dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie Nieszczelności pod drzwiami balkonowymi - filmy

    Witam, potrzebuję waszej rady jak naprawić nieszczelności pod drzwiami balkonowymi. Nieszczelności wyszły na jaw po teście szczelności budynku i teście dymowym przy stworzeniu nadciśnienia w budynku, załączam filmy dla zobrazowania problemu. Zastanawiam się czy da się coś jeszcze zrobić ponieważ w domu są już posadzki i tynki a z zewnątrz jest już ocieplenie. Jeszcze nie wzywałem człowieka który montował okna bo chcę się przygotować na spotkanie z nim, tutaj bardzo liczę na wasze rady. Okna osadzane były na "ciepłych parapetach ze styroduru, natomiast drzwi balkonowe na ciętych paskach styroduru i przykręcone do posadzki przez kawałki betonu komórkowego. Firma która montowała okna reklamuje się ciepłym montażem i pasywnymi oknami, czy taki nieszczelności jak u mnie mają coś wspólnego z ciepłym montażem? Czy da się coś jeszcze zrobić?

    Dzięki wielkie za każdą odpowiedź

    https://youtu.be/dSIcRvFVf_E

    https://youtu.be/CiSZjq2abrE

    Jeszcze nieszczelność w zwykłym oknie narożnym przy styku ramy z murem:

    https://youtu.be/NSn8qpiXwZ4

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.635
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trochę nowatorski ten montaż na styrodurze, przez docięte kawałki gazobetonu. Tam, gdzie Tobie ucieka powietrze mam wklejoną taśmę illbrucka, tyle, że u mnie ona jest przeklejona do ramy okna i do równej powierzchni cokołu ze styroduru, zaciągniętego klejem z siatką.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Nieszczelności są, widać, a na jakim poziomie ?? ile tego powietrza Ci nimi ucieka ?
    A co do naprawienia to chyba nie masz, z tego co widzę, wykończenia od strony zewnętrznej więc tam można to doszczelnić, jeżeli to doły tarasówki to ja bym tam wkleił membranę epdm, załatwisz 2 tematy - szczelność powietrzną i wodną, która na dole tarasu jest niezmiernie istotna.

    pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, czyli prawidłowo powinny być wklejane jeszcze jakieś taśmy tak? Możecie podać namiary na te taśmy i jak to dokładnie zrobić? Trzeba zrywać styropian ze ścian? Tylko jedne drzwi balkonowe są wyjściem na taras, reszta (3 drzwi) to balkony, czy tam również można zastosować tą membranę epdm? Gość od testu szczelności mówił jeszcze że przed wykańczaniem balkonów (układaniem płytek) można powpuszczać specjalny klej do paroizolacji Vapour Seal Soudalu, ale czy to dobre rozwiązanie?

    Tynku z zewnątrz jeszcze nie ma, a co do tego ile dokładnie ucieka to nie wiem, ale oglądając te filmy to wydaje mi się że dużo za dużo

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli był robiony montaz warstwowy z taśmami to one powinny być po całym obwodzie okna, także na dole tam gdzie nie ma podkładów styropianowych. Jeżeli nie ma takich foli pod balkonami to ja bym uznał taki montaz za niedokończony.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Faktycznie, taśmy są wszędzie tylko nie z dołu... O ile przy zwykłych oknach nie było jakich ich dać bo od dołu były osadzane ciepłe parapety, o tyle przy drzwiach balkonowych powinni je dać, przykleić je do styroduru, tak? Dobrze myślę? Rozumiem że zrypany montaż, ale czy da się to naprawić nie robiąc większych szkód?
    A co z tym oknem narożnym? Co tam może być spiepszone od dołu? Bo siedzi na ciepłym parapecie, a dym wciągało przy styku ramy z parapetem i w kącie(na styku dwóch ram).

  7. #7

    Domyślnie

    Mogli nie zastosować tam uszczelnienia pomiędzy podkładem a rama okna. Podobnie na łączeniu ze słupkiem.
    Rama okna jest przykręcona śrubami do muru poprzez ten podkład ? Jeżeli tak to można spróbować je mocniej dociągnąć i docisnąć okno do podkładu a jeżeli nie ma mocowania śrubami to należy je zastosować. Będzie to trudne jeżeli masz pustak ceramiczny i ocieplony budynek.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Ciepły parapet jest tylko przyklejony do muru, okno osadzone jakby luzem na ciepłym parapecie, z tym że dopasowane do profilu okna. Ściany są właśnie z pustaka ceramicznego a budynek już ocieplony. A co z tymi taśmami?

  9. #9

    Domyślnie

    niestety, ciepły parapet musi być uszczelniony między nim a oknem. Czy to klejem czy taśmą rozprężną która bardzo często dostaje się wraz z parapetami.
    O balkonie lepiej nie wspominać,

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    No to znamy już przyczynę nieszczelności, teraz kwestia czy da się to naprawić bez wyrządzania większych szkód w ociepleniu, parapetach itp.? Czy może jednak straty wynikające z tych nieszczelności nie są zbyt znaczące dla energooszczędności całego budynku? Warto walczyć z tymi oknami?

  11. #11

    Domyślnie

    odpuść sobie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Trochę jednak ciężko odpuścić bo naprawdę sporo zainwestowałem w dobre ocieplenie budynku, szkoda by było żeby ta kasa uciekała pod drzwiami balkonowymi... A czy wykonawca który montował mi okna nie ma obowiązku naprawić te nieszczelności?

  13. #13

    Domyślnie

    Ma tylko by to zrobić perfekcyjnie trzeba zniszczyć tynki bo trzeba by wyjąć okno
    Możesz polepszyć uszczelniając miejsca styku okna z ciepłym parapetem jakimś klejem - polecam Illbrucka SP025
    Nie rozumiem jednego
    Po co robić próbę szczelności po wykonaniu wszystkich lub prawie wszystkich prac wewnątrz gdy już szanse na poprawki są minimalne bądź niemożliwe do wykonania bez dewastacji już wykonanych ?
    Masz teraz ból głowy i nieprzespane noce.
    Poza tym jest jakaś minimalna, dopuszczalna wartość nieszczelności - tu kolega T12345T ma każdą cyferkę w małym palcu, zapytaj
    Dojdziemy niebawem do idiotyzmów gdzie dziurka od klucza jako źródło nieszczelności stanie się problemem

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Możesz polepszyć uszczelniając miejsca styku okna z ciepłym parapetem jakimś klejem - polecam Illbrucka SP025
    Niestety parapety wewnętrzne, zewnętrzne też już są zamontowane. O teście szczelności dowiedziałem się niestety dopiero na tym etapie. A jak się odezwać do kolegi T12345T?? Gość od testu szczelności twierdzi że straty wynikające z tych wszystkich nieszczelności z pod drzwi balkonowych są ogromne...

  15. #15

    Domyślnie

    ogromne, czyli jakie, bo gadać to każdy umie, ale przełożyć na konkretne wartości to już gorzej. Niech ci policzy ile stratny będzie przez to. I pamiętaj jak ktoś wcześniej napisał, zawsze będzie jakaś przepuszczalność powietrza. Dom to wbrew pozorom nie jest idealnie hermetyczne miejsce. Trochę zdrowego rozsądku i więcej luzu, bo może się okazać, że te "ogromne wartości" jednak są znikome i nie będą mieć większego wpływu na użytkowanie domu.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    Sprawa po wizycie montażysty okien wygląda tak: ustaliliśmy że wygrzebuje pomału ostrożnie styrodur pod drzwiami balkonowymi, czyści dokładnie profile z pianki. Po tym procesie wkleja kołnierze, taśmy z wewnątrz i zewnątrz, opiankowuje i tyle. Wydaje mi się że powinno być dobrze, jak myślicie?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja myślę, że powinieneś jeszcze dokupić profile poszerzeniowe pod balkony (te, na które wcześniej zastąpiliście tymi paskami styroduru).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    A możesz podrzucić jakiś link jak wyglądają te profile, gdzie je kupić? Co one dają?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    scouser88

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wasilków
    Kod pocztowy
    16-010
    Posty
    206

    Domyślnie

    A co konkretnie dają te profile? Da się je wstawić nie wyrywając okna? Bo będą tylko wyrywać styrodur spod ramy okna

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony