dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki projekt typowy kupić

    Jestem na etapie kupna projektu, mam już kilka typów jednak chcę doradzić się i dowiedzieć czegoś więcej.. Polecicie jakiś projekt, pracownie godną zaufania i ciekawe propozycje? Kupiłem wąską działkę 19m x 26m i myślę, że może być problem z wyborem projektu domu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Polecam budę kempingową. Tanio, szybko i zmieści się na każdą działkę.

    A tak serio, jak można cokolwiek polecić, jak w zasadzie nie napisałeś, na jakie potrzeby ma być dom?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawel1976

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    52-129
    Posty
    3

    Domyślnie

    Działka 19 m (jak sie domyślam szerokości) daje wiele możliwości. Wiele zależy od sąsiedztwa - czy jest zabudowa do granicy działki, jeżeli nie to wg prawa min to 4 m od granicy ze ścianą z oknem i 3 bez okna. Więc dom o szerokości 11-12 m to dość powszechna sprawa, problem się robi jeżeli zależy Ci na garażu przy domu. zobacz domydopasowanepl tam dopasują Ci dom bez dopłat.

  4. #4

    Domyślnie

    nie ma zabudowy do granicy działki, nie ukrywam że wygodniejsze by było jeśli byłby projekt z garażem ale ostatecznie osobny garaż też może być. Jednak jak szukałem to mało jest takich projektów, nie chce też żeby ten domek zajmował prawie całą szerokość działki.Zależy mi na małym skromnym domku. Może być parterowy czy z poddaszem jednorodzinny

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    wifuksie - na rynku są grube tysiące projektów gotowych. Nie wiem, czy duże pracownie można określić "godnymi zaufania". Oferują swoje produkty, zwykle w miarę dokładnie opisują, co dostaniesz za taką czy inną kwotę. Zaufanie musisz mieć przede wszystkim do osoby, która będzie Ci ten projekt adaptowała, bo to ona tak naprawdę weźmie na siebie odpowiedzialność za to, że dom się nie zawali.

    Działka 19 m nie jest jakoś szczególnie problematyczna. Jest bardzo dużo projektów, które się w taką szerokość zmieszczą.
    Wejdź na jakąś dużą wyszukiwarkę. Ja lubię http://pracownia-projekty.dom.pl/ . Po prawej jest wyszukiwanie zaawansowane - możesz zaznaczać do woli.
    Za mało napisałeś, żeby coś doradzić. Najpierw pooglądaj sam, zdecyduj ile sypialni, ile łazienek, zobacz jaki rozkład pomieszczeń możesz mieć w parterze, a jaki w domu z poddaszem. Mały to też bardzo oględne określenie. W niektórych pracowniach domy "małe" to te do 140m2 powierzchni użytkowej.
    Jeżeli dom ma być prostej konstrukcji i bez "wodotrysków", to planowany budżet podziel przez 2500 zł i wyjdzie Ci, ile mniej więcej metrów po podłogach możesz wybudować. Pamiętaj - po podłogach, a nie użytkowej. Jeżeli wyjdzie Ci, że na przykład stać Cię na 110 m2, to też musisz popatrzeć na projekty i zdecydować, czy chcesz z tego oddać ponad 20 m2 dla auta, czy cała ta powierzchnia ma być mieszkalna.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony