dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Duże okna - dylemat

    Witam, buduję dom i mam dwie oferty na okna z firm Adams i Vetrex, polecanych na forum.
    Z Adamsa wyceniałem produkt na Schucco SI 82 a z Vetrexu V82.
    Problem jest taki: w Vetrex wyceniono mi bez problemu balkon ze słupkiem ruchomym 2000x2300 i to z 7 letnią gwarancją, natomiast w Adamsie powiedziano mi, że max wymiar to 1800x2300 i to w dodatku z wklejaną szybą.
    Drugie duże okno tarasowe jakie mam ma być uchylno-przesuwne o gabarytach 3000x2400, obie firmy to wyceniły, tylko cena Adamsa jest o wiele większa, bo zastosowane są jakieś większe profile skrzydeł.
    Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rol 2 Zobacz post
    Witam, buduję dom i mam dwie oferty na okna z firm Adams i Vetrex, polecanych na forum.
    Z Adamsa wyceniałem produkt na Schucco SI 82 a z Vetrexu V82.
    Problem jest taki: w Vetrex wyceniono mi bez problemu balkon ze słupkiem ruchomym 2000x2300 i to z 7 letnią gwarancją, natomiast w Adamsie powiedziano mi, że max wymiar to 1800x2300 i to w dodatku z wklejaną szybą.
    Drugie duże okno tarasowe jakie mam ma być uchylno-przesuwne o gabarytach 3000x2400, obie firmy to wyceniły, tylko cena Adamsa jest o wiele większa, bo zastosowane są jakieś większe profile skrzydeł.
    Co o tym sądzicie?
    w adamsie jest tak ze okno psk powyżej wysokości 2300 tylko ze skrzydłem pośrednim(czyli tak jak mówisz większym) cena może wynikać ze przedstawiciel wycenił ci może okucie automatyczne a vetrexie nie?
    co do balkonu to faktycznie adams tak puszcza rozmiarowo 1800x2300 tyllko(jest wyjatek wymaga konsultacji to z działem technicznym dodanie skrzydel pośrednich puści ci ten rozmiar ale musisz być świadomy wzrośnie cena)

  3. #3

    Domyślnie

    Montowałem przesuwki od Vetrexu w tych gabarytach na standardowym skrzydle i nie było żadnych problemu. W Schuco musi być pośrednie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    ...cena może wynikać ze przedstawiciel wycenił ci może okucie automatyczne a vetrexie nie?...
    W Vetrexie standardowo okucie przesuwne zawiera wspomaganie zamykania. Różnica to te profile.
    Schueco ma swoje ograniczenia gabarytowe i nie polecam ich "łamania" nawet gdy jakiś inny producent zechce coś takiego wykonać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za informację, ale dalej drążę temat
    Przedstawiciel Adamsa powiedział mi, że odradza taki balkon 2000x2300. Co o tym sądzicie? zwęzić otwór czy zaryzykować? Podobno nie ma jakichś badań na takie balkony.
    Co do drzwi przesuwnych Veka podobno nie ma skrzydeł tzw pośrednich, czy to prawda? Lepiej dopłacić do tego rozwiązania na tych szerszych profilach czy nie przejmować się tym gabarytem? Różnica w cenie około 800 zł na tym jednym oknie.

  6. #6

    Domyślnie

    W tym gabarycie PSK, nawet jeśli jakiś producent dopuszcza skrzydło okienne, wykonałbym na skrzydle pośrednim, czyli tak jak wycenili Ci w Adamsie
    Co do balkonu. 200/230 to mimo wszystko dla mnie przegięcie, chyba że szyba jest wklejana ale . . . mimo wszystko zwęziłbym otwór do 180, szczerze mówiąc i tak nie będziesz otwierać obu skrzydeł na raz. Teraz Ci się tak tylko wydaje, że koniecznie trzeba. A bo to meble wnieść (bez sensu, meble są dostosowane do drzwi w blikach, bo mieszkańcy co do mieszkania wnieść muszą, czyli prześwit 80 cm) a to niby na imprezie... tylko insekty walą do środka
    Nawet spokojnie można pokusić się zamienić balkon dwuskrzydłowy na fixa i otwierane jedno skrzydło. Światło przejścia będzie większe ok światła w drzwiach wewnątrzlokalowych.
    Oczywiście to moje zdanie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    taras z ruchomym słupkiem na skrzydle pośrednim a PSK zmienił bym na HS moje zdanie

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro Vetrex chce zrobić taki duży balkon to znaczy, że w ich wykonaniu ma to sens i dają na takie okno gwarancję.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Skoro Vetrex chce zrobić taki duży balkon to znaczy, że w ich wykonaniu ma to sens i dają na takie okno gwarancję.
    Według mnie nie ma to sensu, balkon przegabarytowany i Klient nie będzie w dłuższej perspektywie z tego zadowolony.

    Co do PSK to zgadzam się z Witkiem - tylko HST.

  10. #10

    Domyślnie

    Veka też ma skrzydło pośrednie dla profilu 82mm.

    Dla niektórych nie do uwierzenia - drzwi RU 1170mm x 2400
    Wklejany pakiet szybowy, okucie Designo 130kg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1028.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	310779

    Zaraz posypią się komentarze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Veka też ma skrzydło pośrednie dla profilu 82mm.

    Dla niektórych nie do uwierzenia - drzwi RU 1170mm x 2400
    Wklejany pakiet szybowy, okucie Designo 130kg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie1028.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	310779

    Zaraz posypią się komentarze
    Ok, a masz badania przeprowadzone przez Vetrex lub Vekę na to okno? Chętnie zobaczę

    Mógłbyś oprócz zdjęcia umieścić DWU dotyczących tego produktu?

    Mógłbyś podać, jaka jest różnica w cenie między PSK o wymiarach takich jak podał rol 2 wykonanym na tradycyjnym skrzydle a skrzydle pośrednim?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    wow
    a ja na drzwiowym się upieram aby robić w alu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    wow
    a ja na drzwiowym się upieram aby robić w alu
    Każdy ma swoje upodobania

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli co mam zrobić? Poradzicie? Zmniejszyć ten otwór okienny? Nie chcę mieć problemów.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Mógłbyś oprócz zdjęcia umieścić DWU dotyczących tego produktu?
    NPD
    NPD
    Wodoszczelnośc puste (spróbuje dopytać co oznacza puste pole wg dostawcy)
    Uw=0,76
    32dB
    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Mógłbyś podać, jaka jest różnica w cenie między PSK o wymiarach takich jak podał rol 2 wykonanym na tradycyjnym skrzydle a skrzydle pośrednim?
    Po świętach bo skrzydło pośrednie sam nie wycenię

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    NPD
    NPD
    Wodoszczelnośc puste (spróbuje dopytać co oznacza puste pole wg dostawcy)
    Uw=0,76
    32dB
    Czyli nie masz żadnych podanych danych oprócz Uw i dźwiękochłonności, bo produkt nieprzebadany

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał rol 2 Zobacz post
    Czyli co mam zrobić? Poradzicie? Zmniejszyć ten otwór okienny? Nie chcę mieć problemów.
    Zmniejsz na 1800 i PSK (uchylno-przesuwne) kup na skrzydłach pośrednich przy tym wymiarze.
    Jak masz więcej gotówki to wybierz zamiast PSK HST (podnośno-przesuwne)
    Ostatnio edytowane przez ok**t ; 01-04-2015 o 07:45 Powód: dopisanie informacji

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Czyli nie masz żadnych podanych danych oprócz Uw i dźwiękochłonności, bo produkt nieprzebadany
    Podaj mi przykład firmy, która bada każdą konstrukcję w każdym możliwym rozmiarze?
    Bada się ogólnie najbardziej niekorzystne (skrajne) warianty, a wszystko "poniżej" jest co najmniej takie samo lub lepsze w parametrach.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Podaj mi przykład firmy, która bada każdą konstrukcję w każdym możliwym rozmiarze?
    Bada się ogólnie najbardziej niekorzystne (skrajne) warianty, a wszystko "poniżej" jest co najmniej takie samo lub lepsze w parametrach.
    Wiadomo, że nie bada się każdej konstrukcji, ale jeżeli się produkuje balkon 1170x2400 to taki powinien być przebadany lub większy. A pewnie jest przebadany 1000x2500 czyli mniejszy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Wiadomo, że nie bada się każdej konstrukcji, ale jeżeli się produkuje balkon 1170x2400 to taki powinien być przebadany lub większy. A pewnie jest przebadany 1000x2500 czyli mniejszy
    Koledzy,

    zaczynacie do badań podchodzić jak do wyroczni.
    Badania są robione w ściśle określonych laboratoryjnych warunkach. W 99,9 % nie spotkacie ich w naturze.
    To tak samo jak producenci aut "badają" i podają ile dany model zużywa paliwa. Od kilku lat ma to niewiele wspólnego z rzeczywistością.

    Badania są w ostatnim okresie robione po to, by pokazać konkurencji, że "ja" byłem w stanie "wykręcić" lepszy wynik i by pokazać "laikowi" że "nasze" okna mają taką i taką klasę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony