś czas temu rozpocząłem budowę siedliska ogrodniczego na działce o powierzchni 970m2 (w skład zabudowy wchodzi budynek mieszkalny i budynek gospodarczo-garażowy). Jednak tydzień temu otrzymałem od urzędu decyzję o zmianie klasyfikacji gruntów z Ps VI na zurbanizowane tereny niezabudowane - Bp (nadmieniam, że moja nieruchomość została całkowicie wyłączona spod produkcji rolnej). Szukałem w internecie co oznacza termin Bp. Znalazłem informację, że do zurbanizowanych terenów niezabudowanych zalicza się grunty niezabudowane, przeznaczone w planach zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę, wyłączone z produkcji rolniczej i leśnej. Czy to oznacza, że moja nieruchomość jest teraz typową działką budowlaną? Czy nadal stanowi siedlisko? Czy ponoszę z tego tytułu jakieś znaczące konsekwencje? Proszę o pomoc. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    A może najlepiej zadzwonić do urzędu, który wydawał tą decyzję i ich zapytać co to oznacza w praktyce ? No ta bene też jestem ciekawa jak to rozumieć. Pozdrowionka

  3. #3

    Domyślnie Re: Zurbanizowane tereny niezabudowane.

    Cytat Napisał dscreator
    ..Jednak tydzień temu otrzymałem od urzędu decyzję o zmianie klasyfikacji gruntów z Ps VI na zurbanizowane tereny niezabudowane - Bp (nadmieniam, że moja nieruchomość została całkowicie wyłączona spod produkcji rolnej). ....Znalazłem informację, że do zurbanizowanych terenów niezabudowanych zalicza się grunty niezabudowane, przeznaczone w planach zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę, wyłączone z produkcji rolniczej i leśnej....
    Oznacza to po prostu, że nie masz już gruntów rolnych, czyli będziesz płacił za działkę podatek od nieruchomości, a nie podatek rolny.

    A z polskiego na nasze oznacza to, że masz działkę budowlaną. Po wybudowaniu domu zminią ci klasyfikację gruntów z Bp na B (z niezabudowanych terenów zurbanizowanych na tereny mieszkaniowe).

    Mówi o tym rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków
    http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...WDU20010380454

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Steve i gratulacje dla Tscreatora !

  5. #5

    Domyślnie

    Ja również dziekuje. Jeśli ktoś wie coś więcej to niech napisze. Wkrótce porusze równie ważny dla mnie temat. Pozdrawiam Steve74 & alison.
    No i jeszcze jedno czy urząd może dokonać zmiany klasyfikacji bez mojej zgody?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dscreator
    Ja również dziekuje. Jeśli ktoś wie coś więcej to niech napisze. Wkrótce porusze równie ważny dla mnie temat. Pozdrawiam Steve74 & alison.
    No i jeszcze jedno czy urząd może dokonać zmiany klasyfikacji bez mojej zgody?
    Niestety, ale tak.

    Dlaczego??

    Ponieważ "klasyfikacji" a w zasadzie stwierdzenia sposobu użytkowania gruntów dokonuje geodeta "w terenie", a ty jako użytkownik możesz się co najwyżej odwoływać od decyzji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony