dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maariusz535

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    40

    Domyślnie cuchnace panele

    zamontowalem w pokoju poltora miesiaca temu panele kronopol i strasznie smierdza,czy jest jakis sposob na to czy po jakims czasie minie czy juz bedzie ich czuc

  2. #2

    Domyślnie

    Panele śmierdzą? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A czym to czuć ? chemią czyli lakierami czy może śmierdzi podkład pod panele?
    Po raz pierwszy ktoś zadał takie pytanie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maariusz535

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    40

    Domyślnie

    podklad pod panelami raczej nie,podklad to aby te zielone plyty i pod nimi plyty takie trocinowe nie wiem jaka maja nazwe bo kladzione na deski ale to nie plyty osb,smierdzi chemia jakas albo jakis lakier,myslalem ze sciany ale zostalo pol paczki paneli w piwnicy i ten sam zapach jest w tej paczce
    Ostatnio edytowane przez maariusz535 ; 04-05-2015 o 21:54

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Ze 100 razy pisałem tu, że na betonie bym mieszkał a panela sobie nie położył. Zawszę twierdzę, że panel to g...o co drewno udaje. Pewnie stąd ten zapach.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał maariusz535 Zobacz post
    .... panele kronopol... strasznie śmierdzą
    Pozostaje wezwać przedstawiciela firmy i ocenić wspólnie - co jest przyczyną takiego "objawu" - jeśli to można tak nazwać ich produktu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał maariusz535 Zobacz post
    podklad pod panelami raczej nie,podklad to aby te zielone plyty i pod nimi plyty takie trocinowe nie wiem jaka maja nazwe bo kladzione na deski ale to nie plyty osb,smierdzi chemia jakas albo jakis lakier,myslalem ze sciany ale zostalo pol paczki paneli w piwnicy i ten sam zapach jest w tej paczce
    czy przypadkiem nie są to panele na płycie wiórowej?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maariusz535

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    40

    Domyślnie

    juz sam nie wiem co smierdzi.kawalek panela co zostal wacham i niby nie czuc .a w pokoju capi,wyczytalem ze potrafi smierdziec grunt bo duzo pisze osob na forum o smierdzacych scianach i to moze to sciany daja ten zapach a uzywalem wlasnie gruntu pod farbe tej firmy

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnes22 Zobacz post
    Mam panele Kronopol dąb Leonardo. Montowałam je ok 2 lata temu. Od początku śmierdziały, ale pomyślałam są nowe pewnie przestanie po jakimś czasie. Niestety pomimo wietrznia, mycia środkami zapachowymi smród paneli dalej sie utrzymuje choć minęło prawie 2 lata. Panele mam w 3 pokojach a w innych pomieszczeniach drewno. Śmierdzi na pewno panel nic innego. Chcę to reklamować . Czy ktoś jeszcze ma podobny problem i może jakoś sobie z nim poradził ?
    Ja bym na pewno reklamował , nie wyobrażam sobie "smrodu" przez tak długi czas - być może to błąd jakiegoś składnika, lakieru kleju - skoro czujesz nie wpływa to dobrze na nasz organizm.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Teściowie robili remont pokoju w starym domu z bali. Wywalili starą podłogę na gruncie, zrobili wylewkę i na to poszły panele. Wylewka miała z 3 tygodnie, była zwyczajnie mokra, a na to nie dali nawet folii. Do tego panele najtańsze i w ogóle całość po mega taniości. Ostrzegałem ich, ale mają syna, co to jest najmądrzejszy na świecie i stwierdził że nie potrzeba, a oni go posłuchali.
    Pierwsze co się stało, to miejscami panele lekko wstały, ale to pod stołem, więc uznali że obleci. Potem łączenia miejscami popuszały i są takie zęby paskudne, ale nie mieli za bardzo wyjścia. Dodatkowo smród chemii unosił się w powietrzu, ale myśleli że wywietrzą przez lato. Niestety wczoraj jak u nich byłem to śmierdziało tak samo, a oni nie śpią już w tym pokoju, ani nawet gości nie przyjmują.

    Wilgoć + gówniana jakość = smród.

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli widać panele zostały dobrze zamontowane, tylko sam produkt do bani. No nie zazdroszczę, ja bym na Twoim miejscu reklamował.

  12. #12

    Domyślnie

    Może podłoga ,na którą kładłeś panele była mokra.To częsty problem.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Generalnie przy posiadaniu podłogówki, przed montażem paneli warto jeszcze raz włączyć grzanie i wygrzać kilka dni posadzkę, żeby usunąć wilgoć z betonu. Pod panele układa się podkład ze zintegrowaną barierą paroizolacyjną, który inaczej uwięzi wilgoć w betonie ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony