dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Tynk mineralny barwiony w masie, hydrofobowy-czy taki istnieje?

    Zainteresowałam się odrobinę tynkiem mineralnym, jednak jest on nasiąkliwy, u mnie zauważyłam częste silnie zacinające deszcze od zachodu i obawiam się wilgoci.
    Czy jest w sprzedaży gotowy tynk mineralny nienasiąkliwy, barwiony już w masie,jasny odcień.
    W pobliżu dwa wielkie drzewa, dużo niezagospodarowanych działek i badylska jak dęby

    Czy ktoś z Forumowiczów ma takie rozeznanie i doświadczenie?


    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Albo - albo. Tynki mineralne z racji swej budowy, czyli składu są nasiąkliwe. Czyli chłoną wodę i ją oddają, to czy mają klasę nasiąkliwości W0 czy W2 - osobna sprawa, ale chłoną wilgoć. Spełniają tym bardzo określone zadanie jakie miały przeznaczone przez lata.
    Jeśli chcesz mieć tynk hydrofobowy to po kiego grzyba mineralny? Z mojego punktu widzenia przypomina to chęć posiadania najnowszego i najszybszego merca z włożonym silnikiem od malucha..Albo rybki albo p...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie zebym sie czepial Balto... ale kto tam zawsze na FM twierdzil ze mineralki nie trzeba malowac?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4

    Domyślnie

    czyli ani rybka ani pi.. ani akwarium? Nikt tego nie robi?


    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Albo - albo. Tynki mineralne z racji swej budowy, czyli składu są nasiąkliwe. Czyli chłoną wodę i ją oddają, to czy mają klasę nasiąkliwości W0 czy W2 - osobna sprawa, ale chłoną wilgoć. Spełniają tym bardzo określone zadanie jakie miały przeznaczone przez lata.
    Jeśli chcesz mieć tynk hydrofobowy to po kiego grzyba mineralny? Z mojego punktu widzenia przypomina to chęć posiadania najnowszego i najszybszego merca z włożonym silnikiem od malucha..Albo rybki albo p...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie zebym sie czepial Balto... ale kto tam zawsze na FM twierdzil ze mineralki nie trzeba malowac?
    No to "włożyłeś kij w mrowisko"
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    czyli ani rybka ani pi.. ani akwarium? Nikt tego nie robi?
    Nie bo się nie da. Albo inaczej nie bo będzie ultra drogo bo zrobić się da. Ale... Ultra drogi barwiony w masie mineralny i tak zazwyczaj trzeba bedzie malować. A kije w mrowisko w tej dziedzinie - dam chyba rade
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    F: ja nie mówię, że się nie da wybarwić w masie. Pisałem o hydrofobowości. Albo - albo. Tynk mineralny z urzędu, z samej swej konstrukcji (cementowo - wapienny w tym wypadku) jest nasiąkliwy (pomijam tutaj zabawę w stare receptury na zasadzie: zadołuj wapno, dołóż krowińca, zdechłą kurę i poczekaj, a w trakcie murowania trochę oleju i popiołu), piszę tu o tynku zewnętrznym / wewnętrznym / cienkowarstwowym. Klasa nasiąkliwości to zwykle W1 lub W0, szpryc ma czasem W2, ale i tak nie można o nim powiedzieć, że jest hydrofobowy.
    Pytanie jak to zrobić. Dodać impregnatu - okey, nie dodamy do masy, bo cement potrzebuje wilgoci by wiązać, norma mówi o 28 dniach minimum. Aha pigment pomijam w rozważaniach, bo na nasiąkliwości wpływu nie ma. Dalej - są produkty typu "szczelny beton" -> Xypex, ale on to tynku cementowo wapienniego o ile wiem nie koniecznie. Można dodawać różnych wynalazków typu szkło wodne, no ale... wracamy do punktu wyjścia one uszczelnią ale nie sprawią że będą hydrofobowe... Czyli powrót do punktu wyjścia.
    Najpierw nakładamy tynk mineralny - choćby mieszany metodą "łopatologiczną" czekamy, aż zwiąże -> 28 dni i malujemy farbą hydrofobową. Tylko moje pytanie jest jedno: jeżeli całym clue mineralki jest właśnie to że ma mieć wysoką dyfuzję, to po co ją uszczelniać?! A jeśli tak to nie lepiej coś innego zastosować?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć tynk hydrofobowy to po kiego grzyba mineralny?
    Właśnie z powodu grzyba i jemu podobnych. Stare budynki stoją już niektóre połowę tysiąclecia i jakoś wyglądają, a niedaleko stoi kilkuletnia szeregówka i zaraz będzie można robić grzybobranie...

    Dzięki za pomoc,
    marzyć każdy może
    http://www.geekweek.pl/aktualnosci/1...erhydrofobowej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Nie bo się nie da. Albo inaczej nie bo będzie ultra drogo bo zrobić się da. Ale... Ultra drogi barwiony w masie mineralny i tak zazwyczaj trzeba bedzie malować. A kije w mrowisko w tej dziedzinie - dam chyba rade
    Znalazłam w Weberze mineralny+cuda polimery i bajery. Na końcu jedno zdanie o malowaniu

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Okey, to powiedz czego nie chcesz, tak się łatwiej dogadamy. To, że dawniej tynki były różne, ale nie zielone, brało się z tego w jaki sposób były robione. Dawno, no jeszcze w latach 70 tych "mądre" książki mówiły o składzie typu 1:2:10 (dla zwykłego tynku, objętościowo, cement : wapno : piasek) dla wypraw cienkowarstwowych ok 10-15 : ok 10 - 15 : 75-80 układ wagowy, te sam składników, przy czym wapno było powszechnie gaszone. Brak wapna w tynkach, albo brak środków biobójczych, nie wnikam czego - sprawia, że zielenieją. Brak oznacza także to, że są to środki zbyt słabe,lub jest ich zbyt mało, albo i jedno i drugie.
    Jeśli dodać to tego takie "pierdóły", że drzewiej zupełnie inaczej robiono tynki i inna była technologia ich wykonywania i filozofia tego jaką mają rolę pełnić to wilgoć zupełnie w inny sposób na nie wpływała i w zupełnie innym miejscu wychodziły problemy. Jeśli dodać do tego, że powszechnie zalecane farbvy do mineralki przez producentów mają niewielki opór dyfuzyjny to i sama ideał staje się tak czy inaczej jasna.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Znalazłam w Weberze mineralny+cuda polimery i bajery. Na końcu jedno zdanie o malowaniu
    Hm...mineralny może byc hydrofobowy - jedno nie wyklucza drugiego. Hydrofobowosc nie oznacza uszczelnienia tynku. Nie przepusci cząsteczki wody lecz "oddychać" bedzie. Faktem jest, że takie wyroby maja w składzie tyle plastyfikatorów, akryli, mikrowłokien i pigmentów że z mineralnością w znaczeniu "tynk tradycyjny" ma niewiele wspolnego. Kiedys klient zażyczył sobie taki tradycyjny wapienny tynk na starym grobowcu. Zdaje sie nawet z tego samego powodu, bo zacinajace deszcze brudziły mu scianki. Po 3 dniach pociagnelismy tynk impregnatem wodnym bodajże ISPO i było 2in1

    www.jwkonserwacjazabytkow.pl

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    jacek: oddychanie...w sensie dyfuzja? Nie łudzę się, że to pozostaje bez wpływu na całość. Przecież to przypomina tak naprawdę sprawienie by woda weszła w kamień. Najczęściej owo oddychanie czy raczej dyfuzja polega na tym, że dodaje się środki napowietrzające, ba przecież są nasze kochane normy WTA i ich zalecenia które mówią ile ma być udziału powietrza w zaprawie (jej napowietrzenie). Zwykły tynk mineralny z racji wapna a dokładniej ciasta w składzie powinien mieć tego ok 20 maksimum 20 kilku procent, te obecne mają chyba coś ze czterdzieści. W efekcie są mocne - nawet za mocne (lubią mieć w składzie po naście procent cementu i do tego około 3-5 procent wapna. Są za mocne...
    Przy okazji tynku wapiennego - a czemu nie dodaliście tam kazeiny? Albo bo ja wiem, dobrze zmielonego w odpowiedniej ilości wapna palonego?

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za zainteresowanie tematem

    Co chciałabym osiągnąć:
    antygrzybowy i antyporostowy;
    mocny i przy urazach dziura podobna do wierzchniej warstwy
    nie rozkładać rusztowań co kilka tygodni, zrobić to za jednym przysiadem-tak jak syntetyczne tynki barwione w masie.
    Problem jest taki, że obejrzane przeze mnie tynki NIE ZAWIERAJĄ ILOŚCI składników. Kupując tynk silik-silikat to może tam jest tego najważniejszego składnika po 1%?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Stynia to zastosuj na cementowej warstiwe zbrojacej: Putzgrunt610+MineralLightPutz + farba Thermosan lub - Putzgrunt610+CarboporPutz(barwiony w masie)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    szczebelek: a może moim? Skład impregnatów to dość prosta sprawa... a to że szybko czy wolno wchodzi to wynika z tego jaka jest struktura betonu i jaki jest beton / kamień etc, a dwa - na bazie jak dużej (jak małej dokładnie) kropli robiony jest impregnat...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony