dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 163 z 179
Pokaż wyniki od 3.241 do 3.260 z 3569
  1. #3241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał waniliana Zobacz post
    Aga nie jestem w stanie powiedzieć co to było dokładnie ale mi wpadła w oko kolekcja Aquaclean w takim jakby melanżu. Nie mam porównania z innymi salonami, zdążyłam wpaść tylko do tego jednego bo wyjazd był na plac zabaw z dziećmi a ten salon to przy okazji bo bym nie przeżyła gdybym nie weszła chociaż na 5 minut Jeszcze krzesła mi wpadły w oko : 550 zł za sztukę więc póki co pass
    Wani dokładnie ta kolekcja Aquaclean była jeszcze do akceptacji i też zastanawiałam się nad tym melanżem ( tym bardziej kolorowym, bardziej czerwonym )
    Ostatecznie wybrałam żółtą tkaninę ale też z ww. kolekcji. W tym sklepie te materiały należą niestety do najwyższej 6 ( wg. ich nazewnictwa ) grupy i oczywiście najdroższej a np. w takich Innych meblach to zaledwie grupa 3 chociaż pewnie cena w obydwu jest porównywalna.

  2. #3242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Nie wiem czy Emi wysłała Tobie zdjęcia tynków. Jeśli nie to mogę jutro za dnia zrobić fotkę moich na bazie piasku kwarcowego. Nie lubię gładzi i potrzebowałam lekkiej struktury na ścianach.

  3. #3243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Nie wysłałam, fotki próbowałam zrobić ale wychodzą bardzo lipnie... tynki mają zbyt delikatna strukturę, złagodzoną przez farbę wapienną....

  4. #3244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Wani nie wiem czy to jeszcze aktualne ale wrzucę fotkę mojego tynku. Emilia pisała o łagodzeniu struktury przez malowanie ale u mnie nic takiego się nie dzieje. Specjalnie zrobiłam zdjęcie żółtej lamperii nad kanapą w salonie. Parę miesięcy temu była jeszcze zielona, malowana dwa razy farbą kredową. Potem jak chciałam zrobić jaśniejszy kolor to poszła biała farba podkładowa i dwie warstwy żółtej. W strukturze tynku nie widać żadnej różnicy. A sam tynk jak tynk Dla mnie ładniejszy od gładzi ale co kto lubi i co się komu podoba.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170207_095138_HDR.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	381048

  5. #3245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też wolę od gładzi. Gładź jest jak plastik. Zero charakteru.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #3246

    Domyślnie

    DZięki za zdjęcie - myślę że na kominek to zdecydowanie lepsza opcja niż gładź

  7. #3247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wygrzebałam się z rysuneczkami

    Zwykła biblioteczka, ale z miejscem przewidzianym na tv i głośniki
    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-pdstawowa.jpg
Wyświetleń: 412
Rozmiar:  88,6 KB


    Można dodać drzwiczki zamykające dwie dolne półki
    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-z-drzwiczkami.jpg
Wyświetleń: 411
Rozmiar:  88,8 KB


    Dodałam przesuwne drzwiczki, którymi można zasłonić tv:
    fot 1 tv otwarte, górne pólki zamknięte;
    fot 2 tv zamknięte, ale otwarte górne półki
    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-panel-tv1.jpg
Wyświetleń: 411
Rozmiar:  88,6 KB
    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-panel-tv2.jpg
Wyświetleń: 414
Rozmiar:  88,9 KB


    A od tego cała zabudowa się zaczęła – front szafki wbudowany w bilioteczkę. Bardzo mi zależało na wykorzystaniu tej szafeczki
    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-z-szafka.jpg
Wyświetleń: 412
Rozmiar:  89,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #3248
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kasiu ale cudne fotki Głosuję za pierwszą lub ostatnią wersją. Jakoś najbardziej mi pasują do Wani.
    Regał/ biblioteczka w tym miejscu to strzał w 10 i porządkuje wnętrze

  9. #3249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dzięki MBD

    Pierwszy i ostatni, TAK. Właściwie w odwrotnej kolejności – ostatni wg mnie jest najlepszy Ten front szafki jest nawiązaniem do biblioteki na przeciwległej ścianie. Poza tym to kawałek „starego” mebla. JA bardzo lubię zachowywać pamiątki we wnętrzach. Nadają klimat i osadzają wnętrze w historiach rodzinnych. Robi się wtedy ciepło na duszy
    Ten z zamkniętą szafką pod tv też nie jest zły. Bardzo tych drzwiczek nie widać, bo proste i nie ciągną wzroku, a można zamknąć kawałek ichronić zawartość przed kurzem. Mogłyby też być szklane jak w bibliotece – zrobię to zaraz i zobaczymy.

    Te z zasłanianym tv zrobiłam, bo mam hopla na punkcie ukrywania tego „mebla” ale nie przekonuje mnie taka duża płaszczyzna w tym miejscu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #3250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dorzucam wersję z drzwiczkami a'la biblioteka

    Nazwa:  Waniliana-przy-kominku-z-drzwiczkami-szklo.jpg
Wyświetleń: 356
Rozmiar:  89,1 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #3251

    Domyślnie

    Pestka


    Ale mi fajnie lampy rozmnożyłaś Ale by było, trzy do przywalenia głową
    Chyba najbardziej podoba mi się ostatnia wersja, nawiązująca szklanymi drzwiami do biblioteki Mam jednak troche wrażenie że ta zabudowa odciąga uwagę od kominka ? Ale na półkach i tak by pewnie książki stanęły więc stworzyłyby w sumie dość neutralne tło. ta ściana ma 2 metry długości, no nie wytrzasnę telewizora który by mi tak ładnie wypełnić przestrzeń Pestka czy dużo roboty byłoby z usunięciem górnej zabudowy z ostatniej wersji i powieszeniem tam obrazu? Bez TV. Bo wydaje mi się że w grę wchodzą takie dwie opcje : zabudowa na wysokość kolumn z przeszklonymi drzwiami lub wersja z ostatniej wiz.

    PESTKA JESTEŚ WSPANIAŁA. Nie mogę uwierzyć że to mój salon

  12. #3252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Pestko super te wizki. Najbardziej podoba mi się wersja nr 1.

  13. #3253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Samoocena mi podskoczyła, Dziewczyny.

    Wani, sorry za ten tv. Zupełnie w trakcie rysowania zapomniałam, że tam tyle przestrzeni i po prostu wypełniłam dziurę.
    Zrobię wersję bezpółkową i poprawię też tego zonka tv.

    Myślę, że wrażenie przytłaczania kominka przez bibliotekę to tylko chwilowe odczucie u Ciebie, bo przyzwyczaiłaś się do pustej ściany. Nawet jeśli powiesisz zegar, to kominek też wsiąknie odrobinę we wnętrze. Każdy szczegół dodany będzie go "oswajał", ale kominek nie zaginie w odbiorze. Jest mocnym elementem.

    Aga, co Ty o tym sądzisz. Masz doświadczenie i dobre oko

    Wani, naprawdę stukacie głowami w lampę. Wisi nad stolikiem, tak? To nawet jakby opuścić niżej, nie powinna przeszkadzać
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #3254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Nie jestem pewna czy tyle drewna tam pchać, może bardziej zatopić w ścianę?

  15. #3255

    Domyślnie

    Haha, Pestka Ty serio za Tv przepraszasz? Ja Cię po nogach powinnam całować z wdzięczności za tyle pracy i fantastyczne wiz

    Co do wrażenia przytłaczania kominka masz rację - z każdym spojrzeniem na wiz oswajam się z odbiorem

  16. #3256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    To może uzasadnię dlaczego wybrałam wersję pierwszą. Widzę nowoczesną i prostą kanapę, nowoczesne i proste lampy no to zabudowa też niech będzie uporządkowana i bardzo grzeczna. Fotel też pewnie nie będzie uszakiem. W takim otoczeniu pięknie wybija się ozdobny kominek, czerwony dywan. Tak właśnie odbieram wnętrza Wani. Prostota z mocnymi elementami kolorystycznymi i nielicznymi elementami z poprzedniej epoki Ja u siebie mogę tuzinami wciskać zdobienia, frezy, gięte nóżki, uszaki, tapety i to wszystko się zlewa w całość. Nic się nie wyróżnia. U Wani może być inaczej, trzeba tylko zachować umiar

  17. #3257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    Nie jestem pewna czy tyle drewna tam pchać, może bardziej zatopić w ścianę?
    Emi drewno jest o tyle problematyczne że jest go już u mnie dużo. Nie da się zgrać tego kolorystycznie, każde jest w innym odcieniu. Dlatego miałam taką myśl żeby zabudowę przy kominku zrobić malowaną, w Benjaminowym Pale Oak, tak jak będą drzwi. To bardzo delikatny kolor, mam w nim jedną ścianę, jedne drzwi i lubię go



    Jendego jestem pewna po wiz Pestki : wbudowanie kolumn w szafkę to dobry pomysł

  18. #3258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    To może uzasadnię dlaczego wybrałam wersję pierwszą. Widzę nowoczesną i prostą kanapę, nowoczesne i proste lampy no to zabudowa też niech będzie uporządkowana i bardzo grzeczna. Fotel też pewnie nie będzie uszakiem. W takim otoczeniu pięknie wybija się ozdobny kominek, czerwony dywan. Tak właśnie odbieram wnętrza Wani. Prostota z mocnymi elementami kolorystycznymi i nielicznymi elementami z poprzedniej epoki Ja u siebie mogę tuzinami wciskać zdobienia, frezy, gięte nóżki, uszaki, tapety i to wszystko się zlewa w całość. Nic się nie wyróżnia. U Wani może być inaczej, trzeba tylko zachować umiar
    Chyba mnie dobrze zdefiniowałaś. Lubię prostotę, lubię kolor, podoba mi się wiele stylów ale jakoś nie chcę chyba wnętrza w żadnym z nich
    Czy myślisz że zabudowa mogłaby być malowana? Dajmy na to wersja numer jeden w kolorze który wstawiłam i który już funkcjonuje we wnętrzach?

    Edit : co do fotela to nie wiem czy nie uszak. MAm w pamięci wygodę tego z Living Room. Pewnie bym się nawet zdecydowała ale trochę mnie nóżki powstrzymują, wydają mi się trochę za krótkie. Ty w swoim wymieniasz?
    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 10-02-2017 o 09:57

  19. #3259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Tak wymieniam nóżki na takie tłoczone z kółeczkami. Ten ich największy uszak w tkaninie Aquaclean to koszt 2300.
    Może być malowana chociaż ta zabudowa z wizki jest taka ciepła w odbiorze. Takie pokrewieństwo dusz z ciepłą kozą

  20. #3260

    Domyślnie

    A mogę spytać gdzie nóżki zamówiłaś? Od razu właściwe Ci zamontują czy sama będziesz wymieniać?
    Co do ceny....pisałaś że zmiana tkaniny niesie hmmmmm.... znaczące podniesienie kosztu zakupu :/

Strona 163 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony