dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie Kominek/piec - do 12 tys pln - prosba o porade lub oferte

    Witam,


    NIEAKTUALNE - patrz post na stronie 3

    Chcę zlikwidować obecny kominek Maja w obudowie G/K, który mi się nie sprawdza i nie pasuje.

    W to miejsce chciałbym najchętniej piec z przeszklonymi drzwiczkami albo kominek z dużą ilością masy kumulacyjnej.
    Musi służyć jako główne źródło ogrzewania. Musi być na wiele lat.

    Dom w okolicach Wołomina pod Warszawą.

    Dom jest drewniany , szkieletowy ocieplony 30 cm. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

    Pod obecnym kominkiem jest cokół betonowy o wymiarach 70x70 cm.
    Jest doprowadzone powietrze z zewnątrz rurą o dużej średnicy.
    Kominek jest połączony z kominem na wysokości około 2 metrów. Komin Schiedel Rondo Plus o średnicy około 20 cm.
    Nie ma żadnego rozprowadzania gorącego powietrza.

    Na całość mogę przeznaczyć maksymalnie 12 tys pln.
    Bardzo proszę o oferty na PW lub o porady np. z namiarami na sprawdzonego zduna który w założonej sumie mógłby wykonać jakiś sensowny piec.

    Obecny kominek do likwidacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150216_191640 (1).jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	313545

    Umiejscowienie kominka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter_small_1.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	313548

    Cokół
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cokol_kominka.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	313554

    Jeżeli pominąłem jakąś istotną informację, proszę o info - dopiszę.
    Ostatnio edytowane przez figer ; 27-06-2015 o 18:52
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie ma takiej możliwości. Zmień podejście, jeżeli za parę lat nie chcesz napisać, że szukasz prawdziwej akumulacji bo ta Ci sie nie sprawdziła. Akumulacja za 12.000 to hochsztaplerstwo albo atrapa z kafli. Chyba że masz domek 70 m2. Na dom 100 - 130 m2 to 2/3 budżetu. Pomęcz się jeszcze jedną zimę z koleżanką Mają i dozbieraj. Musisz mieć w rezerwie dodatkowo ok 2000 zł na remont komina, jeśli się okaże, że rury szamotowe, miały niezbyt przyjazne stosunki z Twoją Majką...Zwykle po takim romansie, system sypie się przy rozbiórce.

    Możesz poszukać okazji, ale wtedy zapomnij o bocznej szybie.

    No i jeszcze jedno. Nie ma wkładów do akumulacji z boczną szybą. Musi być PALENISKO ze szprosem.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Witam,

    Chcę zlikwidować obecny kominek Maja w obudowie G/K, który mi się nie sprawdza i nie pasuje.

    W to miejsce chciałbym najchętniej piec z przeszklonymi drzwiczkami albo kominek z dużą ilością masy kumulacyjnej.
    Musi służyć jako główne źródło ogrzewania. Musi być na wiele lat.

    Dom w okolicach Wołomina pod Warszawą.

    Dom jest drewniany , szkieletowy ocieplony 30 cm. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

    Pod obecnym kominkiem jest cokół betonowy o wymiarach 70x70 cm.
    Jest doprowadzone powietrze z zewnątrz rurą o dużej średnicy.
    Kominek jest połączony z kominem na wysokości około 2 metrów. Komin Schiedel Rondo Plus o średnicy około 20 cm.
    Nie ma żadnego rozprowadzania gorącego powietrza.

    Na całość mogę przeznaczyć maksymalnie 12 tys pln.
    Bardzo proszę o oferty na PW lub o porady np. z namiarami na sprawdzonego zduna który w założonej sumie mógłby wykonać jakiś sensowny piec.

    Obecny kominek do likwidacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150216_191640 (1).jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	313545

    Umiejscowienie kominka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter_small_1.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	313548

    Cokół
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cokol_kominka.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	313554

    Jeżeli pominąłem jakąś istotną informację, proszę o info - dopiszę.
    Jeśli czytasz wątki o kominkach to współczuje ci odwagi.Kominek wypisz wymaluj taki jak mój tyle ,że w lustrzanym odbiciu.System kominowy nie taki jak mój ale firmy ,której branża nie cierpi poczytaj wyżej.Czytając co masz ,by postawić lepszy model za 12 000 zyla wskazuje ,ze jest to prawidłowy nazwę to postument.Jeśli któryś ze zdunów-branży FM zgodzi zrobić się za tyle i to jeszcze wpinając w taki system jak twój nie nazywam się Niktspecjalny.Nie to forum budowlane
    Są na FM jeszcze nie branżyści zaraz i oni tu zaistnieją.Kominek jest połączony z kominem na wysokości około 2 metrów. Komin Schiedel Rondo Plus o średnicy około 20 cm.
    Nie ma żadnego rozprowadzania gorącego powietrza.
    Przepraszam ale za długo pisałem swą myśl ale jak widać nie pomyliłem się bo jeden branżysta już ci odpowiedział.Pójdzie to lawinowo.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-04-2015 o 06:46

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    niktspecjalny -> czy mógłbyś rozwinąć myśl o systemie kominowym którego branża nie cierpi? Rozumiem, że Schiedel to pomyłka i do wymiany?
    Nie róbcie tajemnic tylko napiszcie proszę jak "krowie na rowie"! Wolę odpowiedź Piotra gdzie pisze konkretnie, że nie mieszczę się w budżecie niż opłotkami jakieś niedomówienia.
    Piszczie proszę ile mam uzbierać i co to powinno być. Jeszcze jedno - przyszły piec/kominek nie musi być narożny - może być zwykły - na wprost. Ładnie jest jak jest narożnikowo, ale pisałem o piecu i raczej nie widzę pieca z narożnikiem.
    Co do ceny - mam ofertę na piec "Kuzniecowa" w tych pieniądzach, ale chciałbym zobaczyć co oferuje nasz ojczysty rynek.
    Jeżeli możecie - napiszcie choćby na PW - jaka jest Wasza propozycja i ile by to kosztowało? Umówimy się na zimę, może będzie jakiś rabat
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jeśli "ruskie" to zrobią, pewnie będzie ok. "Polskie" jeszcze nie "umią". Będą na Tobie ćwiczyć...Trzeba postawic kilkadziesiat pieców, by złapać rytm, wenę i uprawiać rzemiosło. Inaczej to się nazywa w naszych stronach: "tetrać"

    Piec Kuzniecowa jest fajny, ale na warunki Wołomina ma za dużą bezwładność. To oczywiście moje zdanie. Dla tak ciężkich pieców potrzeba albo solidnej zimy, albo kozy jako alternatywa. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że każda strefa klimatyczna, ma swoje sprawdzone tradycje zduńskie. Nie wynikają one z fanaberii zdunów, tylko potrzeb i oczekiwań ich potencjalnych klientów, a te związane są z określonym w regionie klimatem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Miałby robić Litwin. Ruski prawdziwy zaśpiewał kwotę nie na moje możliwości - czyli wygląda, że wie co mówi
    Wydaje mi się jednak, że piec Kuzniecowa nie zmieści się na powierzchni 70x70.
    Co proponujesz - kominek mam, sprawdzał się w miarę przez 3 sezony, wytrzymam jeszcze jeden. Ale chcę coś dostosowanego do rekuperacji i z dużą pojemnością cieplną, żeby nie było takich wahań temperatury w domu.
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  7. #7
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Masz wyszukiwarkę FM, wpisuj i czytaj.Masz witaminkę jakich wiele tu.
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mam cała galerię takich idiotyzmów...Kiedyś się przydadzą, jak wycofają się z tego rakiem...Jeden dureń Cie uspokoił? Inne instrukcje czytałeś? Ciekawa jest wersja angielska chyba Schiedla. Tam jest 10 cm pustki (bez wełny). Pewnie im się parę domów zjarało, albo angielski prokurator ma dłuższy bat ....
    . Masz już kontakt z Baturką.Doradzi i zrobi.Moim znajomym doradził ale nie zrobił.Polegli z kasą.W budżecie się nie mieścisz w swoich pomysłach i ty.12 000 to chyba na obudowę przeznaczasz.Instalacja podoła twym zamierzeniom bo o kominie to już trochę wiesz.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...poddasze/page2
    Masz i czytaj.Można osiwieć.czytaj czytaj i słuchaj co ci radzi.


    Tak ogólnie, to Twój luzik mnie rozwalił...Baw się dobrze...dobrze powiedziane.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jeżeli 12 tys pln. wystarcza na obudowę, to zaczynam myśleć, że na normalny piec albo kominek z akumulacją to stać Kulczyka!
    Rozumiem, że za wiedzę trzeba płacić, ale są ludzie co tyle nie zarabiają przez pół roku.
    Ile konkretnie muszę mieć pieniędzy? Na forum dużo wpisów, ale takiej informacji nie znalazłem.
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    na powierzchni 70x70 raczej niewiele się zmieści. A na pewno nie mieści się dobrze twoja Maja , jeden bok masz przegrzany cały czas (dolega do komina?), popal jeszcze ze dwa lata to się może samo rozpadnie i nie będzie żal rozbierać
    Ostatnio edytowane przez lecho*ski ; 18-04-2015 o 17:06
    Lechosław Kierzkowski.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Obudowa jest znacznie większa, część stoi na podłodze z płyty OSB. Zresztą stojak wkładu też stoi częściowo na podłodze.
    Myślę, że kumulacja musi stać na postumencie (to co waży najwięcej), a sam wkład i część przyszłej obudowy stać w całości na nim nie musi koniecznie.
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Jeżeli 12 tys pln. wystarcza na obudowę, to zaczynam myśleć, że na normalny piec albo kominek z akumulacją to stać Kulczyka!
    Rozumiem, że za wiedzę trzeba płacić, ale są ludzie co tyle nie zarabiają przez pół roku.
    Ile konkretnie muszę mieć pieniędzy? Na forum dużo wpisów, ale takiej informacji nie znalazłem.
    Czytając to co napisałeś, popatrz jacy są skorzy by by wejść za 12000 zyla z tobą w układ.Powiedziałem masz wyszukiwarkę wpisuj i nie osiwiej jakie kwoty są tu serwowane przy założeniu ,że wszystko będzie zduńskie.Teraz na C+ leci film z Harrisonem Fordem Paranoją.Masz na to dowód tak jak ja ci podałem 12000 li tylko na obudowę.Napisz ty do nich na prv. a potem powiedz jak bardzo się myliłem.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Masz na to dowód tak jak ja ci podałem 12000 li tylko na obudowę.Napisz ty do nich na prv. a potem powiedz jak bardzo się myliłem.
    Domyślam się kwoty - Pan Batura napisał że potrzebuję 18 tys na kominek i 2 tyś na wymianę wkładu komina, gdyby się okazało, że jest przegrzany.
    Teraz bardzo chciałbym się dowiedzieć co w tej kwocie jest - kominek z akumulacją, czy może piec?
    Napisałem ten pierwszy post nie tylko aby zorientować się, czy mam z czym startować, ale również szukając pomocy w określeniu co pasowałoby najbardziej?
    Przed zakupem Mai też starałem się czytać to forum, ale tutaj to najwięcej krytyki i uszczypliwości, a pomocy ze świecą szukać...
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Domyślam się kwoty - Pan Batura napisał że potrzebuję 18 tys na kominek i 2 tyś na wymianę wkładu komina, gdyby się okazało, że jest przegrzany.
    Teraz bardzo chciałbym się dowiedzieć co w tej kwocie jest - kominek z akumulacją, czy może piec?
    Napisałem ten pierwszy post nie tylko aby zorientować się, czy mam z czym startować, ale również szukając pomocy w określeniu co pasowałoby najbardziej?
    Przed zakupem Mai też starałem się czytać to forum, ale tutaj to najwięcej krytyki i uszczypliwości, a pomocy ze świecą szukać...
    Przecież niosę ci pomoc.Wiesz ile stron jest tu o ichnich zduńskich kominkach.Zawiodłem się.Bo takiej kasy nigdy im nie dam.To chwyt marketingowy.Podpowiadam ...napisz do nich na prv.,a potem wystarczy byś powiedział ,że miałem rację..Pisałem ci także abyś zmienił forum.To nie na nasze kieszenie.

    p.s
    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Domyślam się kwoty - Pan Batura napisał że potrzebuję 18 tys na kominek i 2 tyś na wymianę wkładu komina, gdyby się okazało, że jest przegrzany.
    ..
    Masz instalacje której nie widział.Praktyka.Masz na razie do zabaculenia 20 000 zyla.Myślisz ,że skoro masz komin do dupy to resztę masz pod zduńska melodię.Mylisz się kolego.Masz reku i WM i to co pokazałeś na fotach.Myślę ,że zamkniesz się w kwocie około 30000.To zaboli.Mi już przeszło.Za wysokie progi dla mnie.

    bywaj kolego.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-04-2015 o 18:37

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jestem głupi i kontrowersyjny.Niech im będzie.Niech przedstawiają mnie w świetle jakim im się podoba ale proszę zwróć uwagę, na twoim przykładzie kto i ilu i jak odpowiedział na postawione przez ciebie pytania.Mają do bicia ktosia tyle ,że w tym i właściwie liczy się i jest kasa.Mają nieskazitelna wiedzę i tu ukłon w ich stronę,wiedzę ale potem jest kasa.Nie widzisz tego.Nikt oprócz Batury nie odpowiada bo ja być może popsułem ci wątek nie kolego bo nie wiedza jak ci powiedzieć ,że masz mało kasy.Przepraszam cie ale mówię prawdę bolesną dla nas inwestorów.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Wystarczyłoby aby mi napisali, że mam za mało kasy, tak jak to zrobił Pan Batura za co bardzo Mu dziękuję.
    Wydawało mi się jednak, że to forum czyta więcej specjalistów i że może jednak dostanę jakieś oferty ze szczegółami - wcale nie liczyłem na publiczne ofertowanie - może być na PW.
    Podobno jest kryzys, ale chyba nie w "budowlance".

    Nie będę się biczował, bo mam za mało kasy - chcę wiedzieć ile mam mieć pieniędzy aby mieć piec spełniający kryteria, które podałem.

    Jeszcze jedno - Pan Batura pisał, że mogę poszukać w tych pieniądzach okazji (bez bocznej szyby) - szukam!!!!
    Ostatnio edytowane przez figer ; 18-04-2015 o 19:57
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Faktem jest że nie każdy ma kasę na wypasiony piec, piecokominek itp ja też nie miałem ale to nie powód do biadolenia i skarżenia się na branżę, mamy wolny rynek.
    Jest kilka wyjść:
    1. skorzystać z oferty najlepszych - drogo;
    2. skorzystać z oferty pana Janka będzie w budżecie tylko nie wiadomo co to będzie;
    3. zakasać rękawy i zbudować samemu opcja niestety nie dla każdego, ja z niej skorzystałem - sporo poniżej budżetu reszta zostanie na fajne wakacje i satysfakcja nie do przecenienia

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar figer
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Okolice Wołomina
    Posty
    61

    Domyślnie

    Podziwiam Cie Remiks, ale niestety nie mam na to zdrowia i czasu.
    Głównie nie mam wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez figer ; 18-04-2015 o 20:21
    Drewniany szkieletor. 32 cm izolacji w ścianach i 40 cm strop.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Podziwiam Cie Remiks, ale niestety nie mam na to zdrowia i czasu.
    Głównie nie mam wiedzy.
    Więc zostaje opcja 1 i 2.

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał figer Zobacz post
    Podziwiam Cie Remiks, ale niestety nie mam na to zdrowia i czasu.
    Głównie nie mam wiedzy.
    Podziwiasz???Pisze ,że mamy wolny rynek i aby nie biadolić i skarżyć na branże.nawet podaje bzdurna opcję nie analizują co chciałeś uzyskać..........sam se wybuduj w opcji 3..Ręce opadają.Wiec zapytam za ciebie jeśli pozwolisz.Kto z Branży tu z FM podejmie się zbudowania znajdując tą poszukiwaną opcję przez kolegę figer wkładu,obudowy ewentualnie przeróbki komina i ewentualnie by spełniała kryteria postawione w pierwszym poście za kwotę którą dysponuje czyli 12 000 złotych.Pytam.Jest ktoś taki z Branży tu na FM????Bez ściemy Panowie.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak się ma dwie lewe to opadają

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony