dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 58
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1149
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. I ja się przyłączam do gratulacji. Ja suszarkę załatwiłam tak że kupiłam w biedronce czy Lidlu plastikową jednopoziomowa za mniej niż 10zł i leży schowane pod zalewem. Jak jest potrzeba to wyciągam i chowam jak naczynia wyschnie

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Witaj. I ja się przyłączam do gratulacji. Ja suszarkę załatwiłam tak że kupiłam w biedronce czy Lidlu plastikową jednopoziomowa za mniej niż 10zł i leży schowane pod zalewem. Jak jest potrzeba to wyciągam i chowam jak naczynia wyschnie
    Miło mi Cię widzieć w tym niemrawym jeszcze wątku.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dzisiaj rano mieliśmy odwiedziny kuzyna, budowlańca, który będzie kierownikiem naszej budowy. Sporo się dowiedzieliśmy. Stanęło na tym, że będą fundamenty, a nie płyta. Wszyscy sąsiedzi mają fundamenty i grunt jest pewny, więc zostanie tradycyjnie.
    Będzie też obniżenie jętki w dachu i schowanie jej w podłodze, aby było wygodnie chodzić po strychu.
    Strop żelbetonowy, wypuszczony nad taras, aby było solidnie w czasie ewentualnych tornad.
    Zapadło jeszcze kilka decyzji, o których napisze po konsultacjach z projektantem.
    Moja podstawowa uwaga jest taka, że chyba za małe okna zaprojektował. 90 cm w pokoju córki to raczej szału słonecznego nie będzie. Muszę to jeszcze zgłosić.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    fajnie, że masz już jakieś ustalenia, to już krok do przodu
    nad oknem jednak zastanowiłabym się, czy nie warto powiększyć

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cześć Amalfi
    Gratuluję podjęcia się nowego wyzwania .. chociaż jak popatrzeć na wcześniejsze metamorfozy to mam wrażenie ,że już nic Cię nie zaskoczy.
    Ja tam w sumie lubię takie domki -chlewki , mąż przywyknie a później sam będzie chwalił się ,że to Jego pomysł .

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    fajnie, że masz już jakieś ustalenia, to już krok do przodu
    nad oknem jednak zastanowiłabym się, czy nie warto powiększyć
    Zdecydowanie trzeba powiększyć. Niby to zgodne z jakimś współczynnikiem, ale okno 90 cm szerokie to jakoś tak mnie nie przekonuje, że da radę doświetlić pomieszczenie w ponury dzień.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    Cześć Amalfi
    Gratuluję podjęcia się nowego wyzwania .. chociaż jak popatrzeć na wcześniejsze metamorfozy to mam wrażenie ,że już nic Cię nie zaskoczy.
    Ja tam w sumie lubię takie domki -chlewki , mąż przywyknie a później sam będzie chwalił się ,że to Jego pomysł .
    Witaj Kubelko. No widzisz jak mi odbiło na starość?
    Ja też zdecydowanie wolę najprostsze budynki. A taka owczarnia ma zalety w postaci braku nadmiernej "gimnastyki" przy budowie.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    wiesz, nie do końca patrz na współczynniki, patrz na swoją wygodę i poczucie estetyki, przecież schronu sobie nie budujesz

    a na poważnie, ja wiem, że Twój kuzyn budowlaniec, ale mój KB ze stażem 20 letnim nie znał pojęcia deskowanie i papowanie dachu przed położeniem dachówki, po moich doświadczeniach z panią architekt i indywidualnym projekcie (współpraca super, efekt nas zadowolił, babole wyszły dopiero w trakcie budowy) proponuję lekki dystans i posprawdzanie sobie tego i owego, nie podważam absolutnie doświadczenia kuzyna, ale trochę żałuję że nie posprawdzałam i siebie pewnych rzeczy, choćby wymiarów okien, które teraz zmieniłabym na inne, aby mieć okna w określonym fasonie

    powodzenia Kochana!

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja najchętniej zaadoptowałabym swoją stodołę na dom , jednak koszta przerażają i odstraszają a zresztą po co mi to.
    Trzymam kciuki za budowę

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bosia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    492

    Domyślnie

    Witaj Amalfi,
    trafilam do Twojego watku przypadkiem, podoba mi sie Twoj projekt, wiec jesli pozwolisz bede zagladac.
    Powodzenia w dalszym dzialaniu.

    PS.wydaje mi sie, ze na planie okna maja 150 / 150 a 90cm, to wysokosc parapetu .

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał bosia Zobacz post
    Witaj Amalfi,
    trafilam do Twojego watku przypadkiem, podoba mi sie Twoj projekt, wiec jesli pozwolisz bede zagladac.
    Powodzenia w dalszym dzialaniu.

    PS.wydaje mi sie, ze na planie okna maja 150 / 150 a 90cm, to wysokosc parapetu .
    Witaj. Miło mi, że zajrzałaś, chociaż obecnie będzie przestój w interesie.
    Masz najprawdopodobniej rację z tymi oknami.

    Ale i tak nie wiem, czy to nie za mało, bo w salonie okno tarasowe przy zadaszonym tarasie za dużo światła nie da. Z kolei w pokój córki jest od wschodu, więc po południu też nie będzie za dużo światła. A pokój dość duży.
    Ostatnio edytowane przez amalfi ; 27-05-2015 o 21:39

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    Ja najchętniej zaadoptowałabym swoją stodołę na dom , jednak koszta przerażają i odstraszają a zresztą po co mi to.
    Trzymam kciuki za budowę
    Ty masz już dom jak marzenie. A stodołę może na jakieś imprezowe sprawy?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    wiesz, nie do końca patrz na współczynniki, patrz na swoją wygodę i poczucie estetyki, przecież schronu sobie nie budujesz

    a na poważnie, ja wiem, że Twój kuzyn budowlaniec, ale mój KB ze stażem 20 letnim nie znał pojęcia deskowanie i papowanie dachu przed położeniem dachówki, po moich doświadczeniach z panią architekt i indywidualnym projekcie (współpraca super, efekt nas zadowolił, babole wyszły dopiero w trakcie budowy) proponuję lekki dystans i posprawdzanie sobie tego i owego, nie podważam absolutnie doświadczenia kuzyna, ale trochę żałuję że nie posprawdzałam i siebie pewnych rzeczy, choćby wymiarów okien, które teraz zmieniłabym na inne, aby mieć okna w określonym fasonie

    powodzenia Kochana!
    Kuzyn budowlaniec będzie kierownikiem. Projektant to całkiem inna osoba. Będę pilnować, bo już przy remontach mnie nie raz wyciulali.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kilka fotek z obecnego domku.





























    [/QUOTE]

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Renata B
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Sigtuna
    Posty
    256
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Amalfi
    Bardzo fajny projekt! Poniewaz tez jestes "staroswiecka" i lubie klasyczne rozwiazania bede uwaznie sledzic Twoj watek.
    Ja wlasnie jestem na etapie oczekiwania na PnB, wiec mozliwe, ze zaczniemy budowe w podobnym czasie
    Po staropolsku, czyli co nam w duszy gra...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rot-do-korzeni

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata B Zobacz post
    Witaj Amalfi
    Bardzo fajny projekt! Poniewaz tez jestes "staroswiecka" i lubie klasyczne rozwiazania bede uwaznie sledzic Twoj watek.
    Ja wlasnie jestem na etapie oczekiwania na PnB, wiec mozliwe, ze zaczniemy budowe w podobnym czasie
    Witaj. Mam nadzieję, że mi się uda w tym roku, bo jakoś to wszystko się wlecze. Ostatnio byłam w dłuższej delegacji, więc znowu jestem 2 tygodnie w plecy.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    przyjemnie w Twoim domku super pomysł z materacem na tarasie, chętnie bym tam odpoczęła z kawą rzecz jasna

  18. #58

    Domyślnie

    Witam

    Materac na tarasie zdecydowanie wygrywa Dla jeszcze lepszego efektu można nawet podłożyć pod niego jakieś palety i wyjdzie bardzo nowocześnie.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    A tak, na materacu pod winogronem śpi się rewelacyjnie. Niestety taras jest zadaszony tylko przez wąski balkon, więc materac musi być stawiany na noc albo w czasie deszczu pod ścianą. Dlatego w nowym domu taras będzie zadaszony i wtedy znajdzie się na nim jakieś wygodne wyrko.

    I aby nie było już zupełnie nudno, bo z poprawkami musimy czekać do następnego tygodnia (projektant na urlopie), to wklejam wariację na temat możliwości wydzielenia bez większej rewolucji mieszkanka z oddzielnym wejściem. Gdyby na przykład sytuacja życiowa się zmieniła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dim.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	321066

  20. #60

    Domyślnie

    Kurczę, chciałam porównać do pierwotnego rysunku, ale zdjęcia z pierwszej strony Ci wcięło
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Strona 3 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony