dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 177 z 179
Pokaż wyniki od 3.521 do 3.540 z 3569
  1. #3521

    Domyślnie

    No dobra...teraz albo nigdy. Zgadza się szerokość, nie za bardzo głębokość. Kolory mi pasują. I marzę o takiej od początku...Cena dość wysoka ale co teraz jest tanie?




    Wszystko w niej jest dla mnie idealne. Tylko te 75 cm głębokości Musiałabym wyjechać stołem głębiej w salon a tym samym w przejście do kuchni
    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 14-12-2017 o 17:27

  2. #3522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kolory są do zmiany, nie problem. Gorzej z tą głębokościa.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #3523

    Domyślnie

    Jak mnie wyrzuci trzeci raz to się porządnie zirytuję

    ławka Fameg, wymiary ok



    Kolor czerwony dostępny taki




    I poduchy jak wyżej.

  4. #3524

    Domyślnie

    Jest też takie cudo dostępne ale nie mam pomysłu na dorobienie oparcia



    Jak patrzę na obie te rzeczy to zdecydowanie bardziej podoba mi się ławeczka z kilimem

  5. #3525

    Domyślnie

    Tak sobie sprzątam i męczę w myślach temat kącika jadalnianego. Może zamiast koloru pod postacią mebla położyć tapetę?



    Te pasy widziałam na żywo i mają piękne kolory. Szkoda że nie przepadam za pasami

    Ostatnio edytowane przez waniliana ; 15-12-2017 o 12:56

  6. #3526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Na Bonami jest taka ławeczka https://www.bonami.pl/p/lawka-sedia-argentina
    Mnie by w tym miejscu bardzo pasowała tego typu https://www.bonami.pl/p/drewniana-lawka-adalyn Do niej poduchy na siedzenie
    Albo ławeczka podobna tylko bez oparcia i wtedy plecy zrobiłabym w formie panelu typu wezgłowie mocowanego do ściany. Ławeczka oczywiście byłaby wolnostojąca.
    Na youtube są filmiki jak zrobić taki pikowany panel na ścianę. Ale można też kupić robiony na zamówienie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #3527

    Domyślnie

    Ale piękna! Tylko już niedostepna...


  8. #3528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tam jest opcja, że zglaszasz prośbę o powiadomienie, gdy znowu będzie dostępna. Tak u nich kupiłam szafkę na klucze dla mojej przyjaciółki.

    Pasowałaby u Ciebie przepięknie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #3529

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tam jest opcja, że zglaszasz prośbę o powiadomienie, gdy znowu będzie dostępna. Tak u nich kupiłam szafkę na klucze dla mojej przyjaciółki.

    Pasowałaby u Ciebie przepięknie
    Tyle że ona jest drewniana a u mnie się drewno zagęściło Musiałabym malować a to by była zbrodnia bo ławeczka jest piękna taka jaka jest

    Nie pochwaliłam Ci się jeszcze co przywiozłam ostatnio :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0945.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	403311

    Przekompostowana końska kupa

    Dziś przyjadą trociny, pozostanie zamówić mączkę bazaltową i pozostanie wymyślić co gdzie sadzić

  10. #3530

    Domyślnie

    Pestka przez Ciebie zamiast wziąć się za robotę przeglądam strony i wyszłam już poza granice PL

    Ławeczka Safavieh dostępna w UK za 165 funtów, nie wiem ile kosztowała na B..i.

    I jeszcze taka jest ale droga:


  11. #3531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Prześliczna Ławeczka oczywiście (qpa też, ale inaczej). A jak położysz na takiej drewnianej poduchy, to ilość drewna zmaleje i będzie okey.

    Ta z B... 1 109 zł. Też niemało, ale one takie urodziwe obie i ta B i ta S. Tą B można podobnie opatulić jak jest ta S.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #3532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Masz całą zimę na kombinowanie nasadzeń. Robię to samo i wreszcie mam niejakie zrozumienie w tym temacie u J. Obiecał, że jak zima będzie tak nadal jak jest, to ściągnie te 50-70 m2 darni, gdzie chę rabatę a'la Piet Oudolf.
    A... i żeby nie było, że tylko ty masz takie cuda q...ste , mam kilkanaście worków własnej ziemi liściowej z zeszłorocznego zbioru
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #3533

    Domyślnie

    Na początku chciałabym się przywitać i przyznać do tego,że wątek ten podglądam już od dłuższego czasu z ukrycia...
    Jestem zachwycona dbałością o każdy szczegół, kuchnia cudna a salon z kozą...no cóż....jak zobaczyłam to stwierdziłam,że też taką chcę
    I tu mam pytanie-czy mogłabym dowiedzieć się jakie są wymiary miejsca jakie zajmuje koza? (chodzi mi nie tyle o wymiary samej kozy ,a o zewnętrzne wymiary zabudowy,ponieważ taka właśnie mi się marzy). Jesteśmy na etapie planowania i nie mogę się zdecydować na miejsce w jakim ją postawić, po prostu nie wiem ile miejsca powinnam na taką konstrukcję zarezerwować. Pozdrawiam serdecznie, jeszcze raz gratuluje cuuudownego domu.
    Kasia

  14. #3534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kasia, to proste
    wymiary kozy + odległość kozy od ścian bocznych i tylnej + grubość murów po bokach

    Wszystko zależy od kozy, którą chcesz mieć. W instrukcji każdego piecyka są podane minimalne odległości od ściany i tego się trzeba trzymać. Oczywiście można ją bardziej odsunąć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #3535

    Domyślnie

    Pestka, dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienia

    Do autorki wątku- nie mogę się doczekać szerszych ujęć salonu i kuchni
    Pozdrawiam

  16. #3536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kasia, służę pomocą w kwestiach kominkowo-kozowych, jeśli będziesz potrzebowała.
    Bardzo mądrze rozważasz już teraz jak i gdzie zainstalować piecyk. Przy okazji przemyśl sprawę komina. Stawiając komin bezpośrednio nad kozą/piecykiem zaoszczędzisz miejsce i nie będziesz musiała robić wyczystki kominowej, bo wszelka sadza będzie spadać do paleniska. To stary dobry system budowanie komina ponad paleniskiem. W wielu krajach nadal chętnie stosowany, a przez zdunów bardzo polecany.
    Weź też pod uwagę, że do kominka lepiej nadaje się komin ze stali kwasowej niż ceramiczny systemowy.
    Pamiętaj o doprowadzeniu powietrza z zewnątrz domu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #3537

    Domyślnie

    Kasia358 ale mi miło że Ci się podoba to co do tej pory udało nam się zdziałać w domku
    Koza zdecydowanie jest jednym z najlepszych pomysłów ale skoro podglądasz od jakiegoś czasu to pewnie wiesz że bez Pestki by nie powstała
    Nie wiem czy to jest odpowiedź na Twoje pytanie ale cała zabudowa ma 1,3 szerokości. Ścianki boczne po 21 cm. Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało.
    A tak swoją drogą : moja koleżanka też zrobiła zabudowę kozy na podstawie naszej Tak więc można uznać że się "kozi domek" przyjął

    Szersze kadry salonu....póki co zadanie jest niewykonalne bo od dwóch tygodni siedzę w domu chora z dziećmi. Możecie sobie wyobrazić jak wygląda przestrzeń Ja jak jestem chora to nie mam siły, dzieci jakby niewiele mniej niż zazwyczaj. No i tą swoją energię jakoś muszą uwolnić Nie mam siły z tym walczyć więc zdjęcia muszą poczekać

  18. #3538

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Kasia, służę pomocą w kwestiach kominkowo-kozowych, jeśli będziesz potrzebowała.
    Kasia lepszego pomocnika nie znajdziesz

  19. #3539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wani lecz się i nie daj się zadeptać małym tyranom
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #3540

    Domyślnie

    Wani-dziękuję za odpowiedź i ciepłe słowa
    Pestka-pozwolę sobie zadać jeszcze kilka pytań kominkowo-kozowych, tylko może przeniose się do wątku z inspiracjami kominkowymi, żeby tutaj nie zaśmiecać wątku u Wani
    Pytań to ja pewnie jeszcze z milion będę miała, bo zielona w tematach budowlanych jestem

    A dla wszystkich chorowitków dużo zdrówka życzę, ściskam cieplutko

Strona 177 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony