dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie starego sufitu z matą bambusową w budynku przedwojennym

    Witajcie.

    W telegraficznym skrócie - mieszkanie bez c.o. , tylko elektryczne, budynek przedwojenny a kucie wymuszone przez solidne zalanie z góry. Miejsce remontu to łazienka. Ściana którą widać w tle (cegły) to komin budynku. Tynk będzie kładziony ręcznie.

    Pytania :

    1. Czy kłaść tynk na sufit na te pędy bambusowe co wystają z niego (foto) ? Drut który je podtrzymuje z lekka już zardzewniały a i pędy pierwszej świeżości nie są. Wymienić to czy zerwać ? Jak powyrywam to dać tam coś w ich miejsce ?

    Aktualnie już ze starych tynków nie ma nic na suficie, tylko ten bambus. Foto było robione w trakcie kucia.

    2. Czy te deski w suficie które widać to impregnować jakimś preparatem do drewna a później gruntem zamalować by tynk lepiej się trzymał ? Czy wystarczy sama impregnacja/zabezpieczenie desek i na to już tynk ?

    3. Tynk na ścianie na której widać cegły myślę aby dać grubość 2 cm. Profile tynkarskie największe jakie widziałem mają 1 cm. To zrobić na nich jeden cm. tynku a gdy wszystko zaschnie dać kolejne profile i kolejny cm. tynku ? Dobrze kombinuje ? Czy może nie ma sensu tak grubo dawać ? Wcześniejszy tynk miał grubość 2,5 do 3,5 cm w zależności od miejsca (nie znam poprzedniego mieszkańca i nie wiem kto to robił i czemu tak akurat).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150504_174111.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	316278Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150504_174142.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	316279

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    W kwestii formalnej Te patyki to trzcina.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, dziękuję za informację. To co z nimi zrobić ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    NIC.
    Zostawić jak było i otynkować ponownie.
    OLAĆ JE , dociąć i przykręcić karton-gipsa.

    To warstwa zczepna. Tynk na samych dechach się nie utrzyma.

    Przystawić łatę to tych cegieł. PIONOWO.
    Wyjdzie czemu tynk był od 0,3 do 3cm.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Podejrzewam że jest prosta niczym pewien budynek w Pizie. To już jedno mamy z głowy.

    Pytanie jeszcze czy może tej trzciny nie wymienić ? Nie jest najlepszej jakości na oko ale nigdzie w marketach budowlanych jej nie widziałem. Więc co tam dać w te luki gdzie nie ma / jest mało, tej trzciny (nie widać tego na zdjęciu). Na suficie będzie sam tynk, nie mam opcji zamocowania tam k-g, jedna to sztuczna ścianka na jakimś drewnie, druga też jakaś sztuczna, ciężko powiedzieć z czego dokładnie, jakiś mix a dodatkowo jest pawlacz którego nie mogę zdemontować :/

    Co do tego tynku, to podany wcześniej mój sposób jest dobry czy coś innego radzicie ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jak MUSISZ tynkować, to musisz zadbać, aby to, co narzucisz na łeb komu nie spadło.
    Dawniej dawali właśnie takie maty, które odsłoniłeś.
    WAPNO w tynku je konserwowało i utrwalało na całe lata...
    Budownictwo ostro poszło do przodu od tamtych czasów...
    Mat nie kupisz, TYCH mat.
    Mógłbyś zrobić, bo to proste, ale po co?

    Alternatywnie...
    Obija się sufit/ścianę (z dech na których się tynki nie trzymają) gęstą i cieniutką siateczką z drutu.
    Taką jak na klatkę na króliki.
    Robi to samo co ta mata.

    NAPRAWDĘ nie masz tam jak przykręcić karton-gipsa?
    Nawet po kawałku?
    Budowlaniec, jak czytam, z Ciebie z małym stażem.
    Bierzesz się za technologie trudniejsze mając w odwodzie prostsze.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Racja, budowlanka to nie jest moja mocna strona, ale kiedyś się trzeba tego nauczyć. Dodatkowo to moje mieszkanie więc mam opcję działania metodą prób i błędów. Wieczorem będę w domu to porobię zdjęcia i lepiej to wytłumaczę z tym sufitem i może znajdzie się sposób jakiś.

    A zanim się zabiorę na ten nieszczęsny sufit proszę o poradę co z tymi tynkami (post 1 pkt. 3). Robić grubsze niż 1 cm czy mija się to z celem ? Na tą cegłę coś położyć zanim rzucę tynk (pomijając gruntowanie) ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Tynk klasyczny...
    Szpryc (obrzutka)
    Narzut.
    Zacieranie.

    I - jest.
    Dać tyle ile jest mus, aby był pion i jakoś wyglądało.
    Więcej nie potrzeba.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Proponuję sufit podwieszany .

  10. #10

    Domyślnie

    No to już jest progres.
    Wracając do tematu ścian :
    To jest ściana nośna nośna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150508_175253.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	316433
    Ściana po prawo (sztuczna, mix desek i czegoś na nich wyglądającego jak cienka wykładzina)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150508_175302.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	316434
    Pawlacz (nie do zdjęcia)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150508_175309.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	316435
    Ściana nośna (na niej jest bojler)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150508_175317.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	316436

    Jeśli myślimy o podwieszanym suficie to znalazłem opis (http://www.knauf.pl/knaufweb/prasa/s...-podwieszanego), tylko nie wiem czy te deski wytrzymają ciężar płyt k-g. Chyba że masz inny pomysł Adamie, jestem otwarty na propozycje. Opcjonalnie ktoś z forumowiczów może się na ten temat wypowiedzieć ?

  11. #11

    Domyślnie

    Wieszaki przykręcasz do belek poprzez deski , nie do samych desek . Wkręty minimum 7 cm długie .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Łapy opadają...

    Weź jaką wkrętarkę, kawałek płyty i spróbuj.

    Małe to...
    Nie widać próchna i pod własnym ciężarem nie spada.
    Słonia da się tam zawiesić...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    mietek 440

    A na ten pawlacz to specjalna zabudowa?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    nie doczytałem

  15. #15

    Domyślnie

    No widzicie, dla Was to oczywiste a dla mnie "magia". Nie ma daru oceny stanu desek.
    A mogę pominąć te haki itp. i przykręcić zielone płyty g-k blachowkrętami bezpośrednio do tych desek ? Dziś z sąsiadem tak gdybałem i uznaliśmy że jak zniżę sufit to będzie nieciekawie. Aktualna wysokość mieszkania to 2,5 metra. Podczas kąpieli pary pełno to finalnie będzie średnio. A samymi płytami stracę na wysokości 1,5-2 cm.

  16. #16

    Domyślnie

    Tylko do samych desek zdecydowanie odradzam .

  17. #17

    Domyślnie

    To do tych desek jakieś listwy zwykłymi wkrętami i do tego płyty k-g czy jak ?

  18. #18

    Domyślnie

    Długie wkręty muszą być wkręcone w belki które są za deskami . Deski mogą zostać . Wkręcasz poprzez deskę w belki . Obejrzyj sobie jakiś film na youtube jak to się robi .

  19. #19

    Domyślnie

    Dokładnie cienka płyta GK i po problemie Tynk się nie uda raczej jak na pierwszą robotę

    Co do tynkowania ścian od razu prowadnice przyłapujesz na placki na dowolną odległość Polecam tynk gipsowy bo łatwiej się nakłada... chociaż ja jestem zwolennikiem cem.-wap. tylko ciężko będzie na pierwszy raz... i nie 2cm a najlepiej z 3cm grubości

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie, z racji wilgoci (łazienka i ogółem stare budownictwo bez c.o. i szans na niego) będzie tynk cementowo-wapienny. Z nie jedną osobą dyskutowałem i niemal każdy odradzał gipsowy w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Co do grubości to też myślałem nad 2 cm ale na dwa razy, raz 1 cm a później drugi. By nie było tak że pójdzie na ścianę tynk a później mi odpadnie. Oczywiście przygotowanie podłoża (oczyszczenie i gruntowanie) to podstawa.

    Co do płyt g-k, wszędzie widzę jakieś stelaże, profile itp. a one, w moim przypadku, za bardzo obniżą sufit :/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony