dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał domeldoom Zobacz post
    Poszedłem dokładnie w tym samym kierunku.
    Do kotła kondensacyjnego nie jest potrzebny komin systemowy.
    - wyczystka - zbędna
    - odskraplacz - zbędny
    - odprowadzenie skroplin - zbędne

    Z ulotki Jawar -
    Karbowanie na zewnętrznej części rury zwiększa powierzchnię oddawania ciepła. Dzięki temu powietrze doprowadzane w przeciwprądzie ogrzewa się, a sprawność całego układu wzrasta o ok. 3%.
    Marketingowy bełkot.

    Stawiaj najtańszy szacht i do niego wprowadź przewód spalinowy.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybbek Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś zastosował najnowszy produkt firmy Jawar czyli komin JAWAR NORD ?

    Poniżej informacja producenta:
    [I]
    "Chciałbym zwrócić Pana uwagę na system kominowy powietrzno-spalinowy JAWAR NORD. Jest to jedyny w Polsce taki system kominowy, dedykowany dla kominków. Dzięki zastosowaniu rury izostatycznej, oraz blaszek dociskających wełnę do tejże rury, powstaje pustka powietrzna, przez którą powietrze jest grawitacyjnie zasysane do kominka i jednocześnie jest ogrzewane do około 30-35 stopni Celsjusza. Powoduje to wzrost sprawności kominka o nawet 20% (co nam daje w ciągu roku ponad 2 miesiące grzania gratis).

    Pzdr
    Rafal
    Kolego skąd skopiowałeś informację o wzroście sprawności kominka o 20% ?
    Wszedłem na ich stronę i przeczytałem folder o tym kominie i nie znalazłem takiej informacji:
    http://www.jawar.com.pl/kominy-ceram...awar-nord.html

    Mój kolega ma ten komin i bardzo sobie go chwali.
    Zresztą osobiście widziałem jak on pracuje.
    Ja też zastanawiam się nad jego zastosowaniem.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post

    Powietrze z góry to rzadkość, zwykle w sytuacji gdy brak innej możliwości. Dzieła, gdy ciągniemy je odrębnym kanałem, odizolowanym od temperatury spalin. To co działa w niskotemperaturowych piecach gazowych, w kominku może bardzo kaprysić.
    Widać kolego musisz jeszcze się trochę poedukować albowiem w skandynawii kominy stalowe z zasysem powietrza od góry to standard.
    Dla przykładu komin firmy JOTUL który jest już dostępny w Polsce:
    http://jotul.com/pl/produkty/akcesoria/kominy-stalowe

    Omawiany komin NORD różni się tylko tym od JOTULA że ma w środku wkład ceramiczny a nie stalowy.

    Radziłbym na przyszłość zasięgnąć wiedzy fachowej a nie wypisywać bredni bo narażasz się na śmieszność.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Widać kolego musisz jeszcze się trochę poedukować albowiem w skandynawii kominy stalowe z zasysem powietrza od góry to standard.
    Dla przykładu komin firmy JOTUL który jest już dostępny w Polsce:
    http://jotul.com/pl/produkty/akcesoria/kominy-stalowe

    Omawiany komin NORD różni się tylko tym od JOTULA że ma w środku wkład ceramiczny a nie stalowy.

    Radziłbym na przyszłość zasięgnąć wiedzy fachowej a nie wypisywać bredni bo narażasz się na śmieszność.
    A nie jest to czasem tak, że ten jotulowy "największy skandynawski producent kominów" ma swoja fabrykę w....Gnieźnie?

  5. #25

    Domyślnie

    Witam,

    odgrzebię temat, stoję przed decyzją o zakupie komina, stawiam na Jawar z uwagi na dobre warunki zakupu tego komina.
    Myślałem o Uniwersal Plus, ale zwróciłem uwagę na Norda i się zastanawiam nad jedną rzeczą, komin będzie do kominka,
    używanego okazjonalnie.
    Nie wiem jaki wkład zakupię, czy to doprowadzenie powietrza sprawdzi się, przy wkładzie,który nie ma bezpośredniego
    doprowadzenia powietrza do paleniska?
    pozdrawiam
    Michał

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Witam,

    odgrzebię temat, stoję przed decyzją o zakupie komina, stawiam na Jawar z uwagi na dobre warunki zakupu tego komina.
    Myślałem o Uniwersal Plus, ale zwróciłem uwagę na Norda i się zastanawiam nad jedną rzeczą, komin będzie do kominka,
    używanego okazjonalnie.
    Nie wiem jaki wkład zakupię, czy to doprowadzenie powietrza sprawdzi się, przy wkładzie,który nie ma bezpośredniego
    doprowadzenia powietrza do paleniska?
    pozdrawiam
    Michał
    Nie sprawdzi się.

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,A co sądzi Pan, może inni forumowicze, o wykorzystaniu kanału wentylacyjnego, jako doprowadzenia powietrza, do kominka ze szczelnym doprowadzeniem powietrza z zewnątrz?
    No bo tak, muszę zrobić komin, robię jakiś standard w opcji 200+W, w domu rekuperacja i wykorzystuję kanał wentylacyjny, jako doprowadzenie, zawsze to kilka stów w kieszeni, Nord jest droższy od uniwersala.

    pozdrawiam
    M.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najtaniej jest zakopać rurę kanalizacyjną w piachu pod domem...Jeszcze taniej kupić wkład bez doprowadzenia i czerpać powietrze z rozszczelnionych okien...Najgorsza opcja to kupić niby dobry, tani wkład z króćcem (niby szczelny )

  9. #29

    Domyślnie

    No właśnie w domu ma być reku, czyli powinien być szczelny ...
    W poprzednim domu,doprowadzałem kanałem płaskim po chudziaku,ale w aktualnym trochę mi to nie na rękę z przyczyn technicznych,
    wyprowadzenie kanału itd.
    Dlatego coś tam kombinuję.
    Co do wkładu, to myślałem o Zibi narożny z kratek.
    Chociaż, jak trzeba będzie, to coś tam dołożę ...
    pozdrawiam
    M.

  10. #30
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Najgorsza opcja to kupić niby dobry, tani wkład z króćcem (niby szczelny )
    To fakt ,najgorsza ..... Takich nabitych w butelkę , w dodatku nieszczelną , jest wielu .... I cały sens rekuperacji diabli biorą .
    Darek B

  11. #31

    Domyślnie

    No to już nie przeciągając,doprowadzę rurę w sposób tradycyjny, po chudziaku,to jeszcze tylko czy pozostac przy Zibim(szczelność),czy szukać czegoś innego?

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    No to już nie przeciągając,doprowadzę rurę w sposób tradycyjny, po chudziaku,to jeszcze tylko czy pozostac przy Zibim(szczelność),czy szukać czegoś innego?
    To zależy do czego potrzebujesz ten wkład. Zibi do świecenia jak ta lala...Jak chcesz palić, poszukaj lepszy.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Pozwólcie, że podczepię się pod wątek.
    Jaki piecyk kominkowy z opcją dolotu powietrza z zewnątrz moglibyście polecić? Podobają mi się klasyczne piecyki w stylu Jotul F602, ale ale nie umiem znaleźć nic podobnego z dolotem powietrza z zewnątrz. Jotul F500 wydaje się być bardzo fajny, ale boję się, że będzie zbyt duży, no i podejrzewam, że cenę będzie miał ciekawą.

  14. #34

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Najtaniej jest zakopać rurę kanalizacyjną w piachu pod domem...Jeszcze taniej kupić wkład bez doprowadzenia i czerpać powietrze z rozszczelnionych okien...Najgorsza opcja to kupić niby dobry, tani wkład z króćcem (niby szczelny )
    Przedstawione przez Pana rozwiązania są rodem z poprzedniej epoki.
    Rura ciągnięta z zewnątrz pod podłogą to siedlisko pleśni i grzybów a czasem nawet gryzoni. Widziałem takie cudo na własne oczy.
    Wkład bez doprowadzenia powietrza po to żeby czerpać go z rozszczelnionych okien ?
    Czyli co ? Pomieszczenie będzie cały czas wychładzane ?
    Panie obudź się Pan bo technologia poszła do przodu a dziś budownictwo idzie w kierunku energooszczędnego i pasywnego.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  16. #36

    Domyślnie

    czyli ... ? iso2 co proponujesz?

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    Witam,

    odgrzebię temat, stoję przed decyzją o zakupie komina, stawiam na Jawar z uwagi na dobre warunki zakupu tego komina.
    Myślałem o Uniwersal Plus, ale zwróciłem uwagę na Norda i się zastanawiam nad jedną rzeczą, komin będzie do kominka,
    używanego okazjonalnie.
    Nie wiem jaki wkład zakupię, czy to doprowadzenie powietrza sprawdzi się, przy wkładzie,który nie ma bezpośredniego
    doprowadzenia powietrza do paleniska?
    pozdrawiam
    Michał
    Ja uważam, że taki komin z doprowadzeniem powietrza przez przewód kominowy to bardzo dobre rozwiązanie.
    W Niemczech i w Skandynawii do już jest standard od wielu lat.
    Oto przykład z Niemiec:
    https://www.schiedel.com/de/produkte...absolut-xpert/

    My jak zwykle jesteśmy opóźnieni.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro Zobacz post
    czyli ... ? iso2 co proponujesz?
    Ja bym kupił ten komin.
    W Polsce oprócz Jawaru jest jeszcze jedna firma oferująca takie rozwiązanie:
    http://www.hoch-systemykominowe.pl/s...iezalezny.html
    Ale Jawar ma rury izostatyczne i to jest jego przewaga.
    Jeśli chodzi o ceny obu tych firm to nie porównywałem więc nie pomogę.
    Poproś o ofertę jednego i drugiego.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  19. #39

    Domyślnie

    No dobra, a co z ew. wykorzystaniem kanału wentylacyjnego do tego celu(doprowadzenie powietrza), przy reku jest on niepotrzebny, robię go tak, bo może kiedyś się przyda,żeby coś nim przepuścić.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał iso2 Zobacz post
    Rura ciągnięta z zewnątrz pod podłogą to siedlisko pleśni i grzybów a czasem nawet gryzoni.
    Ludzie tak GWC robią i oddychają takim powietrzem. A co to przeszkadza kominkowi? Jak ktoś nie założy czerpni, to faktycznie gryzonie mogłyby wejść. Chociaż jak ktoś pali w kominku, to raczej mało komfortowe przeciągi będą miały.
    Grzybom i pleśni też raczej nie służy suchość spowodowana dużym przepływem ogrzewanego powietrza (w kominku się pali raczej przy temperaturze, w której grunt jest cieplejszy, niż powietrze zewnętrzne, więc nie ma mowy o skraplaniu i wilgoci.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony