dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Strop monolit wylany na styropianie

    Taki może trochę głupi mam pomysł. Szukam argumentów dlaczego tak nie wolno robić...
    Więc coś takiego wymyśliłem. Z racji bycia "samorobem" który chce jak najwięcej zrobić sam przy budowie, nie dawały mi spokoju tynki, za które boję się brać bez doświadczenia. Ze ścianami myślę, że nie będzie problemu, bo będę murował z betonu komórkowego, na który od środka dam siatkę i naciągnę tynk cienkowarstwowy. Gładzie gipsowe robiłem wiele razy, więc to chyba dam radę. Sufit jednak nie dawał mi spokoju, jak zrobić samemu. Będzie lany monolit, i wymyśliłem, że na szalunek na strop położę styropian np 4 cm. Jak powstaną jakieś po wylaniu nierówności to przyszlifuję, na to siatka klej i tak jak ściany powinienem dać sam radę. Czy to zły pomysł ? Nie boję się że styropian oddzieli się od betonu, już kiedyś chciałem wylewkę skuć ze styropianu, bez szans na oderwanie, ze styropianem odchodziła. Nie znalazłem wad tego co wykombinowałem, przecież są systemy gdzie całe stropy to kształtki styropianowe zalane betonem. Co o tym myślicie ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Problem jaki widzę to jak ( na czym) ułożysz zbrojenia tak aby zachować otulinę od styropianu? Ten zabieg Ci sie raczej nie uda. Wiec pręty opadną na styropian co za tym idzie nie będą pracowały jak należy.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że zachowanie odległości zbrojenia od styropianu to nie problem. Pewnie standardowe podkładki by wbijały sie, to może zamiast ich zrobił bym betonowe podkładki (np pociać tarczą diamentową betonową kostkę brukową na odpowiedni wymiar) i dał je odpowiednio gęsto. Styropian też mógłbym dać twardszy.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Prościej będzie później przykleić styro do stropu albo zrobić ruszt i płyty.

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno prościej? Akurat przyklejeniu styro bym tak nie ufał, jak temu na który będzie beton wylany. Jak się klei to później trzeba kołkować - to bez sensu. Płyty gipsowe odpadają, jak bym chciał płyty na suficie to bym nie robił monolitu. A bardziej pracochłonne i kosztowne robienie rusztu i płyt. Styropian pod stropem to też dodatkowe ocieplenie i tak strop z góry będzie ocieplany, więc te parę centymetrów pod stropem to nad te parę mniej mogę dać, więc dodatkowy koszt w ogólnym rachunku 0. Ale każdy argument ważny, nie widziałem aby ktoś tak robił jak wymyśliłem więc niekoniecznie to dobry pomysł.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Zalanie kształtki betonem a przyklejenie styro to dwie inne sprawy. Kształtka ci nie spadnie opiera się na belce . Jakie nierówności chcesz niwelować ustaw dobrze szalunek pod strop i nie będzie problemu . Robiłeś kiedyś strop ?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie robiłem nigdy, kiedyś tam pomagałem przy zbrojeniu później zalewaniu, ale to parę lat temu było. Po prostu kombinuję jak tu zalać strop abym później sam wykończył sufit (w miarę szybko i możliwie tanio)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    Nie robiłem nigdy, kiedyś tam pomagałem przy zbrojeniu później zalewaniu, ale to parę lat temu było. Po prostu kombinuję jak tu zalać strop abym później sam wykończył sufit (w miarę szybko i możliwie tanio)
    Kombinujesz to dobre określenie. Tynkarz bierze ~15złza m2 położenia tynku ile oszczędzisz? Jak w tym styro zrobisz instalacje elektryczną? Te podpórki na każdym styro wcisną się i zbrojenie będzie źle otulone czyli strop będzie źle pracował.

  9. #9

    Domyślnie

    może faktycznie niepotrzebnie kombinuję tu gdzie nie trzeba...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwekr Zobacz post
    T
    . Będzie lany monolit, i wymyśliłem, że na szalunek na strop położę styropian np 4 cm. Jak powstaną jakieś po wylaniu nierówności to przyszlifuję, na to siatka klej i tak jak ściany powinienem dać sam radę.
    A co za różnica czy będziesz smarował zaprawą styropian na suficie czy sufit ?

    Strop monolityczny o ile nie zaszalujesz go deskami mocno różnej grubości jest dosyć gładki, trzeba przesmarować zaprawą i rozetrzeć.
    Całkiem jak i styropian , siatka jest zbędna taki strop raczej nie klawiszuje

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ale dobrze ze wogole zadajesz takie pytania poto jest te forum popieram.

  12. #12

    Domyślnie

    wolę tu " głupote palnąć" abyście mnie odwiedli od głupich pomysłów, niż je wdrażać w życie nie mając w tym doświadczenia. Ja w innej branży jestem ekspertem i w niej mogę rad udzielać, w budownictwie to dobrych rad natomiast potrzebuję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony