dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    W moim Starostwie facet powiedział że co do DZ POZIOMEGO mam zamiar zrobic spiralne Ustawodawca nic nie zapisał i mam złożyć wniosek o Pozwolenie na budowę?????? No krew mnie zalewa. Zastanawiam się aby tego nie zgłaszać ale już zaplaciłem za projekt i jak Panie podejda do tego przy odbiorze budynku? A mamy tu takie że za byle co kary w tys.

  2. #22

    Domyślnie

    2 dni temu weszła w życie nowa ustawa, w zwiazku z którą nie ptrzebujesz już pozwolenia na budowę domu. pytanie czy to samo tyczy się odwiertów?

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    co do odwiertów nic się nie zmieniło
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    W moim Starostwie facet powiedział że co do DZ POZIOMEGO mam zamiar zrobic spiralne Ustawodawca nic nie zapisał i mam złożyć wniosek o Pozwolenie na budowę?????? .
    Podaj tym cieciom - Prawo Budowlane art.29.2.16), oraz art.30.1.2.który nie uzależnia wykonania robót od dokonania zgłoszenia.
    Innymi słowy - montaż pomp ciepła nie podlega nawet zgłoszeniu.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Dzięki,zobaczymy jak mój kierbud wróci z urlopu może wpisze że zmiana nie istotna(z groszku) i jakos przejdzie.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To jest zmiana sposobu ogrzewania, czyli zmiana w projekcie budowlanym (moim zdaniem nieistotna), czyli kwalifikacji i zmiany dokonuje projektant, nanosząc zmiany na projekcie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    w pozwoleniu na budowę miałem ekogroszek
    zmieniłem na PC z odwiertami
    zmiana nieistotna według mojego kierownika i powiatowego nadzoru (osobno miałem projekt odwiertów i zgłosiłem do starostwa)
    w projekcie miałem oczyszczalnię, zmieniłem na kanalizę - zmiana nieistotna, nie wymaga zmian w pozwoleniu na budowę czy w projekcie budowlanym, sprawę papierologii załątwił poza mną zakład komunalny Wiku
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Każda zmiana, także nieistotna, wymaga, kwalifikacji i naniesienia na projekt - przez projektanta.
    Warto to mieć na uwadze, bo tego (takiej procedury) wymagają przepisy.
    W tym zakresie (kwalifikacji zmiany i poprawek) szefem wszystkich szefów jest projektant.
    Ani kierbud, ani urzędnik nie ma nic do powiedzenia w tym zakresie.
    To projektant jest ustawowym "beneficjentem" takich czynności - tylko on.

    Piszę o prawie, abyś miał świadomość co do obowiązujących "prawnych procedur".
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    jeśli piszesz do mojego postu, to obie zmiany - projekty - robił projektant - jeden od PC a drugi z WiKu - z tym że projekt PC i odwiertów to nawet dość gruby był, natomiast projekt kanalizacji to "całe" 2 kartki papieru
    oba projekty podpisali projektanci PC i kanalizy, ale zupełnie nie miało to wpływu na mój projekt budowlany i pozwolenie na budowę...
    podobno WiK złożył do gminy adnotację do projektu - informująca tylko o zmianie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  10. #30

    Domyślnie

    Kwestie odwiertów pod pompy ciepła reguluje kilka dokumentów, ale najważniejszy to Ustawa „Prawo geologiczne i górnicze” z 1994 roku z późniejszymi zmianami i rozporządzenia do tej ustawy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony