dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie Jakiej mocy kocioł na ekogroszek ?

    Witam
    Jak w temacie, instalator polecił mi piec o mocy 25kw, stąd moje pytanie, czy mógłbym mieć kocioł o mniejszej mocy?
    Dom który buduje ma 269 m2 wraz z garażem i kotłownią.
    Garaż wielki 42 m2 ( 1grzejnik który będzie włączany okazyjnie w czasie prac w garażu w zimę), kotłownia około 12 m2. Na dole podłogówka, u góry komunikacja i łazienka podłogówka, reszta pokoi na górze grzejniki
    Dom jest wybudowany z betonu komórkowego Termalica 24 cm, na to styropian grafitowy 20 cm Paneltech, podłoga 15 cm, fundament 8 cm styrodur,
    strop 2 cm, dach 25 cm wełna, okna 3szybowe 6 komorowe, wentylacja grawitacyjna
    Koledzy polecają mi w zasadzie 2 piece rbr ekouniwersal lub OgniwoEko Plus
    Z góry dziękuje za podpowiedzi
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ogniwo Eko Plus 10 kw spokojnie da radę. Tu masz stronę,oblicz..wpisz dane prawidłowo,bez ubarwiania. http://cieplowlasciwie.pl/start
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Na dole podłogówka, u góry komunikacja i łazienka podłogówka, reszta pokoi na górze grzejniki
    Głupota. Instalacja mieszana jest nie dosc, ze droga to skomplikowana i zamyka drogę na nowoczesne zrodla ciepla.
    Ale jak się buduje dom za 1mln.zł i pakuje się do niego ekosyf i decyduje się na bycie z nudów palaczem w nowym domu to nie dziwota
    Ekscentryk też człowiek
    Obciążenie cieplne tego domu to ok. 10kW i takiego kotła szukaj A swojego instalatora nie dopuśC już do swojego domu bo widać ze jest ciemny i nie ma pojęcia o nowych domach.

  4. #4

    Domyślnie

    Ty za to masz pojęcie....o wszystkim. Szkoda słów.

    Kolego urodzony drugiego lipca , kociołek 10kW spokojnie obleci. Mam sentyment do tej daty, córka urodzona tego samego dnia
    piotr

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    Witam
    Jak w temacie, instalator polecił mi piec o mocy 25kw, stąd moje pytanie, czy mógłbym mieć kocioł o mniejszej mocy?
    Dom który buduje ma 269 m2 wraz z garażem i kotłownią.
    Garaż wielki 42 m2 ( 1grzejnik który będzie włączany okazyjnie w czasie prac w garażu w zimę), kotłownia około 12 m2. Na dole podłogówka, u góry komunikacja i łazienka podłogówka, reszta pokoi na górze grzejniki
    Dom jest wybudowany z betonu komórkowego Termalica 24 cm, na to styropian grafitowy 20 cm Paneltech, podłoga 15 cm, fundament 8 cm styrodur,
    strop 2 cm, dach 25 cm wełna, okna 3szybowe 6 komorowe, wentylacja grawitacyjna
    Koledzy polecają mi w zasadzie 2 piece rbr ekouniwersal lub OgniwoEko Plus
    Z góry dziękuje za podpowiedzi
    pozdrawiam
    Instalator chce Ci wcisnąć znacznie za duży kocioł - wg mnie bez liczenia RBR Ekouniwersal 12 kW da radę i to z zapasem.

    Napisz do forumowicza minertu - jest z Twojej okolicy i na pewno dobrze doradzi, i kotły u niego możesz obejrzeć.
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 11-05-2015 o 15:51
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Również nie poleciłbym Ci kotła większego mocą jak 10 do 12kW max.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #7

    Domyślnie

    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 230m2 powierzchnia użytkowa 160 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje praktycznie wszedzie podłogówkę (grzejnik łazienki i garaż) CWU, piec na ekogroszek z podajnikiem. Proszę o podpowiedź

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał cygano38 Zobacz post
    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 230m2 powierzchnia użytkowa 160 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje praktycznie wszedzie podłogówkę (grzejnik łazienki i garaż) CWU, piec na ekogroszek z podajnikiem. Proszę o podpowiedź
    Nie masz czego innego na podorędziu do ogrzewania ?
    Podłogówka po całości, może coś czyściejszego i mniej bezobsługowego do nowego domku ?
    Nie masz gazu, może jakaś pompa ciepła, kocioł elektryczny z buforem ?
    Jeśli paliwo stałe to już dużo mniej brudu masz przy pellecie ale kocioł wyjdzie dużo drożej jak przy wunglu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  9. #9
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cygano38 Zobacz post
    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 230m2 powierzchnia użytkowa 160 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje praktycznie wszedzie podłogówkę (grzejnik łazienki i garaż) CWU, piec na ekogroszek z podajnikiem. Proszę o podpowiedź
    6kW

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cygano38 Zobacz post
    Hej Mój projekt domu to dom w morelach 2 z powiększonym garażem zbliżony powierzchniowo do Dom w morelach 2 g2. Tj powierzchnia zabudowy 150m2. powierzchnia podłóg 230m2 powierzchnia użytkowa 160 m2 plus garaz 35m2 i kotłownia 10 m2. Kubatura 940m3. Chciałby się dowiedzieć jaką moc pieca należy dobrać. Okna 3 szybowe, ocieplenie gazobetonu styropianem 15 cm, posadzki ocieplone 15 cm styropianem, planuje praktycznie wszedzie podłogówkę (grzejnik łazienki i garaż) CWU, piec na ekogroszek z podajnikiem. Proszę o podpowiedź
    Podstaw dane do kalkulatora pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem.

    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi
    Wpisałem co trzeba, wydaje mi się, że nic nie pomyliłem, oto wynik
    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/q6a
    Dziś zadzwonie do instalatora i dam mu ostatnią szanse, by wypowiedział się na temat kotła do mojego domu i na temat instalacji która według jednego z uzytkowników jest do "dupy" bo nie jest przyszłościowa
    I poszukuje pieca który ma atest ekologiczny, dostałem dotacje z urzedu, na kocioł i pompe
    I zapomniałem dodac, że wodę w lato będe podgrzewał pompą ciepła, narazie wygrywa ta
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-hewal...338261818.html
    Ostatnio edytowane przez born2july ; 12-05-2015 o 07:49

  12. #12
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał born2july Zobacz post
    I zapomniałem dodac, że wodę w lato będe podgrzewał pompą ciepła, narazie wygrywa ta
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-hewal...338261818.html
    Następna głupota.
    Zapytaj się instalatora o niskotemperaturowe źródła ciepła, to sądzę ze otworzy paszcze o co kaman
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-05-2015 o 08:28

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar born2july
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Następna głupota.
    Zapytaj się instalatora o niskotemperaturowe źródła ciepła, to sądzę ze otworzy paszcze o co kaman
    Co nie co już mam rozjasnione dzieki pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Panowie ten świat jest naprawdę malutki.
    Jesteśmy z born2july umówieni na piątek.
    A czemu malutki to jak kolega zechce to Wam napisze
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #15
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Panowie ten świat jest naprawdę malutki.
    Jesteśmy z born2july umówieni na piątek.
    A czemu malutki to jak kolega zechce to Wam napisze
    Kolejny łoś złapany w sidła
    minertu,dlatego takich sprzedawców trzeba wytykać palcami bo zamiast wyjaśnić, że gość, nie świadomy inwestor błądzi Ty rzucasz się na niego jak sęp na padlinę.

    born2july ile zapłacisz za całość systemu czyli za kocioł na ekogroszek+montaz+pompa ciepła do cwu+montaz ?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolejny łoś złapany w sidła
    minertu,dlatego takich sprzedawców trzeba wytykać palcami bo zamiast wyjaśnić, że gość, nie świadomy inwestor błądzi Ty rzucasz się na niego jak sęp na padlinę.

    born2july ile zapłacisz za całość systemu czyli za kocioł na ekogroszek+montaz+pompa ciepła do cwu+montaz ?
    Jesteś tępy jak but z lewej nogi.Miałem nie reagować na Ciebie, ale....
    Skąd wiesz po co do mnie przyjedzie? Może na kawę,może pogadać a Ty co już wszyscy wiedzą od razu wyskakujesz ze swoimi dyrdymałami.
    Obrażasz born2july ,że jest Łosiem a po drugie wprosiłeś się do jego wątku z buciorami, który sam założył i wie czego szuka.
    A może podyskutujcie razem tutaj może być ciekawie,chętnie poczytam.Do piątku daleko,masz szansę

    A o ile to nie tajemnica,możesz mi podać kto jest dostawcą Twojego prądu?

    Poza tym Twoje zadanie co wiem to jest nawracać nowo budujących a nie nowo wybudowanych bo oni już zainwestowali w coś w co Ty byś grosza nie wydał !!! I ZNOWU WĄTKI POMYLIŁEŚ !!! TOBIE CHYBA NAPRAWDĘ PŁACĄ ZA PISANIE POSTÓW.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 12-05-2015 o 09:28
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kolejny łoś złapany w sidła
    born2july ile zapłacisz za całość systemu czyli za kocioł na ekogroszek+montaz+pompa ciepła do cwu+montaz ?
    Myślę że mniej niż na kosztowne naprawy pompy ciepła po okresie gwarancyjnym wynoszącym 2 lata

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Gdyby nie między innymi ja to dalej byście wciskali inwestorom w nowych domach do 200m2 swoje parowozy 12-17kW. Przecież takich twoich i karoki klientów jest mnóstwo na forum z takimi parowozami A tu proszę, 10kW spokojnie wystarczy do 300m2.
    Inwestor wie czego chce, pewnie ze tak ale jest nie świadomy tego ze robi źl.
    Gdzie u ciebie życzliwość żeby mu wyjaśnić, że instalacja mieszana to błąd,ze system na ekosyf w połączeniu z pompą ciepła to bzdura bo za tą kasę lub niewiele wiecej miałby całkowicie bezobsługowe system grzewczy ?
    Czemu tego nie wyjasniasz nie świadomym inwestorom ?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdyby nie między innymi ja to dalej byście wciskali inwestorom w nowych domach do 200m2 swoje parowozy 12-17kW. Przecież takich twoich i karoki klientów jest mnóstwo na forum z takimi parowozami A tu proszę, 10kW spokojnie wystarczy do 300m2.
    Inwestor wie czego chce, pewnie ze tak ale jest nie świadomy tego ze robi źl.
    Gdzie u ciebie życzliwość żeby mu wyjaśnić, że instalacja mieszana to błąd,ze system na ekosyf w połączeniu z pompą ciepła to bzdura bo za tą kasę lub niewiele wiecej miałby całkowicie bezobsługowe system grzewczy ?
    Czemu tego nie wyjasniasz nie świadomym inwestorom ?
    Litości!!! Gdyby nie Ty? Patrzcie jaki rodzynek się znalazł!!!
    Użytkowałeś chociaż jeden kocioł automatyczny? Masz o tym inne pojęcie poza zielonym? Na 100% nie!!!
    To ja ci coś napiszę,przyjadę do Ciebie na kawe (wezmę swojąw termosie abyś wydatków nie miał za dużych) i podkręce temp wewn do takiej jaką ja lubię 26 deg. Zobaczymy kto będzie cienko piszczał z Twoim prądem.A wiem , chyba ja bo może korki wypi.....ić i mam pozamiatane z temp 26 deg.
    Już ci Jarecki79 napisał,że kocioł węglowy rządzi się swoimi prawami ale skąd Ty to możesz wiedzieć!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #20
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Myślę że mniej niż na kosztowne naprawy pompy ciepła po okresie gwarancyjnym wynoszącym 2 lata
    Jak kosztowne ?
    U mnie śmiga już prawie 3 lata A gwarancj mam 5.
    Co się tam może zepsuć jak jest to proste urządzenie jak Budowa cepa.

    A dla minertu, dostawcą prądu u mnie jest Tauron Gliwice, taryfa G12W
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-05-2015 o 10:07

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony