dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Solidna firma do montażu rekuperacji - Poznań i okolice

    Witam,

    na rynku ostatnimi czasy zrobił się wysyp firm montujących systemy rekuperacji, dlatego chciałem dopytać na forum mieszkańców Wielkopolski (głównie Poznań i okolice), którzy mają już zamontowaną rekuperację w domu, jaką solidną firmę polecają, a jakiej na pewno nie polecają do montażu rekuperacji.

    Rekuperację będę montował w domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 128 m2. Kanały wentylacyjne można prowadzić poddaszem nieużytkowym.


    Pozdrowionka
    Glider33

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    samodzielnie nie chcesz zrobić? to takie lego dla większych chłopców. Skoro poddasze nieużytkowe to parterówka a skoro parterówka to tylko dwie skrzynki rozdzielcze, kilka anemostatów, kanały i rekuperator...
    Jak chcesz zlecić firmie to z PZN np KlimaSystem
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie im więcej zagłębiam się w temat tym bardziej skłaniam się ku samodzielnej instalacji bo z tego co zauważyłem firmy biorą krocie za robotę - często koło 5-8 tys. za 1-2 dni pracy. Obawiam się tylko otworów w stropie (pustaki teriva) i ścianie (porotherm) dla czerpni powietrza - może warto wynająć firmę co posiada odpowiednie wiertnice ?
    Poza tym jeśli już podejmę się samodzielnego montażu to pewnie musiałbym mieć jakiś projekt zrobiony ?

  4. #4

    Domyślnie

    Mi firma zrobila lrojekt od ktorej bralem reku, za free, montowalem a w sumie mo towali to ci sami ludzie co robili mi inne instalacje chyba za 2,5k
    chcesz to moge podac namiar na firme od reku na pw, bo nie wiem czy tu mozns

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie poproszę o namiary firmy na priva.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Poproszę także o namiary. Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jestem z Poznania ale projekt i instalację robiła firma z Częstochowy. Daleko ale problemu nie było i na dodatek wyszło najtaniej. Od 3 miesięcy w użytku.
    Pozdrawiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    jaką firmę wybrałeś ?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filip80 Zobacz post
    jaką firmę wybrałeś ?
    Tora

  10. #10

    Domyślnie

    W sumie nie wiem, czy jeszcze pomogę ale moi znajomi właśnie z okolic Poznania nie dawno montowali rekuperator w swoim domku. Korzystali z usług firmy [SPAM]a przy zakupie samego rekuperatora otrzymali dotację 40%. Oni są zadowoleni bardzo, ale nie chcieli powiedzieć jakie ponieśli całkowite koszta. Namawiali nas również na ocieplenie domu i stąd dali nam te namiary, ale my chyba ocieplać będziemy już w przyszłym roku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2016 o 19:14

  11. #11
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał jupiterek96 Zobacz post
    W sumie nie wiem, czy jeszcze pomogę ale moi znajomi właśnie z okolic Poznania nie dawno montowali rekuperator w swoim domku. Korzystali z usług firmy [SPAM]a przy zakupie samego rekuperatora otrzymali dotację 40%. Oni są zadowoleni bardzo, ale nie chcieli powiedzieć jakie ponieśli całkowite koszta. Namawiali nas również na ocieplenie domu i stąd dali nam te namiary, ale my chyba ocieplać będziemy już w przyszłym roku.
    Można wiedzieć ile drożej wychodzi wentylacja z 40% dotacją od takiej bez dotacji? Pan przyciśnie znajomych. Chodzi o konkretną kwotę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-04-2016 o 19:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony