dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Komin przy ścianie zewnętrznej + grill

    Witam,
    Jestem totalnym nowicjuszem jeśli chodzi o kominki/grille/wędzarnie. Ale z racji że będę w tym roku budował dom, chciałem podejść do tematu kompleksowo. Tj. mam taki pomysł by na ścianie zewnętrznej umieścić komin (od wewnątrz) z kominkiem od strony salonu (tradycyjnie), ale od strony tarasu również umieścić kominek a raczej grill.
    Sęk w tym że ten na zewnątrz, ma służyć raczej tylko jako grill + ew. w przyszłości rozważam rozpoczęcie przygody z wędzeniem. Czy ktoś tutaj może mi doradzić czy takie rozwiązanie ma sens ? Tzn. funkcję grilla przy stronie tarasowej bardzo mnie przekonuje, tylko może zadam głupie pytanie, ale gdzie jak nie tutaj... Otóż do samego grilla potrzebne jest podłączenie pod wyciąg kominowy? Na moją logikę to nie, bo to będzie z założenia otwarte palenisko, ale proszę mnie ew. wyprowadzić z błędu.
    W takim razie jeśli nie jest potrzebny wyciąg kominowy to kiedy on będzie mi potrzebny od strony zewnętrznej tarasowej? tzn. wtedy gdy będe chciał wędzarnik? Choć z tego co wiem, to pod wędzarnik potrzebny jest tylko dolny dolot powietrza. Może mnie ktoś oświecić w tych kwestiach?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    ....Otóż do samego grilla potrzebne jest podłączenie pod wyciąg kominowy?... W takim razie jeśli nie jest potrzebny wyciąg kominowy
    Zadałeś pytanie i następnie sam sobie na nie odpowiedziałeś, w dodatku błędnie ...
    Sprawa jest prosta - chcesz kominek, to musi być komin do niego. Chcesz po drugiej stronie ścian domu kominek zewnętrzny, grill czy wędzarnię, to do tego masz mieć drugi przewód dymowy w tym kominie.
    Ale napisz jeszce co rozumiesz pod pojęciem "wyciąg kominowy" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wyciąg kominowy miałem na myśli komin/przewód

    W takim razie ile powinno być przewodów kominowych łącznie? 3 czy 2 ?
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jeden komin.
    W nim dwa przewody dymowe.
    Z tych przewodów dymowych jeden do kominka wewnątrz domu.
    A drugi do urządzenia (kominek, grill, wędzarnia, kombajn - zwał jak zwał) stojacego na zewnątrz domu.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą jak nigdy dotąd......
    Daw tak usytuowane kanały w jednym kominie rodzą czasem pewien problem .. przemarzanie.
    Darek B

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie



    Jakiś tam projekt z rozwiązaniem o które pytasz.Na zewnątrz jak widać grill a zgadując bo nie widać, wewnątrz kominek wpięty w ten komin nazwę go dwubiegunowy od kierunku przepływu spalin.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja już nic nie rozumiem... na projekcie (jeszcze nie skończonym) mam 3 przewody kominowe - dlaczego tak architekt umieścił a nie zrobił 2 tak jak piszecie ?

    Zdjęcie jako inspiracja - bardzo mi się podoba, szukałem wiele ale tego nie znalazłem
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dropsec Zobacz post
    To ja już nic nie rozumiem... na projekcie (jeszcze nie skończonym) mam 3 przewody kominowe - dlaczego tak architekt umieścił a nie zrobił 2 tak jak piszecie ?

    Zdjęcie jako inspiracja - bardzo mi się podoba, szukałem wiele ale tego nie znalazłem
    Architekta pytałeś?

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Architekta pytałeś?
    Przepraszam za określenie ale czasami Baturka odnoszę wrażenie ,że durnia z ludzi robisz.Pytasz o architekta jak wcześniej promujesz swoje pomysły własnie już na etapie projektu.Czasami sypniesz zagwozdką.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przepraszam za określenie ale czasami Baturka odnoszę wrażenie ,że durnia z ludzi robisz.Pytasz o architekta jak wcześniej promujesz swoje pomysły własnie już na etapie projektu.Czasami sypniesz zagwozdką.
    Rozumiem że masz na pienku z Baturą ale nie rozumiem co radzisz. Kogo jak nie architekta należy pytać Twoim zdaniem w trakcie projektowania? Dropsc może architektowi źle postawiłeś zadanie 3 urządzenia 3 przewody dymowe albo źle odczytałeś rysunek bo obok kanałów dymowych jest wentylacyjny, rozmawiaj z architektem to pomaga.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Rozumiem że masz na pienku z Baturą ale nie rozumiem co radzisz. Kogo jak nie architekta należy pytać Twoim zdaniem w trakcie projektowania? Dropsc może architektowi źle postawiłeś zadanie 3 urządzenia 3 przewody dymowe albo źle odczytałeś rysunek bo obok kanałów dymowych jest wentylacyjny, rozmawiaj z architektem to pomaga.
    Pisze o grillu i kominku gdzie widzisz trzecie urządzenie???Z Baturą wymieniamy poglądy i cenie jego wiedzę ale czasami mogę się z nim nie zgodzić.Moją propozycją jest projekt ,który zresztą autor zaakceptował.Zapytaj Baturki kiedy che wiedzieć o kominach i kominkach to ci pomoże.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pisze o grillu i kominku gdzie widzisz trzecie urządzenie???Z Baturą wymieniamy poglądy i cenie jego wiedzę ale czasami mogę się z nim nie zgodzić.Moją propozycją jest projekt ,który zresztą autor zaakceptował.Zapytaj Baturki kiedy che wiedzieć o kominach i kominkach to ci pomoże.
    Czytasz nieuważnie " ma służyć raczej tylko jako grill + ew. w przyszłości rozważam rozpoczęcie przygody z wędzeniem." nie wiadomo jak to architekt zinterpretował. Autor zaaprobował Twój projekt czyli to Ty jesteś autorem projektu, to mu wyjaśnij jego problemy.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Czytasz nieuważnie " ma służyć raczej tylko jako grill + ew. w przyszłości rozważam rozpoczęcie przygody z wędzeniem." nie wiadomo jak to architekt zinterpretował. Autor zaaprobował Twój projekt czyli to Ty jesteś autorem projektu, to mu wyjaśnij jego problemy.
    Rozumiem ,że ty mu podpowiedziałeś jak Baturka. Architekt.Tobie wentylacja chyba rozjechała się ze spalinowymi.Wkleiłem autorowi by go zainspirować i tak jak doświadczony Baturka pisze w innym wątku ,że wolałby oszczędzić błędów w budowaniu kominów inwestorowi podpowiadając najlepszą opcje dla wymagań inwestora i samego budynku.Jeśli chodzi o rozważania jemu nie potrzeba ciągu wentylacyjnego.Wędzarnie pięknie doklei jak będzie miał widzi mi się.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dropsec
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chudów
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobra widzę, że nieźle namieszałem Panowie chciałem powiedzieć, że na rysunku są 3 kółka łopatologicznie mówiąc, czyli są to albo 3 przewody dymowe albo 2 przewody + 1 wentylacyjny jak rozumiem. Dlatego może konkretnie zadam pytanie, po co mi przewód wentylacyjny ? (Fakt, architekta nie pytałem, widzę się z nim za jakiś tydzień, a sprawa mnie nurtuje)

    Chcę kominek od salonu + grill/kominek od tarasu (+ ew. w przyszłości będzie miał funkcję wędzarni, tylko muszę to jakoś przewidzieć)
    Indywidualny 240m2 + 40m2 garaż, podłogówka 210m2, PC PW Atlantic 11kW Excelia, WM TheslaGreen AirPack 400, Inteligencja KNX. 20cm szkło piankowe na gruncie, 12cm EPS 200 podłoga parter, 20cm grafit ściany, 9cm EPS 200 strop, 40 cm strop poddasze wełna, 25cm piana PUR skosy do kalenicy, brak okien dachowych, żaluzje fasadowe, odkurzacz retraflex, POS, 3kV PV. Nasz dziennik budowy - czytaj

  15. #15
    Banned
    Vitcas Polska

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    29

    Domyślnie

    Poprzednicy mają rację - jeśli będzie typowe palenisko otwarte, musi być komin. W przeciwnym razie będziesz miał pełno dymu wokół domu i w samym domu, a przecież nie tego chcesz.
    Dodanie funkcji wędzarni do zewnętrznego kominka to nieskomplikowana rzecz, pod warunkiem, że wędzarnię zrobi się od razu w momencie budowy. Komorę wędzarniczą umieszczasz po prostu w kominie, który musi mieć jednak konkretną budowę - szerokość, progi, kije wędzarnicze. Musisz też zapewnić drzwiczki, dzięki którym będziesz miał dostęp do części wędzarniczej. Nie ma sensu zakładać “kiedyś zrobię wędzarnię”, najlepiej zrobić ją od razu - koszty nie będą dużo większe, a późniejsza przeróbka to tylko niepotrzebne problemy.

  16. #16
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    [QUOTE=Vitcas Polska;6871680
    Dodanie funkcji wędzarni do zewnętrznego kominka to nieskomplikowana rzecz,

    pod warunkiem, że wędzarnię zrobi się od razu w momencie budowy.

    Komorę wędzarniczą umieszczasz po prostu w kominie, który musi mieć jednak konkretną budowę - szerokość, progi, kije wędzarnicze. .[/QUOTE]

    Pierwsze stwierdzenie powala .... uśmiałem się do BULU lub bólu [ jak kto woli ]
    Darek B

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    Podbijam temat
    -czy można ze względu na oszczędność zrobić otwór na zewnątrz i zrobić metalowy komin z rury do kominka wewnętrznego,a kiedyś dobudować sobie zewnętrznie komin do kominka wewnętrznego,kominek zewnętrzny, grill zewnętrzny i wędzarnię i do nich komin?
    -Czy ktoś użytkuje taką zewnętrzną wędzarnię i czy jest zadowolony,a tak praktycznie:
    -czy okna się strasznie brudzą i czy w przypadku jak niedaleko jest okno tarasowe,to nie m jakichś nieszczelności przy ramie okiennej?

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje kominek na ścianie zewnętrznej,czy może jeśli miałby budować jeszcze raz przeniósłby go raczej do środka budynku???

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakowiec Zobacz post
    Czy ktoś użytkuje kominek na ścianie zewnętrznej,czy może jeśli miałby budować jeszcze raz przeniósłby go raczej do środka budynku???
    Może troszkę nie na temat ale mam w centralnym miejscu i na 100% nie przeniósłbym na ścianę zewnętrzną

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rakowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-157
    Posty
    37

    Domyślnie

    ok, a może powiesz dlaczego?
    Byłam u rodziny -dom oddany rok temu i zachwalali kominek. Ja w planach mam zewnętrznie i po tym zachwalaniu zastanawiam się nad zmianą. Z powodów urzędowych -budowa się odwleka,więc coś tam mogę zmienić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony