dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak kosztowne ?
    U mnie śmiga już prawie 3 lata A gwarancj mam 5.
    Co się tam może zepsuć jak jest to proste urządzenie jak Budowa cepa.

    A dla minertu, dostawcą prądu u mnie jest Tauron Gliwice, taryfa G12W
    Pocieszająca informacja jak dla mnie.
    Możesz jeszcze podać jaką utrzymujesz temp wewnętrzną?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Pocieszająca informacja jak dla mnie.
    Możesz jeszcze podać jaką utrzymujesz temp wewnętrzną?
    W zimie 23st.C w każdym punkcie domu na wys.1, że względu na podlodówkę A nie tylko przy grzejnikU.

  3. #23

    Domyślnie

    Dla niego ciepło jest przy 21C, a kąpie się tyle żeby nie grzać w pierwszej taryfie. Ot taka wolność i swoboda we własnym domu.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W zimie 23st.C w każdym punkcie domu na wys.1, że względu na podlodówkę A nie tylko przy grzejnikU.
    Sorki za dodatkowego posta ale jeszcze zapytam w jakich godzinach masz te 23 deg?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Dla niego ciepło jest przy 21C, a kąpie się tyle żeby nie grzać w pierwszej taryfie. Ot taka wolność i swoboda we własnym domu.
    Można to pominąć , w końcu nawyki można sobie wyrobić
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #26
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Sorki za dodatkowego posta ale jeszcze zapytam w jakich godzinach masz te 23 deg?
    Praktycznie cały dzień bo przy -18st.C wahania temp do 13.00 to 0, 3st.C A sterownik dzienny ustawiony jest na 22, 5st.C
    Ale ja mam nowy dom także nie masz pojęcia jak on się zachowuje.

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Dla niego ciepło jest przy 21C, a kąpie się tyle żeby nie grzać w pierwszej taryfie. Ot taka wolność i swoboda we własnym domu.
    Poprzedni sezon miałem taryfę G11 i 0, 54zl/kWh także i moje 3300kWh za CO i cwu za 12 miesięcy dało 1700zl także nie jest mi obca ani straszna droga taryfa.
    Trzeba wiedzieć co i jak się buduje i czego potem oczekiwać.
    A sąsiad w domu obok 3t ekosyfu I też nowy dom o 10m2 mniejszy od mojego.

    Niczym nie zagniecie świadomego i doświadczonego inwestora.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-05-2015 o 11:27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Niczym nie zagniecie świadomego i doświadczonego inwestora.
    Właśnie z tego powodu ten świadomy inwestor pyta w temacie ogrzewania a nie w temacie pomp ciepła w którym powinieneś pisać swoje zachwyty. Ale patrzysz tylko przez pryzmat swojej jedynej wybranki na resztę życia pompy ciepła, żonę byś tak chwalił i ile zaoszczędzonych pieniędzy na nią przeznaczasz Czy zaoszczędzone pieniądze trzymasz w skarpecie
    Chłopaki szkoda że nie mamy takiego domu jak kolega Arturo jaki to wypas, nowy piękny dom bez duszy... mój ma 2 razy więcej wiosen niż ja na koncie mieszkał w nim pradziad mieszkał mój ojciec teraz ja mieszkam, i w życiu nie zamienił bym go na Twój ekologiczny z karton gipsu.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    i podkręce temp wewn do takiej jaką ja lubię 26 deg. Zobaczymy kto będzie cienko piszczał z Twoim prądem.A wiem , chyba ja bo może korki wypi.....ić i mam pozamiatane z temp 26 deg.
    szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie nikogo, kto przy podłogówce po całości, przez dłuższy okres czasu wytrzyma przy temperaturze 26C
    przy grzejnikach - jestem w stanie uwierzyć, że ktoś utrzymuje taką temperaturę, przy podłogówce już nie za bardzo.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdyby nie między innymi ja to dalej byście wciskali inwestorom w nowych domach do 200m2 swoje parowozy 12-17kW. Przecież takich twoich i karoki klientów jest mnóstwo na forum z takimi parowozami A tu proszę, 10kW spokojnie wystarczy do 300m2.
    Lepszy taki parowóz w kotłowni niż taki jak Twój w salonie trollu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W zimie 23st.C w każdym punkcie domu na wys.1, że względu na podlodówkę A nie tylko przy grzejnikU.
    Ty a może to było na 99cm od posadzki ?
    Zmierz jeszcze raz i napisz za rok, co ?
    Jajeczko zaraz zniesiesz, hehe

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Właśnie z tego powodu ten świadomy inwestor pyta w temacie ogrzewania a nie w temacie pomp ciepła w którym powinieneś pisać swoje zachwyty.
    Jeśli inwestor znalazł wątek o tym co go interesuje na forum to chyba jest świadomy, problem w tym że Arturek znowu się zgubił i spamuje kolejny wątek, jak jest z jego świadomością ? chyba coś nie za bardzo

  13. #33
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jeśli inwestor znalazł wątek o tym co go interesuje na forum to chyba jest świadomy, problem w tym że Arturek znowu się zgubił i spamuje kolejny wątek, jak jest z jego świadomością ? chyba coś nie za bardzo
    No jak widac nie jest do konca swiadomy bo nie zdawal sobie sprawy ze jego obciazenie cieplne to "tylko" pon.10kW,nie byl swiadomy,ze instalacja mieszana to glupota bo droga i skomplikowana i skazujaca go bez drogich inwestycji tylko na ekosyf oraz nie byl swiadomy ze zestaw ekosyf+pompa do cwu to glupota.
    Tego sie tutaj przy okazji dowiedzial.
    Ciekawe czemu nie od was.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No jak widac nie jest do konca swiadomy bo nie zdawal sobie sprawy ze jego obciazenie cieplne to "tylko" pon.10kW,nie byl swiadomy,ze instalacja mieszana to glupota bo droga i skomplikowana i skazujaca go bez drogich inwestycji tylko na ekosyf oraz nie byl swiadomy ze zestaw ekosyf+pompa do cwu to glupota.
    Tego sie tutaj przy okazji dowiedzial.
    Ciekawe czemu nie od was.
    Może w przeciwieństwie do Ciebie nie chciał mieszkać w styropianowym pudełku, skoro tak zrobił pewnie tak chciał, czy wszyscy muszą mieć tak jak Ty ?
    Ci co zrobią inaczej to idioci ?
    A może tak myślą o Tobie że zrobiłeś tak jak zrobiłeś, nie zastanowiłeś się nad tym ?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Może w przeciwieństwie do Ciebie nie chciał mieszkać w styropianowym pudełku, skoro tak zrobił pewnie tak chciał, czy wszyscy muszą mieć tak jak Ty ?
    Ci co zrobią inaczej to idioci ?
    A może tak myślą o Tobie że zrobiłeś tak jak zrobiłeś, nie zastanowiłeś się nad tym ?
    Nie idioci, ale na pewno ignoranci. Mi do tej pory wstyd, że jako człowiek wykształcony, w dodatku inżynier dałem se zapakować instalację mieszaną i ekogrocha do nowego domu. Nie oznacza to, że byłem idiotą, a jedynie leniwym ignorantem, który zaufał tym co się na tym powinni znać, czyli tzw "fachowcom" . Piszcie sobie co chcecie, ale prawda jest taka, że pakowanie smolucha i instalowanie grzejników w nowych domach to głupota, jak do tego dołożymy jeszcze solary, czy pompę ciepła do CWU to już czysta głupota, bo ani to uzasadnić ekonomicznie się nie da, ani to komfortu nie poprawi

    Kolego z drugiego lipca, montuj tam sobie co lubisz, ale jeśli nie jest jeszcze za późno to przynajmniej zrób 100% podłogówki, bo ten babol później najtrudniej jest naprawić - wiem to niestety z doświadczenia
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mapet Ty też możesz sobie pisać co chcesz ale jak już Wam pompiarzom pisałem, ludzie montowali, montują i będą montować kotły na paliwa stałe w nowych domach, dobrze żeby montowali chociaż te z podajnikiem a nie zwykłe "śmieciuchy" choć i tak je montują a z tego co widzę to na tą chwilę instalacji tzw. mieszanych z tych wykonanych jest pewnie z 90%, tak wygląda rzeczywistość.
    Co powiesz gościowi który ma już wszystko gotowe i przychodzi pytać o kocioł ?
    Panie wypirdziel pan te grzejniki, skuj pan posadzki i rób pan podłogówkę ?
    Chyba nie muszę Ci pisać co Ci wtedy powie ?
    Co do jednego Mapie zgoda, nie wywaliłbym kasy na solary czy PCi tylko do CWU, jesli mam kocioł z podajnikiem można go spokojnie i z korzyścią dla niego wykorzystać do tego celu oszczędzając kasiorkę choćby na porządne wczasy z żonką ale jak ktoś chce to nie moje pieniądze ani moja wola tylko jego.
    To musicie tylko zrozumieć a może aż to.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No jak widac nie jest do konca swiadomy bo nie zdawal sobie sprawy ze jego obciazenie cieplne to "tylko" pon.10kW,nie byl swiadomy,ze instalacja mieszana to glupota bo droga i skomplikowana i skazujaca go bez drogich inwestycji tylko na ekosyf oraz nie byl swiadomy ze zestaw ekosyf+pompa do cwu to glupota.
    Tego sie tutaj przy okazji dowiedzial.
    Ciekawe czemu nie od was.
    A skąd wiesz czego dowiedział się ode mnie?
    Ja z nim rozmawiałem a Ty?
    Co lepsze wiem czego on chce a Ty wiesz?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A skąd wiesz czego dowiedział się ode mnie?
    Ja z nim rozmawiałem a Ty?
    Co lepsze wiem czego on chce a Ty wiesz?
    To jest forum i jest pierwszy post z zapytaniem i wiadomo czego chce inwestor I widać od razu czego nie wie i o czym nie ma pojęcia.
    A nie ma pojęcia o niczym bo świadomy inwestor OZC robi już przed budową a nie jak jest z ręką w nocniku po budowie liczy jakimś tam kalkulatoreM.
    Podobnie ma się sprawa instalacji mieszanej i pompy ciepła do cwu. Świadomy inwestor nie popełnił by takiego błędU.
    A czego chce inwestor ? Sądze, że każdy tego samego czyli dobrego domu i świadomie podejmować decyzje.
    W tym przypadku nie byłoby ani jednego ani drugiego i czy nie jest to powód żeby zwrócić na to uwage ?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To jest forum i jest pierwszy post z zapytaniem i wiadomo czego chce inwestor I widać od razu czego nie wie i o czym nie ma pojęcia.
    A nie ma pojęcia o niczym bo świadomy inwestor OZC robi już przed budową a nie jak jest z ręką w nocniku po budowie liczy jakimś tam kalkulatoreM.
    Podobnie ma się sprawa instalacji mieszanej i pompy ciepła do cwu. Świadomy inwestor nie popełnił by takiego błędU.
    A czego chce inwestor ? Sądze, że każdy tego samego czyli dobrego domu i świadomie podejmować decyzje.
    W tym przypadku nie byłoby ani jednego ani drugiego i czy nie jest to powód żeby zwrócić na to uwage ?
    To dlaczego nie uświadomiłeś go przed budową a nie teraz?
    Co myślę o PC do samego CWU decydując sie na kocioł też już wie.
    Już raz ci pisałem, zacznij nawracać tam gdzie zaczynają dziury na dom kopać a nie tych co już domy mają pod dachem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #40
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Już raz ci pisałem, zacznij nawracać tam gdzie zaczynają dziury na dom kopać a nie tych co już domy mają pod dachem.
    Też to robię,a co.
    Ale jak to określileś ładnie w innym wątku,pocztą pantoflową rozniesie się w okolicy uświadamianych inwestorów wszystko co wyniosą dobrego z forum i może będzie więcej myślących inwestorów budujących nowe domy,którzy ekosyfu nie zaplanują u siebie już przed budową.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony