dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 179
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3569
  1. #1

    Domyślnie Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś

    Postanowiłam jednak zająć trochę własnej przestrzeni na forum Do tej pory radziliśmy sobie z budowaniem sami - wybraliśmy prosty, mały domek i jak ognia unikaliśmy "fachowców". W efekcie po trzech latach wysiłku przez duże W mamy stan prawie deweloperski a w domku wszystkie ściany są proste, kąty utrzymane itd . Ale teraz zaczyna się robić "gorąco" - do końca czerwca musimy się wyprowadzić z obecnego lokum, wylewki jeszcze schną, tynki nie wszędzie położone. I ta wizja wykańczania, ilość decyzji do podjęcia - to co wydawało się proste zaczyna mnie przerastać Oczywiście mam swoje wizje ale w praktyce okazuje się że nie wszystko co ładnie wygląda na pinterescie nadaje się do domu w którym mają mieszkać dzieci Tym sposobem zrezygnowaliśmy m.in z drewnianych podłóg na rzecz płytki....To tylko jeden z wielu kompromisów - życie
    Na początek chciałabym poprosić o wsparcie " kuchenne" .
    Zalączam wstępny projekt - do wtorku muszę sprecyzować wizję bo firma przyjeżdża na pomiar
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Email.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	310988
    Od frontu miałoby to wyglądać mniej więcej tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	barek2.jpg
Wyświetleń:	1494
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	310989
    Belka już wstawiona, tyle że nieco inaczej niż na inspiracji Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00123 (1024x768).jpg
Wyświetleń:	10654
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	310991
    Kuchnia ma być drewniana, na dole dąb olejowany, na górze złamana biel. Na podłodze Novabell Eco dream Frassino. Tyle wiem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10984655_1635916293296254_476396343_n.jpg
Wyświetleń:	786
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	310992
    Blat jest dla mnie niewiadomą. Zastanawiam się tez czy mebli nie jest zbyt dużo i czy nie zrezygnować z szafek wiszących po prawej

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oooo witam się

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Pierwotnym założeniem była biała kuchnia jednak pani z firmy która ma robić meble zastrzegła że lakier na drewnie może odpryskiwać przy uderzeniu. Przy dwójce małych dzieci wydaje mi się to nieuniknione a nie mam ochoty się nad meblami "trząść" - ma być funkcjonalnie. Wysoki połysk, mdf itp odpadają, naturalne drewno wydaje się być ok bo nawet jak dziecko puknie czy zarysuje to ślad będzie mniej widoczny niż przy wersji lakierowanej. NIjak jednak nie mogę sobie wyobrazić blatu który będzie dobrze wyglądał przy dębowym dole i białej górze...Może ktoś ma podobną kuchnię i znalazł dobre rozwiązanie? Białego blatu się boję, czytałam że absorbuje plamy a tego oczywście nie chcę

  5. #5

    Domyślnie

    Juskra pytałaś o elewację. Miało być sielsko wiejsko z okiennicami ale....po pierwsze okazało się że przestrzenie między oknami są na tyle małe że okiennice prawie by na siebie nachodziły. Po drugie zaczęłam się orientować w cenach i .....
    Oryginalna wizualizacja projektu wygląda tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuluza.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	311000
    U nas dach jest czarny i przerobiony garaż na podwójny z dwuspadowym dachem.
    Obecnie chodzi mi po głowie zrobienie czegoś w tym stylu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perkoz_e4_lewa.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	311001
    Tyle że kolorystyka inna. To co chcę mieć na pewno to kolorowe drzwi, myślę że czerwone
    Podoba mi się deskowanie na drzwiach, i okienka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b7ecf7d5f03bbebf5a44cdc48a8d1fc5.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	311003

    KAfle do wiatrołapu kupione - przyjadą we wtorek za tydzień Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comillas-alfombra-a4-2-01-b.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	311004

    Edit : osttanie zdjęcie nie wiem jak mi się załączyło i jak je usunąć, o
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c8aafeb73c3b9224942d55508360ce31.jpg
Wyświetleń:	1198
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	310999  
    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 01-04-2015 o 01:50

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie



    Możesz dołączyć wymiary,co to jest szafka C,czy tam jest okno na tej ścianie ?

    I płyta jaka elektryczna gazowa przyłącza są już i nie do ruszenia?

    Wysoka zabudowa lodówka czy jeszcze coś ma być tam?

    No i jakie masz preferencje np lubisz zerkac przez okno zmywając gotując czy wolisz zerkać na salon jadalnie nie wiem co jest zaraz obok,ma być w kuchni miejsce do siedzenia barek?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post


    Możesz dołączyć wymiary,co to jest szafka C,czy tam jest okno na tej ścianie ?

    I płyta jaka elektryczna gazowa przyłącza są już i nie do ruszenia?

    Wysoka zabudowa lodówka czy jeszcze coś ma być tam?

    No i jakie masz preferencje np lubisz zerkac przez okno zmywając gotując czy wolisz zerkać na salon jadalnie nie wiem co jest zaraz obok,ma być w kuchni miejsce do siedzenia barek?
    Po lewej stronie dokładnie 288 cm do miejsca w którym ma się zacząć barek. Barek od strony kuchni ma mieć szafki a od salonu miejsce do siedzenia. Będzie lekko podwyższony w stosunku do reszty mebli żeby zasłonić płytę która jest blisko - nie chciałam wjeżdzać z garami do salonu W szczycie ściany jest zrobiona wnęka o długości 88 cm ( tak jak szafka narożna) i tam mają wisieć półki , coś w tym stylu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	półka kuchnia.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	311015 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia półki.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	311016 . W ścianie szczytowej jest okno, widać to na zdjęciu które załączyłąm w pierwszym poście. Szafka C to cargo Lodówka ma być po prawej stronie w samym rogu, wolnostojąca, nad nią szafka. Od salonu zasłaniać ją będzie ścianka

    NIe wiem czy na rysunku poglądowym kuchni widać jak są umieszczone sprzęty po lewej? Płyta indukcyjna w szafce 80 ce przy barku - to ta pod wisząco ze znakiem zapytania. Dalej zmywarka (60ka) i zlew (kolejna 6oka). Przez okno przy zmywaniu patrzeć nie muszę, wolę mieć oko na dzieci w salonie ewentualnie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Przydałaby się Ania.

    Licząc krateczki wychodzi mi 1,6 metra miejsca pomiędzy zabudową po podłodze.

    Ile zostanie przejścia między barkiem a lodówką?

    Może ten barek w kwadracie taki krótszy lepszy,a piec bliżej piekarnika zamiast wysokiego frontu też ukryje go wysoka zabudowa i nie będzie tak widoczny jak chcesz,a okap też lepiej zakamuflowany będzie.

    Wtedy też można pozmieniać szafki wiszące nad zlewem,chyba że koniecznie chcesz taką dużą ilość otwartych półeczek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Przydałaby się Ania.

    Licząc krateczki wychodzi mi 1,6 metra miejsca pomiędzy zabudową po podłodze.

    Ile zostanie przejścia między barkiem a lodówką?

    Może ten barek w kwadracie taki krótszy lepszy,a piec bliżej piekarnika zamiast wysokiego frontu też ukryje go wysoka zabudowa i nie będzie tak widoczny jak chcesz,a okap też lepiej zakamuflowany będzie.

    Wtedy też można pozmieniać szafki wiszące nad zlewem,chyba że koniecznie chcesz taką dużą ilość otwartych półeczek.
    80 cm między barkiem a lodówką. W wysokiej szafce obok lodówki miał być....nie zabijcie mnie proszę śmiechem...schowek na miotłę To przy moich dzieciach najczęściej używany sprz et w kuchni a nie chcę żeby miotła stała na wierzchu Co do półek na wierzchu to potrzebne mi są tylko te we wnęce przy oknie : tam mają rosnąć sobie zioła Jeśli dam płytę obok lodówki będę miała daleko od zlewu, chciałabym jednak utrzymać zlew, zmywarkę i płyte blisko siebie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie
    Fajny pomysł na kuchnię i absolutnie cudowne kafle do wiatrołapu - koniecznie proszę zdjęcie, jak już przyjdą
    Otworzyłam sobie planu i analizuję - jedno co mi od razu przyszło do głowy to pytanie: czy jesteś leworęczna? Bo jak dobrze doczytałam, to na lewej ścianie od barku chciałaś płytę, zmywarkę i zlew? Tzn zmywarka będzie po lewej stronie zlewu, czyli układ dla leworęcznych.

    I ta ściana od belki do okna ma 288?
    Ile ma ściana z oknem?
    Ile ma prawa ściana przewidziana po lodówkę?
    Co oprócz lodówki wolnostojącej i szafki na miotłę ma się tam znaleźć?

    Przepraszam Cię, ale mam całą trójcę w domu i czytam tylko jednym okiem
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  11. #11

    Domyślnie

    Napiszcie prosze jak wstawić normalnej wielkości zdjęcie, instrukcja z przypiętego na forum postu nie chce się wyświetlić

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał waniliana Zobacz post
    Napiszcie prosze jak wstawić normalnej wielkości zdjęcie, instrukcja z przypiętego na forum postu nie chce się wyświetlić



    Zrobiłam tak jestem nieuk komputerowy

    Klikłam prawym przyciskiem myszy kopiuj url grafiki,potem ikonka z drzewkiem i dodaj zdjęcie ale odchaczyłam ptaszka (syn mi powiedział mamo drzewko bez ptaszka zapamiętasz),al to dotyczy tylko zdjęć z netu jak chcesz swoje z komputera to wtedy trzeba z serwera.

    Chyba że dołączysz małe i bedziemy powiększać.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Witam się u Ciebie
    Fajny pomysł na kuchnię i absolutnie cudowne kafle do wiatrołapu - koniecznie proszę zdjęcie, jak już przyjdą
    Otworzyłam sobie planu i analizuję - jedno co mi od razu przyszło do głowy to pytanie: czy jesteś leworęczna? Bo jak dobrze doczytałam, to na lewej ścianie od barku chciałaś płytę, zmywarkę i zlew? Tzn zmywarka będzie po lewej stronie zlewu, czyli układ dla leworęcznych.

    I ta ściana od belki do okna ma 288?
    Ile ma ściana z oknem?
    Ile ma prawa ściana przewidziana po lodówkę?
    Co oprócz lodówki wolnostojącej i szafki na miotłę ma się tam znaleźć?

    Przepraszam Cię, ale mam całą trójcę w domu i czytam tylko jednym okiem
    Ja też mam dwójkę maluchów i jak się skończą bawić razem to zniknę bez zapowiedzi - póki co Lego mnie ratuje
    Nie jestem leworęczna i rzeczywiście układ ze zmywarką po lewej stronie od zlewu może być dla mnie niewygodny, zupełnie o tym nie pomyślałam...
    Od lewej strony 288 cm jest do barku, do belki 310, tak jak z prawej . Pod oknem z rysunku wychodzi mi 276 cm. To robiła babka od mebli na podstawie podanych wymiarów. Wieczorem podjedziemy na budowę raz jeszcze wymierzyć bo te pomiary były przed tynkami.
    Po prawej zaplanowana jest lodówka, obok w wysokiej zabudowie piejarnik no i ta szafka gospodarcza. Zastanawiam się nad rezygnacją z wiszących szafek i witrynki pod oknem. Kuchnia zyskała by trochę przestrzeni a ja miejsce na duuuży zegar w stylu retro

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post



    Zrobiłam tak jestem nieuk komputerowy

    Klikłam prawym przyciskiem myszy kopiuj url grafiki,potem ikonka z drzewkiem i dodaj zdjęcie ale odchaczyłam ptaszka (syn mi powiedział mamo drzewko bez ptaszka zapamiętasz),al to dotyczy tylko zdjęć z netu jak chcesz swoje z komputera to wtedy trzeba z serwera.

    Chyba że dołączysz małe i bedziemy powiększać.
    To teraz widać zdecydowanie lepiej. Częśc blatu, ta wolna, z miejscem na krzesła ma się zaczynać od belki. Czyli plecy szafki widoczne z salonu zaczną się równo z belką ( tak że belka też będzie widoczna do samej podłogi)

  15. #15

    Domyślnie

    Oki, dzięki za instrukcję

  16. #16

    Domyślnie

    Ana289 wieczorem wstawię dokładne wymiary i wtedy zgłoszę się po pomoc, ok? Nie chciałabym żebyś teraz poświęcała czas a potem okaże się że są potrzebne przeróbki...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Waniliana, witam się cieszę się że masz wątek, wrzuć go jeszcze w sygnaturę i będzie super
    Zaufaj Anie ona robi najlepsze wizki kuchni nie wiem czy wiesz ale także ja jej zawdzięczam układ, który stał się bazą do wszelkich innych szaleństw kuchennych

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Waniliana, witam się cieszę się że masz wątek, wrzuć go jeszcze w sygnaturę i będzie super
    Zaufaj Anie ona robi najlepsze wizki kuchni nie wiem czy wiesz ale także ja jej zawdzięczam układ, który stał się bazą do wszelkich innych szaleństw kuchennych
    Co to znaczy wrzucić w sygnaturę?
    Zaznaczam że macie do czynienia z typem nieforumowym

    Patrzę na tą kuchnię i zastanawiam się dlaczego wszytso upchnięte po lewej stronie? MOże rozsądniej byłoby przenieść zmywarkę na ścianę pod iknem a płytę odsunąć od barku?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    nic się nie martw, każda z nas była zielona w tej kwestii
    1.kopiujesz z przeglądarki link do swojego wątku
    2. wchodzisz w ustawienia ( u góry po prawej)
    3. po lewej będziesz miała menu i tam jest edytuj sygnaturę
    4. wklejasz skopiowany link do okienka, możesz jeszcze coś tam wpisać i zapisujesz
    gotowe

    ja też lubię rysować ale robię to zdecydowanie gorzej niż Ania, nie mam pojęcia skąd ona bierze pomysły czekamy wiec na wymiary

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witaj Waniliana
    Ja mogę estetycznie i inspiracyjnie pomagać.
    Na początek, bo przeczytałam tylko 3 pierwsze wpisy o kuchni – drewno możesz bielić i potem olejować, albo od razu olejować bielącym olejem. Daje piękny efekt, a nie odpryskuje. Zresztą jeśli nawet się uszkodzi, to olejowane powierzchnie poprawisz w 5 minut sama punktowo.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 1 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony