dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 168 z 179
Pokaż wyniki od 3.341 do 3.360 z 3569
  1. #3341
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Chciałam taki Pestko ale nie ma akceptacji ze strony męża nawet na boki bo front i tak miał być inny.

  2. #3342

    Domyślnie

    Pestka, super masz w ogrodzie, żywopłot rewelacyjny, no i widoki piękne

    u Wani faktycznie taki też wyglądałby super, tylko czasu potrzeba, żeby z patyka zrobił się płot

  3. #3343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czas to właściwie jeden sezon. Małż się uparł, bo pewnie ciąc by mu się nie chciało. Mój obiecywał a tnę ja. Ale kupiłam nożyce do żywopłotu elektryczne i jest okey.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #3344

    Domyślnie

    Pestka rewelacyjny ten wierzbowy płot! Pokazuj Twój ogród jak najczęściej bo naprawdę jest co

    Czyli radzisz od ulicy posadzić totalnie mieszany żywopłot krzewiasty? Pęcherznice, tawuły i róże w jednej linii?
    A pomysł na ścianę na przeciw okna jest ok? Daglezje plus hortensje z trawą?

  5. #3345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Daglezje + hortensje + trawa to samograj. Tylko posprawdzaj jak z glebą tam masz i pamiętaj, że hortki lubią kwaśno. Trawę też trzeba będzie dobrze dobrać. Hortensje wybieraj takie, żeby sztywno stały. Dana i TAR chyba coś o tym pisały, że niby są jednakowe, a jedne stoją, a inne pokładają się.

    Krzewy sadź grupami po 3 lub 5 sztuk z jednego gatunku. Masz tyle miejsca, że możesz. A w rogu jakieś zaokrąglenie z nasadzeń. Tak bym umieściła iglaste.

    Trzeba ten trawnik zmniejszyć. Zawsze piszę, że to największy pochłaniacz wody, pieniędzy i pracy, a do tego z roku na rok może go szlag trafić jak nie grzyb, to pędraki.

    Mój ogród tylko dzięki temu sie podoba, że go całego nie pokazuję Teraz jest paskudny, chociaż trochę kwitnie. Ale ten rok jest okropny. Śliwa Pissardi, zawsze była obsypana kwiatami, różowy obłok. Teraz wygląda jak obskubana. Cebulice kwitną, ale co chwilę w innym miejscu. Nie ma szans na dywan z kwiatków.
    Tu przymarzło, a tam ledwie zipie. Nie mówiąc o tym, że chyba 80% lawend padło. Przeżyło może z 5-7. Mizeria

    Masz może plan ogrodu z rozmiarami i usytuowaniem domu? Wklejaj. Pomożemy wymyślić co i jak, a potem najlepiej Elfir odpytać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #3346

    Domyślnie

    Dziewczyny, szukając jeszcze wczoraj informacji dla siebie nt płotu, natknęłam się na dziennik budowy "Cyprysa". Dziennik bardzo fajnie napisany i są tam też informacje nt. płotu, ogrodzenia frontowego, widać etapy prac, dla mnie super wiedza. Pojawiła się tez cena za 1mb ugodzenia z siatki na fundamencie "na gotowo" wykonywanej przez firmę - 120 PLN/mb. Fundamenty nieco płytszy, pewnie słabiej zbrojony, ale cena z robocizną. Tak więc moje wczorajsze szacunki - 110 za materiał fundament + góra, raczej są dość trafione, może nawet z zapasem.
    Tu post o cenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6790773

    W dalszej części jest też ogrodzenie frontowe. Moim zdaniem naprawdę warto poczytać

  7. #3347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak grzebnąć, to na forum wszystko się znajdzie Takie watki, gdzie jest szczegółowo opisane i obfotografowane są bardzo cenne
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #3348

    Domyślnie

    Muszę się kiedyś zebrać i opisać dokładnie jak powstawała zabudowa kominka - zdjęcia ze wszystkich etapów też mam. Ale jak to zrobię u siebie to nikt tego nie znajdzie

  9. #3349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To w pierwszym poście swojego wątku zrób spis treści z nr stron lub linkami do nich

    Jest też taki wątek „robimy zabudowę kominka samemu{ i tam możesz wstawić krótki opis ze zdjęciem i linkiem do odpowiedniego miejsca u ciebie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #3350

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To w pierwszym poście swojego wątku zrób spis treści z nr stron lub linkami do nich

    Jest też taki wątek „robimy zabudowę kominka samemu{ i tam możesz wstawić krótki opis ze zdjęciem i linkiem do odpowiedniego miejsca u ciebie.
    Czytałam ten wątek na etapie robienia zabudowy i sporo tam było krytyki - nie odważę się

  11. #3351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nie przejmuj się. Krytyka tam jest różna. Nie każdy z piszących wie co krytykować, ale też nie każdy zasluguje na krytykę.
    Czasem lubią się poprzepychać.

    Poza tym u Ciebie nie ma co skrytykować. Ewentualny błąd w montażu Jotula mogłabyś mieć tylko jeden, bo nie pamiętam, czy o tym pisałyśmy. Czarna rura dymowa – tzw. kielichy wpuszcza się jeden w drugi tak jakbyś stawiała szklanki jedna w drugą i szkalanka stoi normalnie na swoim dnie.

    Wielu montażystów robi błąd odwracając ten układ do góry nogami. Wtedy np. kondensat,albo woda z komina zamiast lecieć do paleniska i się wypalać, płynie po rurze z zewnątrz. Powstają wstrętne zacieki i smrodek.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #3352

    Domyślnie

    Mam w końcu komplet lamp do salonu
    A mąż wkuwa kable od telewizora i znów siwo w całym domu

  13. #3353

    Domyślnie

    Przepraszam za prześwietlone zdjęcie ale tylko takie mam : zmiana lampy w kącie kanapowym. Szklana powędrowała nad stół. Duży plafon na 8 żarówek też już wisi i jestem zadowolona z wyboru takiej lampy


  14. #3354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pasuje dywan, poduchy i lampa z jednej bajki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #3355
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wani świetny, przytulny klimat . Poduchy od dawna mi się takie podobają, ale niestety nie na moją kieszeń.
    Lampa gra idealnie ze wszystkim

  16. #3356

    Domyślnie

    Wani, świetny kącik zrobiłaś

  17. #3357

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa, mnie się bardzo podoba, ten kąt razem z kominkiem tworzą moje ulubione miejsce w domu
    MBD poduchy nie były drogie, jedna kupiona w Ikea a dwie w TKMaxx : łącznie zapłaciłam ponizej 200zł za nie. Oglądałam piękności na etsy ale ceny....

    Kupiłam jakiś czas temu kaktusa do łazienki : miał sobie rosnąć dłuuuuugo i szczęśliwie. A ten popierdziela jak głupi Można coś z nim zrobić poza zmianą miejsca ?


  18. #3358

    Domyślnie

    Temat żywopłotu ciąg dalszy Jako że ogrodzenie zamówione (bez bramy bo tu brak decyzji jeszcze) to naprawdę muszę podjąc jakąś decyzję. Chodzi mi po głowie ten dereń w części działki której zdjęcie kiedyś wstawiłam ale mam też wątpliwości jak czytam o jego wiosennym cięciu. I nie chodzi mi o pracę przy tym żywopłocie, zastanawiam się czy jak przytnę tego derenia wczesną wiosną to on zdąży odbić przed latem żeby nas trochę zasłonić w sezonie? Co do drugiej ściany decyzja podjęta : będą daglezje i hortensje, w samym rogu chciałabym wkomponować jeszcze jakieś iglaki i miskanty żeby trochę ubyło trawnika. Pzeczytałam cały wątek dereniowy na ogrodowisku i nadal mam wątpliwości

    Chciałam zamówić clematisy i nieeeee maaaa tej domiany co chcę Montana Freda :



    Rzuciło mi się w oczy takie zdjęcie w czeluściach internetu i chciałabym coś podobnego przy tarasie. Chyba bardzo do mnie przemawia połączenie hortensji z trawami



    Teren jest przygotowany ale nie mam już chyba czasu teraz na czytanie o trawach, to jest temat na lata Póki co nie wiem nic...

    Wczoraj skończyliśmy wyrównywać teren pod warzywniak i tak się zastanawiam że tu chyba też jestem spóźniona....Mam pomidory od mamy, chciałabym fasolkę i bób jeszcze. No i zieleninę ale to zdaje się w każdym momencie mogę siać.

    Czuję że lata nauki przede mną jesli chodzi o ogród....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb_560x800_10.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	389185  

  19. #3359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Z hortensjami pięknie zagrają Miskanty Gracillimusy i Morning Light

    Tu zamów i będziesz zadowolona. Smal ma dobre trawy i ładne. Szybko przysyła.
    http://www.trawki.pl/?106,miscanthus...6ebeba1d20b3a4
    http://www.trawki.pl/?110,miscanthus...6ebeba1d20b3a4
    Możesz zadzwonić i dogadać się na większe sadzonki.
    Pomyśl też o jakich niskich zadarniaczach do tego, bo wiosną będzie goło.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #3360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    https://e-clematis.com/pl/p/Clematis...botaniczny/909

    Brak w magazynie, ale gdybyś kupowała clematisy to dobre miejsce. JAk Ci na nim bardzo zależy, to dzwoń do Marczyńskiego i pytaj kiedy i gdzie zrobi dostawę. Oni odpowiadają na takie pytania http://www.clematis.com.pl/pl/kontakt Jak nie mają takiego, to doradzą podobny.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 168 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony