dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Okno gwiżdże, dziecko płacze, HELP!

    Witam. Jestem nowa na forum i mam ogromną nadzieję, że uzyskam tu pomoc. Problem dotyczy gwiżdżącego okna u dziecka w pokoju, okno jest dwuskrzydłowe, ale gwiżdże tylko jedno skrzydło, jako jedyne w całym mieszkaniu. Na bank chodzi o docisk, bo gdy wsadziłam pod uszczelkę zgiętą kartkę, okno gwizdało jeszcze bardziej. Problem pojawia się tylko przy bardzo silnym wietrze, takim jak przez ostatnie dni. Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie to, że mój synek bardzo się boi tego dźwięku. Poczytałam trochę jak wyregulować szczelność okna, tylko problem jest taki, że w moich oknach są takie mimośrody, że nie da się nimi kręcić, mają zupełnie płaskie wykończenie i nie jest to żadna osłonka, którą można ściągnąć.
    W załączniku dodaję zdjęcie, aby bardziej było wiadomo, o co mi chodzi. Jak wyregulować takie okno???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150331_120159.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	310837  

  2. #2

    Domyślnie

    Te rolki można przekręcić albo specjalnym kluczem MACO, albo zwykłym kluczem płaskim, albo kombinerkami.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak już napisałam - nie da się ich ruszyć, nawet kombinerkami. W każdym oknie mają indentyczny kształt, nie wyglądają tak, dlatego, że są przekręcone lekko na prawo.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie da się ruszyć? No to trzeba poszukać jakiegoś serwisu, bo oni będą wiedzieć ile siły użyć do ruszenia tej rolki. Może firma która to okno sprzedawała? A może ktoś, kto reklamuje się jako "serwis okien"?. Nie porywaj się samemu, bo to pewnie coś więcej niż tylko regulacja docisku. Często trzeba przesunąć też zaczepy bo nawet nieźle wyregulowane okno powinno "łapać"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony