dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Styropian na elewację

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Payro

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-988
    Posty
    9

    Domyślnie Styropian na elewację

    Witam wszystkich.
    Chciałbym zapytać o kwestię wyboru styropianu.
    jaki gruby styropian?
    jakiej jakości tzn.z jaką lambdą? albo jakiej firmy?

    Dom jest z bloczków ceramicznych 25cm.

    Myślę nad styropianem 12cm białym EPS 035
    Jeszcze kwestia taka że nie jestem zbyt zamożny więc styropiany grafitowe i tego typu wynalazki odpadają.

    Naczytałem się różnych rzeczy na forach i rozrzut jest ogromny z tego co ludzie piszą więc chciałem się jeszcze tutaj poradzić


    z góry dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiolaB
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kębłowo
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dlaczego od razu odrzucasz grafitowy? Nie jest dużo droższy a o wiele lepszy a inwestycja szybko się zwróci na ogrzewaniu. Mąż przykleił Neografit 15 cm o współ 33 po ok 180 za m3 i po dwóch zimach wiemy że inwestycja się opłaciła.

  3. #3

    Domyślnie

    witam, dolacze sie do watku i zapytam o to jaka firme wybrac? nawet na markowy styropian narzekaja. w moim przypadku bedzie to styropian bialy 20cm. mial byc grafit ale z tego wzgledu ze nie bedzie mnie przy ocieplaniu a z forum wyczytalem ze grafit wymaga wiekszej starannosci i dokladnosci a pod wplywem promieni slonecznych moga wystapic naprezenia. wole miec dobrze polozony bialy styropian niz ryzykowac z grafitem mostki cieplne czy po roku pekanie elewacji. chce zakupic 50m3 bialego dobrego styropianu 040. a oto kilka wycen ktore dostalem od roznych hurtowni: DOM-STYR, STYROMIN za 136zl., austrotherm i swisspor 146zl, izoterm za 126zl. jaka firme polecacie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał www111 Zobacz post
    witam, dolacze sie do watku i zapytam o to jaka firme wybrac? nawet na markowy styropian narzekaja. w moim przypadku bedzie to styropian bialy 20cm. mial byc grafit ale z tego wzgledu ze nie bedzie mnie przy ocieplaniu a z forum wyczytalem ze grafit wymaga wiekszej starannosci i dokladnosci a pod wplywem promieni slonecznych moga wystapic naprezenia. wole miec dobrze polozony bialy styropian niz ryzykowac z grafitem mostki cieplne czy po roku pekanie elewacji. chce zakupic 50m3 bialego dobrego styropianu 040. a oto kilka wycen ktore dostalem od roznych hurtowni: DOM-STYR, STYROMIN za 136zl., austrotherm i swisspor 146zl, izoterm za 126zl. jaka firme polecacie?
    Z tych które wymieniłeś to Austrotherm
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Termo Organika
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-117
    Posty
    205
    Termo Organika Sp. z o.o. www.termoorganika.pl

    Domyślnie

    Prace ociepleniowe należy wykonywać materiałami które tworzą kompletny spójny system. Samodzielne składanie zestawu w następujący sposób: styropian od firmy X, kleje od firmy Y a tynki od firmy Z, może skończyć się nie ciekawie. Zastosowanie kompletnego systemu daje możliwość ubiegania się o interwencję producenta w przypadku ewentualnych problemów jakościowych. W sytuacji wykonywania prac ociepleniowych przy stosowaniu produktów od różnych producentów takiej możliwości niestety inwestor nie ma. warto o tym pamiętać przed zakupem.
    Jeśli chodzi o wybór styropian biały czy szary? Sprawność styropianu szarego jest zdecydowanie lepsza ponieważ już przy mniejszych grubościach (w odniesieniu do zwykłego styropianu) zapewnia lepszą ochronę cieplną budynku. Wytyczne dotyczące prac ociepleniowych zarówno z jednym i drugim styropianem są praktycznie takie same. Podczas wykonywania robót i w fazie wiązania, materiały (wchodzące w skład systemu ETICS) należy chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, silne nasłonecznienie, silny wiatr). Zagrożone ściany należy odpowiednio zabezpieczyć np. poprzez stosowanie siatek na rusztowania lub innych podobnych osłon. Z uwagi na swój ciemny kolor płyty absorbują więcej promieni słonecznych (powierzchnie bardziej się nagrzewają) niż tradycyjne (białe) płyty, dlatego przed przystąpieniem do prac ociepleniowych i klejenia izolacji należy bezwzględnie zadbać o założenie siatek ochronnych na rusztowania. Siatka ochronna na rusztowania jest też potrzebna podczas wykonywania innych prac ociepleniowych: warstwy zbrojonej , ponieważ duże nasłonecznienie nie wpływa dobrze na utwardzanie warstwy zbrojonej. Kolejny etap ocieplania kiedy potrzebna jest siatka to aplikacja tynku cienkowarstwowego, który według zaleceń producenta może być aplikowany w pewnym przedziale temperaturowym (zazwyczaj +5C +25C )

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miódmalina

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-007
    Posty
    22

    Domyślnie

    markowy to dobry wybór zawsze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony