dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 56
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1115
  1. #281

    Domyślnie

    Z tego zdjęcia wygląda jakby ta belka nie dochodziła do ściany, ale to chyba tylko zdjęcie? Poza tym w belce powinny być grube pręty i cała powinna być zbrojona. Prawdopodobnie będzie ok, ale zapytaj kierownika.

  2. #282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz zdjęcia sprzed zalania, ile ta belka zachodzi na podciąg?

  3. #283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz zdjęcia sprzed zalania, ile ta belka zachodzi na podciąg?
    Nie przyszło mi powiadomienie, wrr... Z tego konkretnego punktu nie mam. Są fotki z innych miejsc i belki zachodziły głęboko w podciągi i wieniec. Wypowiedział się w piątek inspektor -- zalecił podparcie tej belki jeszcze na miesiąc, wykucie ukruszonej belki i zapaćkanie jej zaprawą CX-15. Jutro rano ma wpaść na budowę osobiście i ocenić całość wykonania domu na żywo (dotychczasowe fotki i filmy już obejrzał).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #284
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Na placu boju coś się dzieje?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  5. #285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Na placu boju coś się dzieje?
    Więźba zległa przed płotem i zaczyna się robić. I już pierwsza "zadyma" o spadek dachów i druga o element szczegółowy łączenia dachu tarasu z balkonem.

    W pierwszym przypadku dekarze twierdzą, że zapisane w projekcie 14 stopni to za mało (a tak w ogóle wychodzi im z obliczeń 12), że śnieg będzie zalegać i trzeba będzie szuflować. Projektant twierdzi, że dopuszczalne jest zaledwie 6 stopni aby wody nie podciągało w górę. Chcąc zwiększyć kąt jak sugerują dekarze, będę musiał pomniejszyć okna na piętrze o 10 cm w pionie. Niby nic, bo to sypialnia i łazienka. Drugi argument dekarzy, że pomimo 70cm okapu taki "płaski" dach słabo będzie chronić drzwi wejściowe i garażowe. Z drugiej strony czasem nie ma wcale daszku nad wejściem czy przy garażu i ludzie żyją.

    W drugim przypadku jest łączenie dachu tarasowego ze ścianką balkonu. Ja tam planowałem po prostu to połączyć analogicznie jak łączy się dach z elewacją:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras-1.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	394449

    ale dekarze twierdzą, że trzeba tam między ściankę i dach wpakować rynnę, przez to będzie różna wielkość okapu przy tarasie (30cm) a dalej inna (60cm), inaczej woda i śnieg będą tam zalegać. Alternatywą dla spadku w stronę balkonu i rynny jest zlikwidować spadek w stronę balkonu jak tu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras-2.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	394450

    W tym drugim wypadku wygląda to deczko słabo. Siedzę teraz i kombinuję.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Po porannej prawie godzinnej debacie na placu boju, w składzie dwóch inwestorów, projektant i dekarze, zadecydowane że zwiększamy nieco kąt dachu poprzez pomniejszenie okien na piętrze ze 135 do 120cm -- co zbliży je do standardu. W drugim przypadku eliminujemy rynnę przy balkonie na rzecz połaci jednospadowej -- to też wymusi konieczność zmniejszenia okien. Argumenty, że ściana boczna wykuszu a od strony tarasu będzie zalewana i zbierać się tam będzie śnieg i lód przeważyły nad estetyką. Także ekipa już działa.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #287
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    W dzienniku nie znalazłem uzasadnienia na położenie bloczków ceremicznych na zakończenie ściany fundamentowej

  8. #288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To jest pierwsza warstwa ściany. Sugestia audytora na zminimalizowanie mostka termicznego na styku ściana-fundament przy ścianach z silki. Powinno to być zasypane perlitem, ale pominąłem ten element, jako że powietrze w pustaku wydaje się być najlepszym izolatorem.

  9. #289
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cześć,
    Dałeś połówkę pustaka pod okna tarasowe czyli mamy 12.5 cm jaka będzie ostateczna wysokość poszerzenia? Bo rozumiem że pustak jest wmurowany aby można było zastosować niższe poszerzenia? Czy planujesz wysunięcie okna i montaż w warstwie ocieplenia? Czy te pustaki przed montażem okna tarasowego będą od góry jeszcze jakoś obrabiane ?

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    To mój pomysł z tą połówką pustaka. Od wylewki dojdzie 20 cm styro plus 7-8 cm wylewki, czyli ok. 28 cm do poziomu podłogi. Koło 15 cm będzie na listwy systemowe. Nie ustaliłem jeszcze ile te listwy mają wysokości, niewykluczone że pustaki trzeba będzie usunąć. Ale zawsze łatwiej potłuc niż wołać ekipę do murowania...

  11. #291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Aha, bo widzę pominąłem. Okna nie będą w warstwie ocieplenia, jedynie w 3 cm opaskach styro w lico muru.

  12. #292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Za dużo nie rozumiem z tych technicznych rzeczy, chociaż wierzę, że to ważne sprawy
    Ale gratuluję już takich postępów

  13. #293
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Dzięki za info ,

    A czy będziesz dawał XPS pomiędzy poszerzenie i lub ten pustak a wylewkę ?

  14. #294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Styropian podłogowy z pewnością będzie przylegać do pustaka/poszerzenia. Czy separować wylewkę od ścian/okien to się jeszcze będę zastanawiać.

    Tymczasem dzisiaj pojawiło się zwątpienie od dekarza. Planowałem deskować tylko dolne dachy (co zresztą już jest zrobione), ale dzisiaj dekarz stwierdził, że on deskowałby także górny dach -- bo ma rzekomo za mały spadek na membranę. Jak się ma spadek dachu do tego czy stosować deskowanie czy membranę?

    Ps. coraz bardziej mam dosyć skosów dachowych w domu. Mysz jakaś mi wlazła do domu -- bo latało coś po strychu i poczęstowaliśmy ją trutką, ale jak się tam dostała za cholerę nie wiem... Wczoraj, albo przedwczoraj zdechła i wali w łazience (z dziury puszki prądowej), że się wejść nie da... masakra jakaś.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #295

    Domyślnie

    Cześć Myjku
    Membranę można stosować na dachach o kącie nachylenia powyżej 20 stopni. Na dachach o mniejszym kącie woda opadowa, zamiast spływać może zalegać na membranie, co jest bardzo niekorzystne.

    Z tą myszą to niezłe jaja. Jeśli dobrze się orientuję, to dom masz nie zamknięty, skąd więc zdziwienie, jak wlazła mysz?
    U mnie za to śmierć ponoszą ptaki. Dwa znalazłam przed domem, co jeszcze mogę zrozumieć, bo biedne walą w okna, w których odbija się las. No ale wczoraj w pokoju na poddaszu też znaleźliśmy zdechłego ptaszka. Pewnie wleciał szczeliną między dachem, a ścianą kolankową, gdzie jeszcze nie dokończyli izolacji ściany. I już nie wyleciał...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cześć Myjku
    Membranę można stosować na dachach o kącie nachylenia powyżej 20 stopni. Na dachach o mniejszym kącie woda opadowa, zamiast spływać może zalegać na membranie, co jest bardzo niekorzystne.
    Ja mam niby 25 stopni. Ale dekarz twierdzi, że dach jest zbyt płaski i zbyt rozłożysty (szczególnie, że jest prawie metr okapu) aby bezpiecznie zastosować membranę. Obawia się też, że tak jak przy ostatnich letnich wiatrach, pokrycie może odlecieć jak mocniej podwieje. Żona się skłoniła ku deskowaniu (bo ciszej będzie), ja się jeszcze waham (bo ciężej i drożej).

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Z tą myszą to niezłe jaja. Jeśli dobrze się orientuję, to dom masz nie zamknięty, skąd więc zdziwienie, jak wlazła mysz?
    U mnie za to śmierć ponoszą ptaki. Dwa znalazłam przed domem, co jeszcze mogę zrozumieć, bo biedne walą w okna, w których odbija się las. No ale wczoraj w pokoju na poddaszu też znaleźliśmy zdechłego ptaszka. Pewnie wleciał szczeliną między dachem, a ścianą kolankową, gdzie jeszcze nie dokończyli izolacji ściany. I już nie wyleciał...
    Ale ja piszę o obecnym domu a nie nowym. W nowym nie mam skosów co mnie niezmiernie cieszy. Mimo tego podwieszany strop na pierwszym piętrze jakoś zabezpieczę aby od góry mi jakieś ścierwa nie właziły w ocieplenie. Jakąś siatkę się stosuje aby się przed takim tatałajstwem uchronić?
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 21-08-2017 o 13:12
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Decyzja zapadła, deskujemy także górny dach. Będzie teoretycznie ciszej, bezpieczniej, natomiast zaboli cenowo. Ale, deskowanie i opapowanie górnego i dolnych dachów pozwoli odłożyć w czasie pokrycie. To oznacza, że nie będę teraz zamawiać blachy i reszty dupereli, a dopiero w zimie, kiedy to ponoć ceny spadają średnio o 8-10 procent, by wykonać pokrycie na jesieni przyszłego roku (po ociepleniu elewacji). Przy moich 320m2 dachów deskowanie się powinno zwrócić w niższej cenie pokrycia. Dzisiaj może podjadę i pstryknę parę fotek -- o ile przestanie w końcu padać.

    Ps. tartak mi chyba dostarczył gratis 2m3 drewna. Znaczy tyle zostało. Druga opcja, że źle policzyłem. Ale dekarz mówi że są tam wymiary belek jakich nigdzie nie ma w projekcie, to tak bym się chyba nie walnął.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Czy do monitoringu IP POE i instalacji intelygentnego domu starczy zwykła skrętka kat. 5 czy silić się na coś lepszego? Będę instalować rodzicielom monitoring na kamerach IP POE i myślę czy kupić pudło 100m czy odrazu 300m...
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 23-08-2017 o 23:40

  19. #299

    Domyślnie

    Inwestor może doświadczony, ale wykonawcy chyba z łapanki.

  20. #300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    W końcu znalazłem chwilę na obrobienie i opisanie.
    Trochę starych-nowych fotek:

    09.09.2017 Więźba dachowa (#foto)

    Wykonawcy z polecenia, ekipa od dachu robiła nam pokrycie dwa lata temu, świetnie wyprostowali krzywy dach, szwagrowi cały dach robili. Byliśmy zadowoleni, teraz na budowie jest dziwnie... Widać jakość się zmienia jak w kalejdoskopie i jedyne czego można być pewnym, to że nic nie jest pewne.

    Aha, druta zamówiłem 300m F/UTP k. 5e MADEXu. Będzie dla rodzicieli do monitoringu IP POE (ojciec już ponoć ciągnie kabla), kamery z rejestratorem idą. Resztę wykorzystam u siebie, choć podejrzewam że jeszcze jedną szpulę będę musiał domówić.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 09-09-2017 o 17:07
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 15 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony