dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Też to robię,a co.
    Ale jak to określileś ładnie w innym wątku,pocztą pantoflową rozniesie się w okolicy uświadamianych inwestorów wszystko co wyniosą dobrego z forum i może będzie więcej myślących inwestorów budujących nowe domy,którzy ekosyfu nie zaplanują u siebie już przed budową.
    Oswiecona góro forum.
    Proszę o wytlumaczenie słowa Ekosyf.
    Bo w zadnym slowniku , ani poprawnej polszczyzny, ani zadnej encyklopedii, ani u cioci Wiki nie mogę znalesc wytlumaczenia tak czesto uzywanego przez pana slowa.
    Prosze mnie oswiecic i wiele innych urzytkownikow, gdyz pewnie tak jak ja chcieli by wiedziec co to jest ten Ekosyf
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  2. #42

    Domyślnie

    Z arturka to taki inwestor że wyżebrał z kopalni 35-40 tysięcy na swój system grzewczy, niestety reszta co buduje to nieświadomi idioci co tyle szczęścia nie mieli i muszą liczyć każdą ciężko zarobioną złotówkę.

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Żeby nie było,odpowiadam na spam...
    Cytat Napisał mobli Zobacz post
    Z arturka to taki inwestor że wyżebrał z kopalni 35-40 tysięcy na swój system grzewczy, niestety reszta co buduje to nieświadomi idioci co tyle szczęścia nie mieli i muszą liczyć każdą ciężko zarobioną złotówkę.
    Odszkodowanie z kopalni nie dostałem na system grzewczy ale za to,że stawiałem dom na szkodach górniczych III kat,i przez to MUSIAŁEM wymogiem MPZP zastosować zabezpieczenia na ewentualne szkody górnicze,które pochłonęły kupę kasy i za to kopalnia zrekompensowała mi.

    A tak poza tematem,na cały dom do teraz wydałem 320tys.zł łącznie z odszkodowaniem i nie mam syfu w domu.
    I kto tu mowi o cieżko zarobionej kasie jak ekosyfiarze wydają na budowe domu znacznie więcej kasy ?
    Może właśnie przed budową trzeba myślec o budowie ?

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Oswiecona góro forum.
    Proszę o wytlumaczenie słowa Ekosyf.
    "eko" jak "eko"wegiel,syf od zasyfiania czyli brudzenia czyli pyłu,czyli dymu,czyli sadzy itp. bo przecież węgiel jest brudny i brudzi...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-05-2015 o 20:35

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    320 tysiecy i tylko 118 uzytkowej.
    To klitka jak moje garaze.
    Coś ala kurnik dla kur
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żeby nie było,odpowiadam na spam...
    Wszystko co tutaj napisałeś to właśnie spam.
    Może właśnie przed budową trzeba myślec o budowie ?
    podpowiem Ci po starej znajomości, nauczaj tam gdzie ludzie są na etapie zakupu działki, tutaj tylko się wygłupiasz.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    320 tysiecy i tylko 118 uzytkowej.
    To klitka jak moje garaze.
    Coś ala kurnik dla kur
    No właśnie,żebyś wiedział,wszak ekosyf jest dla ludzi bogatych co widać po inwestorze z pierwszego postu
    Ekosyfiarze pałace budują,nawet dla kur

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    "eko" jak "eko"wegiel,syf od zasyfiania czyli brudzenia czyli pyłu,czyli dymu,czyli sadzy itp. bo przecież węgiel jest brudny i brudzi...
    I tyle o tym wiesz, czyli nic.
    Wniosek taki że nie powinieneś zabierać głosu tam gdzie nie masz nic mądrego do powiedzenia.
    A gdzie osiada ten cały syf po spaleniu węgla do zasilenia Twojej pompki ?
    Ale Arturek jest czyścioszek z tym że nakupkał na dach komu innemu i kto inny wdycha jego smrody.
    Nie wspomnę już o lokomotywie w salonie, dla klimatu oczywiście
    Niby taki ładniutki domeczek a takiego smrodzącego potwora w salonie trzymać, ech.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żeby nie było,odpowiadam na spam...

    Odszkodowanie z kopalni nie dostałem na system grzewczy ale za to,że stawiałem dom na szkodach górniczych III kat,i przez to MUSIAŁEM wymogiem MPZP zastosować zabezpieczenia na ewentualne szkody górnicze,które pochłonęły kupę kasy i za to kopalnia zrekompensowała mi.

    A tak poza tematem,na cały dom do teraz wydałem 320tys.zł łącznie z odszkodowaniem i nie mam syfu w domu.
    I kto tu mowi o cieżko zarobionej kasie jak ekosyfiarze wydają na budowe domu znacznie więcej kasy ?
    Może właśnie przed budową trzeba myślec o budowie ?


    "eko" jak "eko"wegiel,syf od zasyfiania czyli brudzenia czyli pyłu,czyli dymu,czyli sadzy itp. bo przecież węgiel jest brudny i brudzi...
    Ale w slowie Ekosyf nie ma wyrazu węgiel.
    Wiec nadal prosze pana o wytlumaczenie tak czesto uzywanego przez pana slowa.
    Panie Arturze na tak banalne moje pytanie nie potrafi pan odpowiedziec.
    Wszak nie podejrzewalem pana iz mial pan do szkoloy pod gorke i ksiazki zostawial pan w budzie u psa w drodze do szkoly.
    Teraz pies lezy do gory nogami, a pan musi na niego pracowac.
    Trzeba bylo chodzic do szkolo,a nie obok.
    Zadalem to samo pytanie moim dzieciom tym mlodszym 6 i 12 lat , co to 'jest Ekosyf i bez problemu mi odpowiedzialy i nie uzyly zadnego slowa wegiel jak pan.
    Czyzby byl pan tak malo oczytany i nader malo inteligetny iz udziela pan wymijajacych wypowiedzi.
    Nadal oscyluje o udzielenie mi merytorycznej odpowiedzi panie Arturze co to jest Ekosyf
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Ale w slowie Ekosyf nie ma wyrazu węgiel.
    tak samo jak w słowie ekogroszek nie ma wyrazu wegiel a jest to wegiel w najczystrzej postaci i z eko nie ma nic wspólnego za to z syfem tylko i wyłącznie.

  10. #50

    Domyślnie

    Jedyny argument dla pompiarzy nie ma dzień czy 2 prądu i będzie szukał kozy do ogrzewania. My posiadacze kotłów na ekogroszek podpinamy 500W UPS` i kocioł jedzie parę godzin. Skończy się akumulator odpalamy agregat nawet maleńki 2kW i na 10l wachy chodzi dobę. Kolega kupuje agregat prądotwórczy jakieś 15kW aby ogarnąć chałupę. A nam 2kW styknie oczywiście bez pralki i odkurzacza.

    U mnie jak odpalam agregat bo nie pa prądu to sąsiedzi z przedłużaczami się złażą, nie chodzi o to że zimno ale o komfort cieplny bi gdybym polegał na komforcie cieplnym jechał bym w domu na 19oC a teraz mam 24oC ogrzewanie tylko z solarów kocioł wygasiłem jakieś 5 dni temu,

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    tak samo jak w słowie ekogroszek nie ma wyrazu wegiel a jest to wegiel w najczystrzej postaci i z eko nie ma nic wspólnego za to z syfem tylko i wyłącznie.
    Panie Arturze nadal nie wyjasnil mi pan slowa Ekosyf.
    Tak sie sklada iz pojecie ekogroszek jest w slowniku bardzo szeroko opisane, a Ekosyf niestety brak jakiejkolwiek wzmianki.
    Jednak jak podejrzewalem nie zdola mi pan udzielic odpowiedzi na to pytanie, a nieudolne pana wypowiedzi wymijajace majace na celu skierowanie tematu na inny tor nie powinny miec miejsca. Zwlaszcza w przypadku takiego pompowego fachowca jak pan, ktory tak piekbie wszystkim doradza.
    Sluszna uwaga Marcinie od nosnie braku pradu.
    Do pieca na ekogroszek wystarczy nawet akumulator z przetwornicą.

    ps. Panie Arturze nadmienie panu iz posiadam piec na Ekosyf z wielopaliwowym palnikiem ekoenergia II i palac w nim Ekosyfem w postaci owsa i pestek oraz pelletu jeszcze nigdy sie nawet nie ukurzylem, ani nie ubrudzilem.
    W dodatku dodam panu aby pan uwazal by sie nie ubrudzic przy wycieraniu swojego zrodla ciepla z kurzu
    Ostatnio edytowane przez Św.Mikołaj ; 12-05-2015 o 21:41
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    tak samo jak w słowie ekogroszek nie ma wyrazu wegiel a jest to wegiel w najczystrzej postaci i z eko nie ma nic wspólnego za to z syfem tylko i wyłącznie.
    I znowu popisałeś się niewiedzą a próbujesz coś tu baźgrać.
    Poczytaj o węglu w czystej postaci.
    Raz piszesz że syfiasty a raz że w najczystszej postaci

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jedyny argument dla pompiarzy nie ma dzień czy 2 prądu i będzie szukał kozy do ogrzewania.
    Przez 24h nie grzania przy -15st.C temp. w domu spada o ok.1-1,2st.C ale dlatego też jest wyśmiewany przez karokę kombajn bizon w salonie ale przez 3 lata nie zabrakło prądu na dłużej niż 2h.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    na komforcie cieplnym jechał bym w domu na 19oC a teraz mam 24oC ogrzewanie tylko z solarów kocioł wygasiłem jakieś 5 dni temu,
    U mnie ogrzewanie nie działa od jakiś 3 tygodni,słońce i zyski bytowe robią 24-25st.C i klima by się czasami przydała.

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przez 24h nie grzania przy -15st.C temp. w domu spada o ok.1-1,2st.C ale dlatego też jest wyśmiewany przez karokę kombajn bizon w salonie ale przez 3 lata nie zabrakło prądu na dłużej niż 2h.


    U mnie ogrzewanie nie działa od jakiś 3 tygodni,słońce i zyski bytowe robią 24-25st.C i klima by się czasami przydała.
    Zbyt krotko zyjesz panie Arturze by doswiadczyc co to jest brak pradu przez tuydzien po wichurze.
    Uwazaj i dziekuj bogu, ze jeszcze ci sie to nie przytrafilo.
    Niestety wypadki chodza po ludziach i trzeba uwazac
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  15. #55
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Zbyt krotko zyjesz panie Arturze by doswiadczyc co to jest brak pradu przez tuydzien po wichurze.
    Uwazaj i dziekuj bogu, ze jeszcze ci sie to nie przytrafilo.
    Niestety wypadki chodza po ludziach i trzeba uwazac
    No,43 lata już przeżyłem...wichur,gradów,trochę przeżyłem i jakoś powyżej 8h braku prądu tylko ze względu na konserwację nie doświadczyłem.
    Może dlatego,ze mieszkam w cywilizowanej okolicy i myslę dlatego inaczej ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 12-05-2015 o 22:40

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    43 lata a ..............
    Artek idź spać, wypocznij, może Ci się polepszy, te nadgodziny na forum Cię wykończą

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No,43 lata już przeżyłem...wichur,gradów,trochę przeżyłem i jakoś powyżej 8h braku prądu tylko ze względu na konserwację nie doświadczyłem.
    Może dlatego,ze mieszkam w cywilizowanej okolicy i myslę dlatego inaczej ?
    A ile z tych 43 lat było lub jest świadomych??

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No,43 lata już przeżyłem...wichur,gradów,trochę przeżyłem i jakoś powyżej 8h braku prądu tylko ze względu na konserwację nie doświadczyłem.
    Może dlatego,ze mieszkam w cywilizowanej okolicy i myslę dlatego inaczej ?
    Powiedz to mieszkańcom okolic Olkusza, niektórzy z nich nie mieli zasilania przez 3 tygodnie z powodu awarii sieci SN (szadź katastrofalna zerwała wszystkie przewody) w 2010 roku. Zapewne mieszkasz w cywilizowanej okolicy, ci którzy tam mieszkali tez tak mysleli, a jednak sie przeliczyli.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Powiedz to mieszkańcom okolic Olkusza, niektórzy z nich nie mieli zasilania przez 3 tygodnie z powodu awarii sieci SN (szadź katastrofalna zerwała wszystkie przewody) w 2010 roku. Zapewne mieszkasz w cywilizowanej okolicy, ci którzy tam mieszkali tez tak mysleli, a jednak sie przeliczyli.

    Dlatego ma zamontowaną stylową spalarnię śmieci w salonie o którą się nie chwali, ciekawe też jest jak ona pracuje bez komina wszak nieraz wspominał że komina nie wybudował ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  20. #60
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Dlatego ma zamontowaną stylową spalarnię śmieci w salonie o którą się nie chwali, ciekawe też jest jak ona pracuje bez komina wszak nieraz wspominał że komina nie wybudował ...
    A czemu mam sie kominkiem nie chwalic ? Super sprawa to jest.Smieci tam nie daje tyko buczek ale grzanie kominkiem drozej wychodzi niz obecnie pompa ciepla ale nastroj i klimat za to jest niepowtarzalny.
    Nie mam komina w kotlowni bo nie mam kotlowni,do kominka oczywiscie jest komin.2 kominy odjac 1 komin to wydaje mi sie ze rowna sie 1 komin

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony