dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zwężenie otworu na drzwi?

    Cześć mam pytanko... muszę zmniejszyć otwór na drzwi wejściowe łącznie o 12 cm ( po 6 cm z każdej strony). Ściany mam z gazobetonu i czy muszę podkleić po te 6 cm z bloczka , czy mogę np użyć styroduru do tego zmniejszenia?
    Z góry dzięki.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Raczej bloczek wchodzi w rachubę . przyklej go na klej będzie git

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Właściwą poradę już usłyszałeś. A ja jestem ciekaw dlaczego musisz zmniejszać i to aż o tyle? Nie ma innego rozwiązania?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Inne rozwiązania są, ale droższe i nie koniecznie szybsze. Podmurowanie na wczesnym etapie załatwia sprawę.
    Powiedz z jakiego wymiaru na jaki uciekasz, bo aż mi się wierzyć nie chce że łącznie 12cm zwężasz pod drzwi wejściowe. To cały "rozmiar" w dół połączony z luzem montażowym.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Jak dokleisz 6 cm. bloczka tak na równo na bank będzie na łączeniu po jakimś czasie pękać . Musisz zrobić jakieś wiązanie z obecną ścianą

  6. #6

    Domyślnie

    To tak samo jakby ktoś chciał dobudować kawałek budynku i tylko dostawił (dokleił) ścianę do istniejącej konstrukcji. To wręcz musi być przytwierdzone czymś więcej jak tylko zaprawą. Może o tym zapomnieliśmy wspomnieć co słusznie zauważył JarekKRK45 . Czasem dla nas oczywistość ale nie każdy to musi wiedzieć.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat drzwi zewnętrznych...mam do wyboru 90 lub 100.....otwór mam teraz szeroki na 102....mam przygotować na 104 lub 114....
    Ściana z BK.....podobno drzwi szersze ładniejsze i praktyczniejsze, ale mam problem z nadprożem.....w tej chwili jest oparte na szer.25cm. jak zmniejszę o 12cm.....pozostanie już tylko 13cm podparcia, bym musiał powiększyć otwór po jednej stronie - ściana z BK, bo z drugiej strony jest słup betonowy....
    Jest sens robić szersze, czy 90 wystarczy?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomgot
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie to takie czy będą Ci potrzebne szersze drzwi... jeśli nie masz innego sposobu wniesienia przedmiotów (np.o dużych gabarytach ) to napewno lepiej będzie pobawić się z przeróbkami i zrobić większe wejście. Lepiej zadbać o to wcześniej niż późniejj się główkować i wkurzać, że ,asz za małe wejście.
    Szersze drzwi są też łądniejsze, lepiej się prezentują. Jedyny minus to wieksza przepuszczalność ciepła niż przez mały otwór.ale tu nie ma takiej dużej różnicy.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Z wniesieniem gabarytów nie będzie problemu - są okna tarasowe, drzwi nie są widoczne od frontu - bo jest "podcień" wejście jest z boku na ścianie frontowej, energooszczędny ma być - ogrzewanie czystym prądem - chyba jednak zostanę przy 90

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A za wejściem masz następne drzwi i też to są "100"? Moim zdaniem większa szerokość mało kiedy wygląda dobrze. Drzwi w katalogach są zobrazowane zwykle dla najpopularniejszych rozmiarów, czyli "90".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Zgadza się dalej też nie ma "100"-ek
    Poszerzam o te 2cm i montuję 90-ki.....dziękuję Wszystkim za pomocne zdanie...

  12. #12

    Domyślnie

    Zdecydowanie drzwi w rozmiarze "100" wyglądają gorzej od 90-ek. Druga sprawa to lekka przesada z tą ucieczką ciepła przez drzwi szersze o 10cm. Jeśli tak by było to UE na 100% wprowadziłaby obowiązek montażu drzwi w rozmiarze 60 i dźwigu na dachu aby przez komin wnosić meble. Ubytek ciepła na jakim poziomie się zwiększy? Wiaderko węgla rocznie? Ale za to jakie plusy latem - lepsza wentylacja .

  13. #13

    Domyślnie

    Kwestia gustu, dla mnie wyglądają lepiej 100. Bardziej obawiam się o żywotność takich drzwi. Nie są bardziej narażone na wypaczenia od 90?

  14. #14

    Domyślnie

    Dlaczego miałyby się bardziej wypaczać od 90-ek? różnica 10cm szerokości przy klejonym ramiaku to jest nic. Do tego zawiasy są znaczniej przewymiarowane przy 90-kach (czyli nośność jednego zawiasu jest mniej więcej taka jak waga całego skrzydła), więc 100-ki również utrzymają bez opuszczania.
    Różnic nie ma odczuwalnych poza optyczną szerokością skrzydła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony