dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Okna wikęd

  1. #1

    Domyślnie Okna wikęd

    Witam

    Czy ktoś ma doświadczenia z oknami firmy wikęd na profilach veka?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś ma doświadczenia z oknami firmy wikęd na profilach veka?
    Obawiam się, że nikt nie ma. Nawet nie wiedziałem, że produkują okna. Od kiedy to robią? Od tygodnia? Miesiąca?
    Szukasz wrażeń? Chcesz być "betatesterem"? No to bierz śmiało.

  3. #3

    Domyślnie

    Okna produkują co najmniej od roku bo już rok temu rozpoznawałem temat i okna mieli w swojej ofercie na profilach veka alphaline 90 i okuciach maco. Teraz przyszedł czas realnych decyzji stąd moje pytanie...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Obawiam się, że nikt nie ma. Nawet nie wiedziałem, że produkują okna. Od kiedy to robią? Od tygodnia? Miesiąca?
    Szukasz wrażeń? Chcesz być "betatesterem"? No to bierz śmiało.
    Ojojoj WIKĘD okna produkuje od lat KILKUNASTU - i po tym właśnie widać SIŁĘ REKLAMY - jaką wkładają w swój nowy produkt jakim są drzwi

    "wszyscy" znają drzwi a okien jak widać nie znają nawet "wtajemniczeni"

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Nawiasem mówiąc jak ktoś ocenia jakość okien po tym, że nie słyszał o producencie, który jak się okazuje działa na rynku dość długo, to lepiej chyba się już nie odzywać

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Nawiasem mówiąc jak ktoś ocenia jakość okien po tym, że nie słyszał o producencie,...
    Sam szukając czegokolwiek chciałbym być przekonany, że kupuję coś satysfakcjonującej mnie jakości i zwykle jestem skazany na opinie innych.
    Ale jak ocenić jakość okien? Na wystawce targowej? Widząc je u kogoś na budowie? Nawet montując je jednorazowo czy używając u siebie trudno się obiektywnie wypowiedzieć - bo to jest jednostkowy przypadek..
    Jakimś wyznacznikiem są badania które firmy robią i publikują, ale w tych to nasz oknotest uwielbia się pławić

    A co do samego Wikędu - okna nie są przedmiotem ich hurtowej sprzedaży więc opinii najlepiej szukać lokalnie, na Pomorzu. Sama renoma firmy jest zasłużona - są bardzo nastawieni w stronę klienta a to dobrze wróży.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Faktycznie nigdzie nie ma nic na temat ich okien

  8. #8

    Domyślnie

    Ja jak brałem do siebie drzwi Wikędu do oferty, to też szukałem info co to w ogóle jest za firma. Pamiętam, że znalazłem jakiś negatywny wpis o oknach, bo ktoś właśnie u nich na Pomorzu kupił i coś było schrzanione (nie wiem czy okno czy montaż). Ktoś z Wikędu ładnie przyznał się do winy publicznie, zaproponował jakieś rozwiązanie i z pokorą usunęli usterkę, bo były dalsze wpisy kogoś kto założył ten wątek.
    Jak dobrze pamiętam było to jakieś lokalne forum (pomorza lub z Luzina z którego jest Wikęd).
    Mnie chwyciło to za serce i jakoś tak został u mnie Wikęd (drzwi) do dzisiaj - dla mnie był to duży kontrast w porównaniu z "G", gdzie nigdy nie było ich winy tylko wina leżała po stronie Klienta, hurtowni, sklepu albo listonosza .

    Nie wiem skąd jesteś - zadzwoń do Wikędziaków, może podadzą Ci namiar gdzie te okna były montowane w Twoich okolicach i zapytasz ludzi jak im się sprawują, bo sam pojęcia nie mam co to za produkt.

  9. #9

    Domyślnie

    Przyłączam się do osób, które poszukują opinii użytkowników okien z Wikędu na profilach Alphaline 90 lub Sofline 82... Czyżby faktycznie było tak malinowo, że brakuje wpisów (zazwyczaj negatywnych) na forach różnej maści

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Taki wątek gdzieś tu całkiem niedawno był. Wyszło na to, że dział produkujący okna i drzwi rządzą się zupełnie innymi prawami i w mojej ocenie fachowość części drzwiowej stoi na wyższym poziomie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11

    Domyślnie

    To ja napiszę, że w moim domu rodzinnym, w którym aktualnie mieszkam, w zeszłym roku wstawiałem okna wikędu alphaline 90. Co do samych okien nie mam zastrzeżeń. Miałem mały problem z drzwiami balkonowymi, przez które trochę mi wiało ale po regulacji jest ok. Natomiast trochę skopany był u mnie montaż i niestety mam nieznaczne mostki przy parapetach. Ale to już nie wina okien a raczej montażu. Dom jest stary w trakcie remontu, jeszcze nie ocieplony tak jak powinien być więc zakładam, że te mostki uda się jeszcze trochę ograniczyć. Nie mam porównania do innych okien ale polecam Ci odezwać się do vetrexu bo w tym roku zamówiłem okna do domu, który aktualnie buduję i w moim przypadku był tańszy niż wikęd a czy lepszy to się okaże po montażu

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Obawiam się, że nikt nie ma. Nawet nie wiedziałem, że produkują okna. Od kiedy to robią? Od tygodnia? Miesiąca?
    Szukasz wrażeń? Chcesz być "betatesterem"? No to bierz śmiało.
    bwojtek - Wikęd wcześniej zacząłprodukcję okien jak produkcję drzwi - to tak na marginesie. Z tego co mi wiadomo to raczej lokalnie to robią, bo większość salonów zdominowana jest przez większe marki w tej dziedzinie.

    MD - przy remoncie starego domu pamiętaj o jednym - WENTYLACJA. Stare domy są jak ser szwajcarski i jest wszystko OK. Jak dasz szczelne okna + styropian + super szczelne drzwi to nie zdziw się jak będzie Ci się lała woda po oknach.
    Ja sporo dostarczam drzwi do domów remontowanych (starych kostek) i widzę po jakim czasie zaczynają się telefony do mnie że po drzwiach leje się woda. O dziwo 99% ludzi daje jeszcze nowe okna i styro na elewację + wełnę na poddasze. Robią termos a wentylacja stara zostaje i robią się problemy.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post

    MD - przy remoncie starego domu pamiętaj o jednym - WENTYLACJA. Stare domy są jak ser szwajcarski i jest wszystko OK. Jak dasz szczelne okna + styropian + super szczelne drzwi to nie zdziw się jak będzie Ci się lała woda po oknach.
    Ja sporo dostarczam drzwi do domów remontowanych (starych kostek) i widzę po jakim czasie zaczynają się telefony do mnie że po drzwiach leje się woda. O dziwo 99% ludzi daje jeszcze nowe okna i styro na elewację + wełnę na poddasze. Robią termos a wentylacja stara zostaje i robią się problemy.
    Ja przy okazji remontu zrezygnowałem z WG (była od początku źle wykonana) i wykonałem WM z rekuperacją więc problem wentylacji przy szczelnych oknach u mnie nie istnieje

  14. #14

    Domyślnie

    W takim układzie nie masz czego się obawiać, bo niemal w 100% kontrolujesz powietrze jakie wchodzi / wychodzi z domu. Ja niestety zrobiłem remont trochę za szybko. Remont to za mało powiedziane - to była modernizacja staruszka. Zmieniłem drzwi na Wikęd Premium (wtedy nie było jeszcze TP), okna niestety w pakiecie 2-szybowy + styro na elewacji. Suma sumarum kominów nie ruszałem za bardzo i wewnątrz teraz mam potop na oknach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony