dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Post Naprawa posadzki pod płytki blok z wielkiej płyty

    Szanowni Forumowicze.
    Proszę o wyrozumiałość dla laika W zakupionym mieszkaniu, w bloku z wielkiej płyty z lat 70, zabrałem się za skuwanie mozaiki przytwierdzonej na cement w łazience. W dwóch miejscach trzymało tak mocno, że musiałem odkuć z warstwą cementu. Od tych miejsc mogłem już kruszące się fragmenty cementu odrywać praktycznie ręką. Skułem więc całość. Pokazało się zbrojenie. W jednym miejscu widocznym na zdjęciu pokruszyła się także wylewka (chyba także cementowa), aż pokazał się jak sądzę strop betonowy. W tym miejscu problem musiał być już bardzo dawno, bo był tu także wylany fragment jakiejś czarnej zaprawy o dużej twardości, więc ktoś już przy tym dłubał.Na razie już nic więcej się nie kruszy, choć aż się boję co jeszcze zacznie Proszę o poradę jakie prace wykonać po kolei aby w końcu ułożyć na tym płytki.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0014.jpg
Wyświetleń:	1808
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	317587  
    Ostatnio edytowane przez Janek1234567 ; 19-05-2015 o 06:13

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To czarne o czym piszesz to lepik, smoła. A zerwanym betonem nie przejmuj się. Kiedyś płytki układana nie na klej tylko na zaprawę cementową. Uzupełnij ubytek wylewki i jeżeli poziom odpowiada to zagruntuj całość i klej. Możesz też stosować izolacje, ocieplenia i wszystko co tylko zaplanujesz.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź jakiego produktu do naprawy dziury użyć. Pomiędzy tą zbrojoną warstwą wylewki a płytą stropową jest pusta przestrzeń na dużym fragmencie powierzchni. Łazienki w tamtych czasach były podobno wstawiane w bloki w całości jako oddzielne elementy, ale chyba coś pomiędzy stropem a "podłogą" łazienki powinno być. Jeśli było to już się dawno wykruszyło. Co zastosować, żeby masa nie wpłynęła pod wylewkę i ewentualnie nie wybrzuszyła jej kolejnych części (jeśli powiększyłaby swoją objętość ).
    Ostatnio edytowane przez Janek1234567 ; 20-05-2015 o 10:27

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli pozostała część wylewki jest stabilna to ja zostaw. Ale jeżeli piszesz, że jest tam przestrzeń pomiędzy płytą a wylewką to może to w przyszłości skutkować załamaniem tej wylewki. Tutaj trudno wróżyć ja zerwałbym całą wylewkę i zrobił ją od nowa.Chociaż z drugiej strony jeżeli na wylewkę położysz płytki ( terakota, gres) większego formatu to nacisk na tą wylewkę będzie rozłożony. Jeżeli ta wylewka jest stabilna to zalej tą dziurę zaprawą cementową i tyle.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    na koniec wylej se mase samopoziomujaca , bo sie zarzniesz przy kladzeniu plytek .

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Reszta wylewki wydaje się już być stabilna.Płytki też mam dużego formatu.Po załataniu dziury chciałem jeszcze dla wyrównania wylać samopoziomującą. Teraz pytanie czy ta wierzchnia warstwa wylewki samopoziomującej wzmocni całość konstrukcji czy też ze względu na jej ciężar i oddziaływanie na spodnią,tę naprawioną wylewkę będzie mogła spowodować jej załamanie?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    masy masz 3 - do 5 mm . niejest to jakis ciezar , nie ma terz wlasciwosci nosnych , wyrowna tylko calosc pod plytki . Robiac mase daj se ok. 250 - 350 ml wody wiecej niz podaje producent , lepiej sie rozlewa .

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie sugestie. Nasunęły mi się jeszcze dwa pytania:

    1. Czy zaprawę naprawczą nałożyć tak, żeby miała kontakt z płytą stropową, co pewni wzmocni konstrukcję ale może pogorszy izolację akustyczną czy tez ułożyć na płycie styropian i folię i dopiero na to zaprawę, żeby odizolować jedno od drugiego?

    2. Jak wykonać dylatację po obwodzie (jeśli w ogóle) biorąc pod uwagę, że na obwodzie mam betonowy cokolik łączący ściany z podłogą. Tak jest we wszystkich mieszkaniach tego typu. Ludzie albo to skuwają do kąta prostego albo kładą na to pasek płytek pod kątem. Kucia wolałbym uniknąć jeśli to niekonieczne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0016.jpg
Wyświetleń:	1288
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	318051
    Ostatnio edytowane przez Janek1234567 ; 22-05-2015 o 16:40

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale cudo ustroju poprzedniego. Sorry w tym nie pomogę ja bym to skuł. Nie jestem w stanie wyobrazić cokołu pod kątem 45 stopni. Totalna porażka a i niebezpieczne można się poślizgnąć. Na którym piętrze jesteś? Co do akustyki to w tym przypadku tą 1/2 m2 nie pomożesz sobie. Te bloki to i tak sa jak pudła rezonansowe. A w łazienkach to wszystko i tak słychać. Chyba, że dasz po całęj podłodze styro i wylewkę ale ja bym nie podnosił poziomu podłogi łazienki w stosunku do przedpokoju . W razie zalania lipa.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 22-05-2015 o 21:39

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na szczęście cokolik odpuścili sobie w wejściu Mieszkam na II p. Tak jest na całym osiedlu ale znalazłem post forumowicza z W-wy, który też miał z tym problem. Pewnie zależało to od systemu budowy. Nie ukrywam, że boje się tego ruszać, żeby dodatkowo nie obciążać uszkodzonej wylewki wstrząsami no ale jak mus...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wylewka nie będzie obciążona tylko co z sąsiadem z dołu jak mu podczas skuwania odpadnie tynk z sufitu. Te bloki były stawiane z płyt, które spawali na uszach łącznie z ścianami działowymi, następnie szczeliny zalewali betonem gładząc łopatami a na zewnętrzych ścianach dodatkowo wlewali jeszcze beczki smoły- lepiku. U znajomej na 8 piętrze w salonie przed drzwiami balkonowymi wyleli górkę - pewnie taczka betonu zbywała i był problem z usunięciem tego. Tutaj natomiast można byłoby spróbować wyciąć ten cokolik tarczą do betonu ale będą tony kurzu a z kolei ciąć metodą na mokro nie za bardzo.Proponuję porozmawiać z sąsiadami z dołu i ewentualnie uprzedzić o swoich zamierzeniach.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janek1234567

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-025
    Posty
    7

    Domyślnie

    Przede mną widzę jeszcze szereg atrakcji Dzięki serdeczne za pomoc! Pozdrawiam.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spokojnie dasz radę. Życie byłoby nudne gdyby nie było ciekawe a jak sam to wykonasz to pomimo poniesionego trudu będziesz miał satysfakcję. Zoaczysz niby mała rzecz a cieszyć będzie długie lata. POWODZENIA>

  14. #14

    Domyślnie

    Kolega ma łazienkę z kabiny betonowej http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21170/024385w59.jpeg. Ludzie to wywalają w całości i robią normalną łazienkę. Czy masz niżej sufit w łazience? Sam mam osobiście kabinę ale wybiłem jedynie podłogę która była wyżej niż mieszkanie

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Nie potrzeba masy samopoziomującej bo jeszcze ją schrzani. Wystarczy klej średniowarstwiowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony