dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 192
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    dropsec witam pięknie Ci idzie budowa napisz czemu zdecydowałeś się na płytę a nie na ławy jeśli możesz.... jestem na etapie projektu i mam dylemat .
    Przepraszam że teraz, obecny etap tak mnie pochłonął że nie zauważyłem Twojego pytania.

    Płyta z kilku powodów ale głównie:
    - lepiej "tłumi" szkody górnicze (sztywniejsza)
    - bardziej odcina od gruntu (izolacja)
    - łatwiej wykonać i szybciej
    - koszt podobny
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Cześć,

    mam takie pytanie do układu domu.

    Będziesz miała wyspę w kuchni? Chciałaś tak zrobić, że salon jest na przeciwko kuchni? Gdzie będzie TV?
    Czy planujecie wykorzystać przestrzeń pod schodami?
    Świetne pytania! bo... faktycznie chcemy wyspę w kuchni ale jako "półwyspę" czyli łączona jedną stroną do ściany. Ponadto na przeciwko kuchni w salonie jest TV i kominek, otwarta przestrzeń dzienna.

    Co do przestrzeni pod schodami to mamy takie rozwiązanie już na myśli, aby zagospodarować je w postaci jednego dużego materaca wyłozonego poduchami, oczywiście wszystko ładnie wykończone, półki na książki + gazetnik + oświetlenie do czytania (to będzie taki kącik wypoczynku przy książce) oczywiście w pełni otwarty na salon. Masz podobnie ?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  3. #103
    Banned
    TuTomko

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wisła
    Kod pocztowy
    43-460
    Posty
    27

    Domyślnie

    taka pół wyspa fajnie sie sprawuje

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Witam,

    przede wszystkim gratuluję postępów.

    Mam pytanie związane z wybraną technologią murowania. Czy u Was bloczki były murowane na klej, czy na tradycyjnej zaprawie? Czy stosowaliście spoinę pionową?
    Pytam dlatego, że również przymierzam do budowy domu na płycie fundamentowej, który będzie zabezpieczony na II kategorię szkód górniczych i przedstawiciel grupy silikaty polecił murowanie na klej z zastosowaniem spoiny pionowej. Chciałem się dowiedzieć jakie rozwiązanie stosuje się w praktyce.

    Pozdrawiam
    Witam i dziękuje,

    Bloczki były robione na klej (szybciej, łatwiej, a cenowo to samo) - korzystaliśmy z kleju quick-mix zaprawa + dynaturat w okolicy 0 stopni
    Nie stosowaliśmy spoiny pionowej bo producent wyklucza to w swojej technologii silikatów, jednak powiem Ci że są w niektórych miejscach prześwity, jednak nie martwię się nimi bo na to przychodzi 20 cm styro a z drugiej strony tynk, więc nie będzie przedmuchów. Jak chcesz dodatkową spoinę pionową to jedynie (to mus) tam gdzie bloczki są cięte - bez frezów fabrycznych.

    Szczerze powiem Ci że jeśli chodzi o spoinę lub nie w przypadku szkód górniczych to nie ma ona najmniejszego znaczenia ! Bo podstawą konstrukcji są rdzenie żelbetowe, które i tak musisz mieć na każdym narożu budynku oraz pewnie co 3 metry na każdej ścianie nośnej. To one trzymają budynek i powodują jego sztywność a nie silikat.
    Moim zdaniem nie trzeba, moijego kierownika i inspektora również. Tym bardziej że u mnie była III kategoria.

    Gdzie budujesz ?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TuTomko Zobacz post
    taka pół wyspa fajnie sie sprawuje
    Masz taką? Pokaż jakieś foto dla zobrazowania, może coś podpatrzeć
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A tymczasem mam sporą zagwózdkę, jak widzieliście zapotrzebowanie na ciepło mam obliczone na około 6,2 kW/m2/rok (to jest przy -20, dla temp. +20 w domu)

    Muszę pilnie wybrać pompę i myślę bo do wyboru mam 3:
    1 - wersja Atlantic Extensa 10 - 1 faza
    2 - wersja Atlantic Extensa 13 - 1 faza
    3 - wersja Atlantic Excelia 11 - 3 fazy

    Poniżej takie wycinki z tabeli dla temperatur na zewnątrz i uzyskanych mocy kW cieplnej (na żółto kW -wejsciowe, kW-wyjściowe, COP)

    Dla wersji 1 Atlantic Extensa 10 - 1 faza


    Dla wersji 2 Atlantic Extensa 13 - 1 faza


    Dla wersji 3 Atlantic Excelia 11 - 3 fazy


    Co wybrać? Swoją wizję mam, ale niechcę wysuwać się przed szereg i sugerować...
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok nie będę zanudzał cyferkami, więc z innej beczki nadrobię zaległości foto... Niestety nie wszystkie szczegóły które chciałem pokazać zdążyłem ująć w obiektywie.

    Po zakończeniu SSO, miałem jakieś prawie 2 m-ce na własne prace na budowie, w tym czasie zająłem się powoli sprzątaniem wokół budowy (sprzedałem deski, stemple i resztki stali na zbrojenie). W planach miałem także wykończenie poddasza nieużytkowego (tzw. stryszku), choć nazwa stryszek w tym przypadku nie jest odpowiednia bo ma on około 90m2 powierzchni i prawie 3m wysokości.

    Zaczęliśmy od sznurkowania i układania wełny (potem przyszła podłoga OSB 22cm, której jeszcze nie ująłem na fotkach)





    Mam jeszcze super stryszek taki o wysokości 90cm nad górnymi jętkami, ale raczej nie będzie on wykorzystany:


    Ponadto jutro mają przyjechać okna, jak wcześniej pisałem Awilux shueco 82, ciepły montaż plus. Plus dlatego że na ościeżach murów wypełniłem je 3cm warstwą twardego i ciepłego XPS. Mam nadzieję że w ten sposób zminimalizuję mostki do minimum. Montaż oczywiście na dyble nie kotwy. (ale o tym za kilka dni). Choć muszę przyznać, że początkowo wydawało mi się że to kwestia 1-2 dni pracy, a wyszło około tygodnia, wyrównanie klejem, gruntowanie, cięcie XPS, ścieranie jego wewnętrznej warstwy packą ścierną, klejenie i na koniec uzupełnianie pianą.



    Natomiast dziś... był bardzo fajny dzień, bo przyjechała ekipa od pianki natryskowej PUR. Ustaliliśmy pianę Synthesia, oczywiście otwartokomórkowa. Namówili mnie na całe poddasze razem z jego górną częścią nieużytkową. Łacznie jakieś 200m2 powierzchni. Muszę przyznać że zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie, ustaliliśmy cenę i grubość izolacji, a w efekcie i tak nałożyli ciut więcej. Obecnie mam na dole w częsci mieszkalnej 25cm (5cm przykryte krokwie), oraz w części stryszkowej 21 cm z tym że nie kryliśmy krokwi bo będę tam bezpośrednio kręcił OSB. Cena... myślę że bardzo przyzwoita 54 zł / m2.
    Przyjechali o 9 rano, prace zaczeli o 10 a skonczyli około 14:30 szybka robota i szybka kasa Nagrałem jakieś filmy, ale chyba ich tu nie dam rady zamieścić, więc kilka fotek.
    Acha zapomniałbym dla wszystkich zainteresowanych, najpierw przygotowanie domu do tego etapu, to przykrycie wszystkich szczelin w obrębie dachu-mur, tzn. uzupełniłem styropianem wszystkie szczeliny między krokwią a ścianą szczytową (32 cm wysokości) oraz murłatą i dachem (tutaj 22cm). Wtedy Piana szczelnie przykryła i wypełniła wszystkie zakamarki i nie wypłynęła na zewnątrz. (co prawda kosztowało mnie to 2 dni własnej pracy).
    Ekipa godna polecenia na priv, a dla mniej dociekliwych p. Marcin z Thermodom (tylko nie mylić tej firmy z tą dużą firmą z podobnej branży).


    Ostatnio edytowane przez dropsec ; 07-04-2016 o 22:54
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziś też przyjechała oczyszczalnia, zbiornik 2500l (przepustowość 1200l/d) dla maksymalnie 8 osób. Narazie czeka sobie na koparkę i montaż, pewnie w przyszłym tygodniu. Do tego będzie drenaż i studnia chłonna.



    A na koniec dzisiejszego wpisu, nasz wymarzony taras-pergola, która już wstępnie mamy zaprojektowaną, teraz tylko czekać na elewację (za miesiąc) i będziemy zlecać cięcie drewna i montaż

    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  9. #109

    Domyślnie

    Jaki to model oczyszczalni? Składałeś wcześniej wniosek do wydziału ochrony środowiska o zgodę na oczyszczalnie?

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Witam i dziękuje,

    Bloczki były robione na klej (szybciej, łatwiej, a cenowo to samo) - korzystaliśmy z kleju quick-mix zaprawa + dynaturat w okolicy 0 stopni
    Nie stosowaliśmy spoiny pionowej bo producent wyklucza to w swojej technologii silikatów, jednak powiem Ci że są w niektórych miejscach prześwity, jednak nie martwię się nimi bo na to przychodzi 20 cm styro a z drugiej strony tynk, więc nie będzie przedmuchów. Jak chcesz dodatkową spoinę pionową to jedynie (to mus) tam gdzie bloczki są cięte - bez frezów fabrycznych.

    Szczerze powiem Ci że jeśli chodzi o spoinę lub nie w przypadku szkód górniczych to nie ma ona najmniejszego znaczenia ! Bo podstawą konstrukcji są rdzenie żelbetowe, które i tak musisz mieć na każdym narożu budynku oraz pewnie co 3 metry na każdej ścianie nośnej. To one trzymają budynek i powodują jego sztywność a nie silikat.
    Moim zdaniem nie trzeba, moijego kierownika i inspektora również. Tym bardziej że u mnie była III kategoria.

    Gdzie budujesz ?
    Dziękuję za odpowiedź,

    będę musiał wyjaśnić z Xellą (najlepiej na piśmie) dlaczego ich przedstawiciel zaproponował Silkę E murowaną na klej z zastosowaniem spoiny pionowej.

    Będziemy budować w Mikołowie - Paniowach. Obecnie nie ma tam terenu górniczego (dlatego właśnie tam kupiliśmy działkę), ale niestety KWK Halemba-Wirek stara się o koncesję, więc nie ryzykujemy i zabezpieczamy budynek na wypadek szkód górniczych.
    Na razie mamy uprawomocnione pozwolenie na budowę i jesteśmy na etapie organizacji zaplecza budowy.

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tczechow Zobacz post
    Jaki to model oczyszczalni? Składałeś wcześniej wniosek do wydziału ochrony środowiska o zgodę na oczyszczalnie?
    Brałem tą bez montażu (montaż sam): http://www.eko-sum.pl/index.php?goto...zalni_bio_hero - Zestaw BIO HERO II maxi przyd. oczyszcz. dla 2-8os., trzykomorowy zbiornik 2500L, przepust do 1200l/d. Hybryda osad czynny + złoże biologiczne.
    Miałem wszystko określone w WZ - uzgodnienia z WOŚ (Ty pewnie też masz, zerknij sobie).
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź,

    będę musiał wyjaśnić z Xellą (najlepiej na piśmie) dlaczego ich przedstawiciel zaproponował Silkę E murowaną na klej z zastosowaniem spoiny pionowej.

    Będziemy budować w Mikołowie - Paniowach. Obecnie nie ma tam terenu górniczego (dlatego właśnie tam kupiliśmy działkę), ale niestety KWK Halemba-Wirek stara się o koncesję, więc nie ryzykujemy i zabezpieczamy budynek na wypadek szkód górniczych.
    Na razie mamy uprawomocnione pozwolenie na budowę i jesteśmy na etapie organizacji zaplecza budowy.
    Ja brałem z grupy silikaty i chyba u nich na stronie też czytałem, ale najlepiej zadaj to pytania na forum w dziale ekspertów.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    Brałem tą bez montażu (montaż sam): http://www.eko-sum.pl/index.php?goto...zalni_bio_hero - Zestaw BIO HERO II maxi przyd. oczyszcz. dla 2-8os., trzykomorowy zbiornik 2500L, przepust do 1200l/d. Hybryda osad czynny + złoże biologiczne.
    Miałem wszystko określone w WZ - uzgodnienia z WOŚ (Ty pewnie też masz, zerknij sobie).
    Jak oceniasz jakość wykonania oczyszczalni? Jestem ciekawy jak będzie się sprawowała (u mnie w projekcie też BIO HERO, tylko rozmiar mniejsza).

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Regius - ciężko mi powiedzieć o jakości bo nie widziałem innych
    Ale czytałem całą instrukcję którą dali i poradnik, tam są kluczowe moim zdaniem informacje, na temat stosowania detergentów. Warto wybierać te be zawartości chloru (bo chlor zabija bakterie).
    W przyszłym tygodniu zakopię i podłączę więc może coś więcej powiem.
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jak już jestem "po godzinach" to coś o oknach... Montaż zakończony. Szczerze przyznam że jestem mocno zadowolony z podejścia firmy która mi montowała okna tj. FINESTRE z Katowic. Okna Awilux, profil Shueco + ciepły montaż. Poniżej kilka fotek, ale nie oddają tego efektu co na żywo.
    Okna zamontowane praktycznie w 2 dni.
    Szczegóły montażu dość mocno dopilnowałem, tj. (można dla niektórych przyda się garść informacji):
    - Ustalony poziom 0 wykończenia podłogi, do tego poziomu dostosowane były ciepłe progi (oraz poszerzenia) z marginesem 2 cm, na ew. wyrównanie.
    - wszędzie gdzie trzeba było dane były klocki nośne (dystanse nośne) tj. przy drzwiach balkonowych po przekątnych
    - Wszystkie szczeliny przy ciepłych parapetach oraz prograch zostały wypełnione pianką
    - zamontowane taśmy paroszczelne od wewnątrz + paroizolacyjne od zewnątrz (szczególnie patrzyłem na jakość ich przyklejenia)
    - każde okno ładnie się otwiera (choć jeszcze na koniec przy wprowadzce mam zapewnioną regulację finalną)
    - szczeliny pod ciepłymi progami (tam gdzie trzeba było lekko zrobić poziom) zostały wypełnione 1-2 cm warstwą betonu (przez ekipę)
    - progi i poszerzenia były w całości tak jak warstwa podłogi od płyty tj. 19 cm oraz 15 cm u góry na piętrze.
    Ogólnie bardzo estetycznie i porządnie + ekipa zostawiła ład po sobie (nawet bardziej niż przed montażem )

    Taśmy paroszczelne:


    Widok od frontu, okna balkonowe mają po 180cm szerokości, ale gubią się na elewacji, co mnie trochę zmartwiło... to samo z oknem w kuchni na dole.


    Zamontowany HST 350 cm oraz mały FIX


    Duży FIX 360 cm




    Widok od wewnątrz z salonu


    Górne okno balkonowe (jeszcze nie skończone - na dole jest prześwit)
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Dropsec, kilka pytań:
    - pisałeś w dzienniku nk o żaluzjach Z90. Pytałeś o żaluzje w firmie Krajewski w Gliwicach?
    - dlaczego nie dałeś pianki na stropie strychu tylko wełnę?
    - liczyłeś, ile wyszła by wełna na skosy? dużo lepiej wychodzi pianka jeśli chodzi o parametry energooszczędne? trzeba już przedtem przygotować jakieś uchwyty pod zabudowę z płyt?
    - 3 cm XPS przy okach to Twój pomysł?

    Taras - pergola wygląda ładnie, widziałem wcześniej to foto. Ja zdecydowałem się zrobić taras od razu jako cześć konstrukcji. Zobaczymy jak wyjdzie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W-2A.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	354334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W-8A.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	354335  

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Dropsec, kilka pytań:
    - pisałeś w dzienniku nk o żaluzjach Z90. Pytałeś o żaluzje w firmie Krajewski w Gliwicach?
    Pytałem, ale cenowo się nie dogadałem, wyszło o 5000 zł więcej niż w SunŻal z Katowic/Sosnowca. Z tym że SunŻal to Anwis, a Krajewski to Selt. Dla mnie to jedno i to samo, więc wybrałem SunŻal (produkt Anwisa).
    Też robisz na wszystkich oknach ?
    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    - dlaczego nie dałeś pianki na stropie strychu tylko wełnę?
    Z wielu powodów, między innymi mam tam 2 poziomy, teraz widać na foto jeden z nich, ale będziesz jeszcze sufit obniżony o 90 cm i na tym suficie też dam 20 cm wełny, to akurat robię sam, więc koszt jest zerowy prawie, poza moim czasem Z pianką musiałbym już wszystko mieć tam idealnie docięte płyty OSB, a narazie wstrzymuje ten etap zanim zakończe instalacje, abym mógl je jeszcze przesuwać i podnosić.
    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    - liczyłeś, ile wyszła by wełna na skosy? dużo lepiej wychodzi pianka jeśli chodzi o parametry energooszczędne? trzeba już przedtem przygotować jakieś uchwyty pod zabudowę z płyt?
    Zdecydowanie Pianka PUR OK, wyszła dobrze cenowo, tzn. za wełnę z robocizną i materiałem zapłaciłbym około 40 zł/m2, i pewnie 2 tygodnie roboty, a tu prace trwały 3,5 godziny i czysto schludnie, szczelnie i w dobrych parametrach izolacyjnych za 53 zł m2/25 cm piany. Polecam szczerze, zdecydowanie jestem zadowolony. Pamiętaj że to jest piana Otwarto-komórkowa i ma około 0,033 lambde, a nie 0,02 jak niektórzy mylą Powiedzmy więc że izolacyjnie to jest tak jak 25 cm wełny (czyli średnio) ale za to idealnie szczelnie, żadnych mostków no i się nie starzeje jak wełna (bardziej odporna na wilgoć).
    Musisz wcześniej przykręcić wieszaki ES do krokwi, ja to zrobiłem, zajęło mi to 2 dni pracy niestety, ale to konieczność by potem przykręcić do tego płyty gipsowe. No i dodatkowo trzeba pamiętać że jeśli masz zostawione (a powienienes) szczelinę między krokwią i ścianą szczytową, to trzeba tam wyłożyć styropianem przed natryskiem PUR.
    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    - 3 cm XPS przy okach to Twój pomysł?
    Tak mój pomysł, ale chyba mimowolnie gdzieś to podpatrzyłem na jakimś zagranicznym forum. Na razie nie moge powiedzieć jak się to sprawdza, ale ekipa montująca okna chwaliła pomysł, warunkiem jest okna na dyblach przez ramę (nie na wysuniętych kotwach). Chciałem dać więcej niż 3cm, ale była groźba że będzie zbyt duży luz na dyblu/wkręcie między ścianą a ościeżnicą. Ogólnie okna siedzą dobrze, głównie dzięki poszerzeniom dolnym czy też ciepłym progom z XPS systemowych.
    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Taras - pergola wygląda ładnie, widziałem wcześniej to foto. Ja zdecydowałem się zrobić taras od razu jako cześć konstrukcji. Zobaczymy jak wyjdzie
    Pergola będzie ciut inna już mam projekt, ale pokaże później. Natomiast co do Twojego pomysłu razem z konstrukcją stropu ? To tak zamierzałem to zrobić początkowo, ale nie chciałem wysuwać stropu poza bryłę domu, bo to spory mostek termiczny, no chyba że znajdziesz dobry sposób na odseparowanie części stropu domu od części pergoli (są takie specjalne wkłady Isokorb marki http://www.schock.pl , ale wychodzą bardzo drogo). Zerknij na to
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  18. #118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Nie do końca wiem jak i co chcecie do muru przymocować, ale może przyda Wam się taki element montażowy Eco-Fix
    Według karty produktu to na takim jednym elemencie można powiesić do 150 kg.
    U siebie montowałem na tym skrzynki żaluzji fasadowych. Tak, aby uniknąć mostka w tym miejscu.
    Jeszcze co do ocieplania pianą. Wełna ma tę niezaprzeczalną zaletę, że jest mocno elastyczna. Gdzieś tu był wątek w tym temacie. Z czasem pojawiają się mikroszczeliny na styku piany i konstrukcji dachowej. Wełna pracuje a szczelność zapewnia folia paroszczelna.

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ten mój taras to nie jest przedłużenie stropu,

    Konstrukcja jest oddzielna: mam stopy fundamentowe oddzielnie, słupy z bloczków i belki zbrojone betonowe. Dom z konstrukcją tarasu ma łączyć belka HEB 160 na której będzie się opierać konstrukcja zadaszenia.

    Żaluzje - planuje na dwóch oknach od frontu (zachodu)
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 01-05-2016 o 20:43

  20. #120

    Domyślnie

    Ja spędziłem mnóstwo czasu na dyskusję, jak zamocować daszek nad wejściem i pergole do ściany budynku, aby uniknąć mostków cieplnych.
    Na przeciw wyszedł mi na szczęście mój wykonawca WodmetlDom, który zaproponował mocowanie na takch oto trzpieniach:

    I oryginalne opakowanie

    Ta część po lewej, jeśli dobrze rozumiem wchodzi do muru, obciążenie jest przenoszone przez ten czarny plastikowy element, a dalej konstrukcja (daszku, pergoli) mocowana jest do tego gwintu-szpilki po lewej stronie (to jest inny gwint, z resztą odróżnia się połyskiem).
    I tak daszek nad wyjściem będzie mocowany do muru bezposrednio przy pomocy tych trzpieni, natomiast pergola będzie miała konstrukcję samonośną, a tylko z murem będzie związana dla stabilizacji też tymi trzpieniami. Nie wiem czy o to Wam chodziło, ale u mnie tak to będzie wyglądać.
    Podobnie będą mocowane obejmy komina zewnętrznego do muru.

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony