dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 179
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 3569
  1. #3461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak jest z roślinami. U mnie np. grujeczniki padają jeden po drugim. O azalie muszę ciężko walczyć. Po kilku latach dopiero teraz zaczynają mieć tyle liści co trzeba. Dotąd kwitły, a potem łysiały Nie mogę dojść do ładu z wieloma roślinami. Inne szaleją choć o nie nie dbam specjalnie

    Filmy z ogrodów Oudolfa https://www.youtube.com/results?sear...ry=oudolf+piet

    Wani, mail z Vlinderhof poszedł. Były w Pl wydane książki, w których są jego ogrody. Ale tylko w jednej jest bardziej szczegółowo. Inne to albumy. Mogę Ci wysłać kilka ciekawych książek, najczęściej już nie do kupienia, chyba, że z drugiej ręki.
    Plany rabat 6 angielskich projektantów, m.in Oudolfa są w Kingsbury Noel, Projektowanie rabat. Mam w PDFie. Niezbyt starannie opracowane po skanowaniu, ale jest. Kiedyś mi ją pożyczono. Fajne są też: Ellis Barbara, Rosliny Okrywowe; Sztuka projektowania ogrodów; Eco sztuczki w ogrodzie; Ogrody, projekty, realizacje; Musgrave Toby, Sielskie ogrody. Wszystkimi mogę się podzielić, ale uprzedzam tylko przez WeTransfer, bo każda ma od 30 Mb do 400 Mb
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #3462

    Domyślnie

    Wpadam się przywitać, rzadko ostatnio bywam. Ciężki czas za nami i działaliśmy mniej niż byśmy chcieli. Mój mąż pochował oboje rodziców, ostatnie pół roku było trudne...Ale mamy już w pełni ogrodzony warzywniak i urodzaj pomidorów, wsadzone borówki i prawie skończone ścieżki. Postaram się wstawić zdjęcia bo choć to co zrobiliśmy nie rzuci nikogo na kolana to cieszymy się z tego jak zmienia się działka.
    A przy okazji chciałam zapytać : gdzie jest Tomkowa? Jeśli czytasz to odezwij się.
    Pestko dziękuję za maila i imieninowe życzenia

  3. #3463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na szczęście wszystko mija, a czas leczy rany. Może nie do końca, ale jednak trochę.

    Czekam na zdjęcia
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #3464
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Architek

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-275
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kiedy będą zdjęcia? Reszta jest super
    Powodzenia!

  5. #3465

    Domyślnie

    Kurcze nie mam głowy do zdjęć....zrobił się ruch z okolicznymi nieruchomościami, od rana siedzę na telefonie. Mam takie marzenie od zawsze żeby mieć swoje konie, jeszcze się nie poddałam z realizacją
    Aaaa, pojechaliśmy po słoiki do Brico i wróciliśmy z zestawem wypoczynkowym na taras. Taaaani był, na jakiś czas wystarczy
    I byłam obejrzeć bramę, do końca sierpnia ma być gotowa

  6. #3466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Architek Zobacz post
    Kiedy będą zdjęcia? Reszta jest super
    Powodzenia!
    Witam, wieczorem wstawię jak komary zaczną ciąć - teraz to lecę zrywać ogórki

  7. #3467

    Domyślnie

    A na WW krzesła które bym widziała u siebie....


  8. #3468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wani, Ty koniara jesteś ???? WOW.
    Widziałaś stajnię mojej córki? Ma 3 konie. Wpisz w googla „stajnia łubianka”.
    Filmiki z jej konisiami są na youtube
    https://www.youtube.com/results?sear...+%C5%81ubianka
    A tu jeden z jej koni bawi sie piłką https://www.youtube.com/watch?v=MvQtyhSbrHg
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #3469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tylko drogie te krzesła też mi się podobają. Ale my mamy gięte „Thonety” produkcji Radomska i to są moje naj.... Nasze to AG-14 i B-18 (wyplatane rafiowe siedzenia).
    Radomsko robi też podobne krzesła do tych, ktore Ci się na WW spodobały. Może sporo tańsze. Na stronie mają cennik
    http://www.radomskomeble.pl/produkty...netowskie.html
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #3470

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wani, Ty koniara jesteś ???? WOW.
    Widziałaś stajnię mojej córki? Ma 3 konie. Wpisz w googla „stajnia łubianka”.
    Filmiki z jej konisiami są na youtube
    https://www.youtube.com/results?sear...+%C5%81ubianka
    A tu jeden z jej koni bawi sie piłką https://www.youtube.com/watch?v=MvQtyhSbrHg
    Tak Pestko, nigdy nie pisałam że choruję na tą chorobę ? Nawet zawodowo jestem związana z końmi Wiem że Twoja córka ma stajnię, byłam już kiedyś na Jej stronie. Mam nadzieję że i ja się kiedyś doczekam, na potrzeby własne...

  11. #3471

    Domyślnie

    Ok, tak to wygląda w tym momencie. Wiem że nie powala ale ja wciąż pamiętam że wiosną był tu największy pierdolnik na działce i najniższy poziom gruntu Wszystkie warzywa wysadzane/wysiewane były po terminie. Trzy miesiące i trzy wywrotoki ziemi później mam jakieś tam warzywa i wreszcie miejsce na pranie W przyszłym roku warzywnik będzie rozplanowany porządnie i "podrasowany" wizualnie. Zastanawiamy się co zrobić z podłożem na placyku na pranie. Może kratki ażurowe? Miejsca w których widać ziemię będą obsadzane, mam nadzieję że jak zarośnie i się zazieleni będzie wyglądało fajnie.



    A tu moja szałwia


  12. #3472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zawodowo? Mogę zapytać co robisz

    Nie opowiadaj bajek. Cudownie zrobiliście. Masa pracy włożone i efekt widać. A co wazniejsze widać, że będzie coraz piękniej

    NA placyku pralniczym połóż nie kratki, bo się niezbyt dobrze układają. Wymagają idealnej niemal powierzchni. W rolmarket mają geokratę na metry (https://rolmarket.pl/pol_m_Palisady-...rkowa-728.html). Można ją ciąć pod wymiar. Kiedyś liczyłam i to nawet taniej wychodzi niż kratki. Nie mówiąc już, że kratek nie przytniesz na skos.

    Co zamierzasz posadzić wzdłuż płotu? Może trochę krzewów owocujących jak aronia, dereń jadalny.....
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #3473

    Domyślnie

    Zrobiłam kilka zdjęć ogrodu rodziców ale nie mam ochoty ich dziś pokazywać. Po dzisiejszej nocy wygląda tak







    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 12-08-2017 o 18:49

  14. #3474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Co to było ??????????? Jak trąba powietrzna. Czy nic wiecej złego, poza powyrywanymi drzewami się nie stało? Mam nadzieję, że dom nie uszkodzony.

    To kolejne miejsce, ktore tegoroczne huragany zniszczyły. Na Ogrodowisku niedawno kilka osób pokazywało podobne i większe zniszczenia. Jednej z forumowiczek trąba przeszła tuż za płotem. Innej gradobicie zniszczyło kompletnie rośliny w ogrodzie.

    To ogromnie przykre
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #3475

    Domyślnie

    To ta sama nawałnica która przeszła przez Gniezno. Na pomorzu było gorzej... Swoją drogą trzeba mieć szczęście żeby pojechać na jedną noc i tak trafić Dom cały, jedna dachówka spadła. Ale po sąsiedzku niektóre domy gorzej wyglądały

  16. #3476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Okropne ale dobrze, że tylko taki drobiazg z domem.

    Nas na razie oszczędza. Wieje tęgo co kilka dni, ale burze przechodzą obok. Jakby Wisła je ściągała, a to kilka km od nas.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #3477

    Domyślnie

    Wani, na ogród rodziców przykro patrzeć widać lata pracy zmarnowane w godzinę, może uda się cześć nasadzeń podeprzeć i odzyskają dawną formę, tego życzę

    A u Ciebie za to optymistycznie mnie urzekł biały plotek koło lawendy - śliczny

    pod pranie może po prostu zwykły trawnik?

  18. #3478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trawnik ale wysiany w geokratkę, Mamiku Wani chodzi o to, żeby kratka utwardziła w tym miejscu powierzchnię.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #3479

    Domyślnie

    Chodzi mi o to żeby było twardo i żeby nie latać co chwilę z kosiarką - czy geokrata spełnia te założenia?

    Pod płotem Mamik to nie lawenda a szałwia
    Z obsadzeniem drugiego boku jeszcze się zastanawiam. Derenie nie bardzo bo rosną zbyt wysokie, będzie mi w nie pranie zawiewać. Ale z całą pewnością znajdę dla dereni miejsce na działce, nawet sobie zrobiłam zdjęcie derenia u mamy Podobno w Milanówku jest szkółka wyspecjalizowana w dereniach, pigwowcach itd?



    Świerk srebrny widoczny w rogu zdjęcia nie przeżył wichury, podobnie jak tulipanowiec...

    Co to za trawa rośnie pod brzozami? MOi rodzice nie przypominają sobie żeby coś tam wysiewali specjalnego. Rośnie w kępach, jest niewysoka, nigdy nie widziała kosiarki. Zastanawiam się czy coś takiego nie jest dobre rozwiązanie do sadu?

    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 13-08-2017 o 09:40

  20. #3480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli wysiejesz w geokratę odpowiednią mieszankę, to nie będziesz kosić często. Są takie mieszanki u Kiepenkerl, Barenbrug. Drogie, ale dobre. Mam kawałek i naprawdę widać różnicę w stosunku do marketowej.

    Ta trawa pod brzozami to pewnie jakaś kostrzewa. Wstaw fotkę na facebook do Surowińskiego. Ktoś rozpozna. Link podrzucę jak siądę do kompa.

    Myślałaś o założeniu wątku na Ogrodowisku? Dużo fajnych ogrodniczek jest. Pomagają i wymieniają się roślinami i nasionami. Mały biały domek, Dana1s, Admete i kilka innych z muratora mają wątki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 174 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony