dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 179
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3569
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witaj Waniliana
    Ja mogę estetycznie i inspiracyjnie pomagać.
    Na początek, bo przeczytałam tylko 3 pierwsze wpisy o kuchni – drewno możesz bielić i potem olejować, albo od razu olejować bielącym olejem. Daje piękny efekt, a nie odpryskuje. Zresztą jeśli nawet się uszkodzi, to olejowane powierzchnie poprawisz w 5 minut sama punktowo.
    Każda pomoc mile widziana, dziękuję
    Olejowanie bielącym olejem? Masz może zdjęcie jak wygląda taki front? Bo to co ja wkleiłam jako przykład frontu to zdaje się lakierowane drewno

  2. #22

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Oj dziewczyny, chyba mnie przeceniacie

    Ale na ile będę umiała pomóc, chętnie to zrobię Nie martw się waniliana, ustalimy kilka układów kuchni i wybierzesz najładniejszą dla siebie. Na pewno nie dawałabym szafek wiszących na ścianie z oknem. Raz, że stracą urok półki we wnęce na zioła, a dwa, niepotrzebnie przytłoczy kuchnię. Tak samo lewa ściana, też zostawiłabym ją wolną (tylko ozdobny okap), jeśli uda się wygospodarować wystarczająco dużo szafek na prawej ścianie, a myślę, że się uda
    Kuchnia nie jest duża, ale zabudowana z czterech stron, zatem i blatów powinno być dużo i miejsca na przechowywanie.
    Napisz jak szeroką planujesz szafkę na miotłę? Tylko miotła, czy odkurzacz, deska do prasowania, drabina też?

    No i czekam na wymiary
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    A może zamiast narożnych szafek 90x90 dać szafkę ok 128x68? Ponoć wygodniejszy dostęp niż w karuzeli


    czy zlew może być pod oknem?
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    A może zamiast narożnych szafek 90x90 dać szafkę ok 128x68? Ponoć wygodniejszy dostęp niż w karuzeli


    czy zlew może być pod oknem?
    Zlew pod oknem nie bardzo chcę, a te nerki strasznie drogie są i ostatecznie nie za wiele się na nich ułoży. Oglądałam je i nie wzbudziły we mnie zachwytu. Jedna szafka narożna ma być z karuzelą a druga zwykła, na mniej używane sprzęty. Tyle się dogrzebię

  6. #26

    Domyślnie

    Na miotłe 40ka, tyle żeby upchać tą moją kuchenną królową i ewentualnie ścierki kuchenne i jakięs potrzebne na bieżąco środki do mycia, do zmywarki itd. Na calą resztę jest pomieszczenie gospodarcze

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał waniliana Zobacz post
    Ja też mam dwójkę maluchów i jak się skończą bawić razem to zniknę bez zapowiedzi - póki co Lego mnie ratuje
    Ja właśnie ogłosiłam konkurs na najpiękniej ozdobioną pisankę narysowaną na kartce A4 - rozłożyłam farby i milion pędzli w różnym kształcie i mam dobre 15 minut

    A to nie wiem, czy nie szkoda tej 40, bo będzie pusta. Moja mama miała w kuchni odsuniętą lodówkę na jakieś 12-15cm od ściany i tam trzymała miotłę. Dziura była zamknięta wąską wysoką płytą frontową na zawiasach - ot taki wąski wysoki schowek na miotłę
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Ja właśnie ogłosiłam konkurs na najpiękniej ozdobioną pisankę narysowaną na kartce A4 - rozłożyłam farby i milion pędzli w różnym kształcie i mam dobre 15 minut
    Ja już w międzyczasie drukowałam kolorowanki, robiłam masę z mąki i wody w którą Gargamele wciskały guziczki i cekiny a teraz jedzą obiad. Generalnie moje dzieci przyzwyczajone ze poświęcam im maksimum czasu - staram się nie włączać w dzień komputera. No ale ten dom nasz wymarzony też muszę kiedyś ogarnąć. W nocy nie ma z kim gadać

  9. #29

    Domyślnie

    I jeszcze jedno apropos kuchni - ma być po pierwsze funkcjonalna, dopiero na drugim miejscu jest estetyka. To znaczy że wolę się swobodnie mieścić w szafkach niż mieć przestrzeń na zewnątrz a ciasnotę w środku szafek

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Dla mnie najwygodniejsza jest zmywarka blisko zlewu-ze ze względu na resztki z talerzy czy szklanek.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał waniliana Zobacz post
    Zlew pod oknem nie bardzo chcę, a te nerki strasznie drogie są i ostatecznie nie za wiele się na nich ułoży. Oglądałam je i nie wzbudziły we mnie zachwytu. Jedna szafka narożna ma być z karuzelą a druga zwykła, na mniej używane sprzęty. Tyle się dogrzebię
    Moim zdaniem są bardziej pojemne niż karuzele. I cenowo niewielka różnica - w ikea karuzela 605, a nerka 700 (w pierwszym lepszym froncie, ale fakt, że front trochę różnicuje cenę szafki)
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Wyrysowałam w skali Twoje meble z kartki i coś mi nie pasuje z belką - albo ja nie rozumiem:


    po lewej jest odcinek długości 310, zatem tu rozpoczyna się belka, tak? Wokół niej ma być wykrojona wyspa?, w jaki sposób ma być widoczna do podłogi, skoro tam wypada wnęka szafki?
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A można na szczotek, ścierki i chemię coś takiego?

    Także witam się u Ciebie

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Wyrysowałam w skali Twoje meble z kartki i coś mi nie pasuje z belką - albo ja nie rozumiem:


    po lewej jest odcinek długości 310, zatem tu rozpoczyna się belka, tak? Wokół niej ma być wykrojona wyspa?, w jaki sposób ma być widoczna do podłogi, skoro tam wypada wnęka szafki?
    Hmmm, belka ma się kończyć od strony salonu równo z plecami wyspy, do salonu ma wchodzić tylko wolna część blatu

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    A można na szczotek, ścierki i chemię coś takiego?

    Także witam się u Ciebie
    Witam, witam z radością Rozwiązanie super ale ja już mam ściankę za lodówką

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Dla mnie najwygodniejsza jest zmywarka blisko zlewu-ze ze względu na resztki z talerzy czy szklanek.
    Zmywarka MUSI być blisko zlewu u mnie. To rozwiązanie które sobie narysowałam mogłoby być ok, pod warunkiem że przy takim ukłądzie da się równocześnie otworzyć zmywarkę i wysunąć kosz na śmieci spod zlewu

  17. #37

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Waniliano, patrząc na inspiracje i pierwsze przymiarki będziesz miała piękną kuchnię. I resztę domu zapewne też.

    Żadna ze mnie pomoc, ale kilka uwag z własnych doświadczeń a propos zlewu i zmywarki.
    Niech będą obok siebie - łatwiej coś opłukać / oczyścić z resztek (na ogół kosze są pod zlewozmywakiem) i przerzucić do zmywarki bez większego bałaganu.
    Odnośnie układu - Twój pierwotny, czyli ze zmywarką z lewej strony szafki zlewozmywakowej jest w moim odczuciu lepszy, niż ten drugi. Z własnych doświadczeń - jestem praworęczna i mam układ w kuchni dokładnie taki, jak planujesz u siebie w wersji pierwszej. Czyli od prawej do lewej: zlewozmywak, zmywarka, płyta (nad szufladami). Jest naprawdę wygodnie. A gdybym jeszcze miała zmywarkę 60 cm i ten blat między zlewem a płytą też co najmniej takiej szerokości, byłoby już naprawdę super. A, i nad tą ścianą nie ma okna. Jest na ścianie po prawej od tego ciągu kuchennego - czyli jak u Ciebie. Osobiście tak mi bardziej odpowiada, bo w ciągu dnia mogę wykorzystać światło dzienne nie tylko do zmywania (inną sprawą jest, że niemal nie przebywam w kuchni w ciągu dnia poza weekendem ).

    Szafka narożna 90x90 vs 120x60 (czyli długa wąska). Mam obie, obie bez systemów (z uwagi na ich koszt, na który nie mogłam sobie pozwolić w momencie składania kuchni). Wygodniej użytkuje się tę 90x90. Dostęp do niej jest dużo łatwiejszy, choć trochę trzeba nurkować. Z drugą mam problem i w takiej jednak jakiś system ma rację bytu, jeśli chciałabyś ją w 100% wykorzystać.

    Pozdrowienia i powodzenia!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Oto moja propozycja:
    od wyspy (którą ustalisz ze spokojem) szafka 50-60cm, dalej płyta 60, szuflady 80, narożnik 90x90 i na niej zlew.
    Pod oknem za zlewem 40 , 60 zmywarka - taki układ pozwoli wygodnie korzystać ze zlewu i zmywarki (w Twojej koncepcji przy otwartej zmywarce stoisz na 30cm podłogi). Dalej 90 karuzela.
    Takie usytuowanie pozwoli zachować 130cm blatu śniadaniowego pod oknem blisko lodówki
    Przy płycie masz wygodny blat z obu stron do gotowania.
    blat na wyspie to dodatkowa powierzchnia robocza.
    Szafki wiszące tylko na przedłużeniu lodówki.






    Wybacz jakość wizualek - im dłużej tu rzeźbię tym bardziej mnie wkurza ten program Wnękę i kolory szafek proszę sobie wyobrażać
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post
    Oto moja propozycja:
    od wyspy (którą ustalisz ze spokojem) szafka 50-60cm, dalej płyta 60, szuflady 80, narożnik 90x90 i na niej zlew.
    Pod oknem za zlewem 40 , 60 zmywarka - taki układ pozwoli wygodnie korzystać ze zlewu i zmywarki (w Twojej koncepcji przy otwartej zmywarce stoisz na 30cm podłogi). Dalej 90 karuzela.
    Takie usytuowanie pozwoli zachować 130cm blatu śniadaniowego pod oknem blisko lodówki
    Przy płycie masz wygodny blat z obu stron do gotowania.
    blat na wyspie to dodatkowa powierzchnia robocza.
    Szafki wiszące tylko na przedłużeniu lodówki.






    Wybacz jakość wizualek - im dłużej tu rzeźbię tym bardziej mnie wkurza ten program Wnękę i kolory szafek proszę sobie wyobrażać
    Mam wymiary dokładne : dł 3,17, szer 2,76 . Dziękuję za wizkę, przyjrzę się potem bo towarzystwo już rozmarudzone....

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Jeśli 317 do belki to wypada ona tak


    Do płyty zostaje wówczas 87cm.
    Nadal nie wiem, jak ma iść blat i wyspa - ma być standardowej głębokości 60cm i zmieścić się przed belką?
    a wtedy wolny blat poza wyspą na 30cm? i będzie wykrojony wokół belki? Dobrze myślę?
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

Strona 2 z 179

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony