dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie czy ktoś wykona takie okna??

    Witam, jestem w trakcie projektowania domu i zastanawiam sie nad pewnym rozwiązaniem. Mianowicie chcę mieć przeszklony róg budynku z drzwiami jak harmonijka. Tutaj podaje link o co dokładnie chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=hiOMh_hVYq0 Nie mówię że ma to być jak w filmie 2x4. Sam jeszcze nie wiem jaki ma być układ. Najprawdopodobniej 4x4. Zastanawiam się jaka firma wykona dla mnie takie okna w Polsce. Dodam też, że rama ma być w kolorach szarości lub graftu tak jak cała reszta okien które muszę zamówić wraz z tymi drzwiami żeby zachować jednolity kolor. Proszę o wszelkie możliwe firmy, które mogą dla mnie wykonać takie drzwi. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Suuuper rozwiązanie. Tylko aż boję sie ceny. Obstawiam około 50.000 zł za takie jak chcesz. Znalazłem na ebayu mniejsze:

    http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_js...d+doors&_sop=3
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 17-05-2015 o 08:53

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko 50 ?
    Musisz szukać wśród dobrych producentów na aluminium

  4. #4

    Domyślnie

    Cieszy mnie fakt iz podoba wam sie system ktorym jestem zainteresowany. Jednak dalej ciekawi mnie czy wykonuje ktos tutaj w polsce takie systemy okienne. Wiem ze bez problemu sa dostepne w uk (rozmiar indywidualny) co widac na podanym linku powyzej. Mozemy tam znalezc system narozny 4x4 za 7,300 x 5,5 co daje 40,150 wiec nie tak zle

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    40 tys. ale to zapewne cena netto, bez dodatków i montażu. Więc jak nic 50
    A poważnie - czy zależy Ci na tym by ta harmonijka była składana także narożnie?
    Bo "takie okno" to znana w Polsce konkstrukcja harmonijkowa. Od lat się je robi, głównie w drewnie, ale widziałem i w aluminium. W PCW chyba też...
    Mało popularne - bo nie tanie i nie jest tak niezawodne jak HS`y. Teoretycznie może zrobic każdy, kto się nie boi. Producent mały i duży (no raczej poza firmami na D.)
    Konkretnie zacząłbym szukać u Producentów okuć, np. GU ma dobrze rozwinięty ten segment (ale może polecam ich ze względu na sympatie i to na ich prezentacje zwracam większą uwagę). Producent powie Ci, czy ma takie okucia (czyli "harmonijka narożna) i który z jego klientów (producentów okien) jest w stanie podjąć się takich wyzwań.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Ktoś się znajdzie - mam tylko nadzieję, że jest to uwzględnione w projekcie a nie tak jak zwykle - "Panie tego słupka na rogu nie robimy bo takie okno chce"
    Bo to zupełnie inna bajka jeśli idzie o projekt.


    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinieneś najpierw zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie - czy mnie na pewno będzie na taką konstrukcję stać by później nie szukać wśród najtańszych ofert tylko pewnych producentów i MONTAŻYSTÓW.
    Przekładanie oferty z ebayu na Polskie warunki to nieporozumienie.
    Dopiero później roześlij zapytania do firm produkujących okna w drewnie czy aluminium. PVC w harmonijce to nieporozumienie - moja subiektywna ocena poparta częściowo wypowiedziami niektórych systemodawców
    Przy okazji od razu poproś by wskazali ci firmę która może to zamontować.
    Pomijam już kwestię zastosowania takiego rozwiązania w naszej strefie klimatycznej ale to zupełnie inna bajka

  8. #8

    Domyślnie

    Projekt jest robiony indywidualny i nie powiem żeby architekci (rozmawiałem z kilkoma zeby bylo w czym wybrac) byli zachwyceni moim pomyslem. Powiedzialbym raczej ze byli przerazeni ale usmiechnieci. Otwor w scianie jest uzalezniony od ilosci drzwi po kazdej stronie. Chcialbym 4x4 oczywiscie w aluminium, ale potrzebuje sie dowiedziec czy ktos takie wykona. Byc moze bede zmuszony na 2x4 lub inne. Zobaczymy. Początkowy plan i tak zakładał kupno narożnych drzwi jak i reszty okien w UK (ten sam kolor) bo maja spory wybór. Pelna paleta kolorów co do ramy, PCV, drewno lub aluminium dopasowane rolety itp. Całość przychodzi jak z IKEI. W pudelkach z instrukcja dla laikow. Mozna zamowic tez z montazem. Ale jezeli ktos to zrobi w PL to przynajmniej odejda koszty transportu. Czyli rozumiem żeby poprostu pytać lub wyslac zapytania mailowe do producentow okien.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub Milak Zobacz post
    ...Początkowy plan i tak zakładał kupno narożnych drzwi jak i reszty okien w UK (ten sam kolor) bo maja spory wybór. Pelna paleta kolorów co do ramy, PCV, drewno lub aluminium dopasowane rolety itp. Całość przychodzi jak z IKEI. W pudelkach z instrukcja dla laikow. ...
    Montaż zwykłych okien wydaje się jeszcze prostszy i też jest instrukcja, a powszechnie trudno o dokładność, której taka konstrukcja będzie wymagała wielokrotnie więcej.
    Kolega wyżej już Ci wspomniał o strefie klimatycznej - zwyczajnie chodzi o to, że okno pochodzące z Wysp będzie odstawało standardem cieplnym od konstrukcji z naszej części Europy.
    Jak ustalić możliwość wykonania też już podaliśmy. Na forum nie spotkasz użytkowników ani wykonawców takich okien.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kolega wyżej już Ci wspomniał o strefie klimatycznej - zwyczajnie chodzi o to, że okno pochodzące z Wysp będzie odstawało standardem cieplnym od konstrukcji z naszej części Europy.
    Jak ustalić możliwość wykonania też już podaliśmy. Na forum nie spotkasz użytkowników ani wykonawców takich okien.
    Fin,

    na forum można spotkać czasami też wykonawcę takich wynalazków .

    A odnośnie strefy klimatycznej:
    Przy aluminiowej harmonijce z progiem ( nie wygląda najlepiej) jest w miarę możliwości nawet stosunkowo dobry współczynnik Uw do uzyskania. Przy harmonijce bezprogowej wygląda to już dużo gorzej, bo uszczelnienie na dole jest na szczotkach ( i tu by się przydało ogrzewanie "kanałowe" przed taką harmonijką).

    Do wykonania jest, ale wymaga też przygotowania budynku pod takie rozwiązanie.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Teoretycznie może zrobic każdy, kto się nie boi. Producent mały i duży (no raczej poza firmami na D.)
    Fin,

    bo się obrażę. Nasza firma też jest na D

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony