dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Wybór pompy głębinowej dla domu jednorodzinnego

    Panowie taki temat

    mam wywierconą studnię głębinową - lustro wody jest na 18 metrach ( ciśnienie wypycha do góry) - studnia wywiercona na 44 metry - zamontowany filtr kończy się na 35 metrze - wykonawca zalecił mi umiejscowienie pompy na 33 metrach - czyli dwa powyżej filtra. Mam kupiony zbiornik przeponowy o pojemności 200 litrów - umiejscowiony 10 metrów od domu w kręgach przygotowanych do obsługi studni - bezpośrednio obok miejsca odwiertu. Od miejsca wiercenia studni do domu leci rura pex która będzie zasilała cały dom.
    I tu nasuwa się pytanie - jaką pompę należy zastosować żeby - 1 poradziła sobie bez problemu z pompowaniem wody z 33 metra oraz 2 nabiła mi w zbiorniku przeponowym wystarczające ciśnienie( musi działać bez pompki filtr koło zlewu na wodę pitną - RO6 lub podobny). Ceny pomp na które patrzyłem diametralnie się różnią - jedne za 1200 inne za 4000 - nie chciałbym niepotrzebnie ładować kasy w coś czego możliwości nie wykorzystam. Ta sama pompa będzie też obsługiwała zasilenie w wodę ogródka. Będzie to zrobione przez trójnik za zbiornikiem przeponowym - jedna rura na dom, jedna na ogródek. Dodatkowo przed rurą na dom będzie pewnie złoże do uzdatniania wody ( dopiero zlecę badania)

    / dodam jeszcze , że lustro po załączeniu pompowania obniża się o maksymalnie dwa metry po 30 minutach pompowania. Wody jest na tyle dużo że ciśnienie wypycha słup do 17 metra. Czy te umiejscowienie pompy na 33 metrach jak zalecał wykonawca to aby nie przesada ? jakbym wstawił na 25 to wody by raczej nie zabrakło.
    Ostatnio edytowane przez MatixL ; 13-04-2015 o 14:04
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony