dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie Trudny wybór montaż okien na porothermie PROSZĘ O POMOC

    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów portalu MURATOR
    Jestem nowy na tym portalu i szukam pomocy, wskazówek dotyczącej stolarki okiennej...Chciałbym dokonać dobrego wyboru i zasięgnąć porady i Waszych opinii.Pobudowałem domek jednorodzinny z porothermu (aktualnie jest otwarty stan surowy)
    i dostałem dwie różne oferty od firm na tego typu prace wykorzystujące dwie różne metody, mianowicie jedna bazuje na prawidłowym montażu okna na dolne mocowanie za pomocą kotew po uprzednim zalaniu porothermu betonem a druga wykorzystuje kotwy Knelsena. Zastanawiam się nad różnicami. Jakie są plusy i minusy w zastosowaniu i w co lepiej zainwestować przyszłościowo. Określonych informacji na temat nigdzie nie mogę odnaleźć, więc bardzo proszę o poradę od osób które miały z tym styczność.
    Dziękuje i Pozdrawiam.
    Janusz.
    Ostatnio edytowane przez Janusz_1976 ; 19-05-2015 o 11:39

  2. #2

    Domyślnie

    A co to jest perfotherm? Coś w podobie pustaka POROTHERM?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak, dziękuje za wykrycie błędu, tak dom jest wymurowany w systemie porotherm
    Ostatnio edytowane przez Janusz_1976 ; 19-05-2015 o 11:53

  4. #4

    Domyślnie

    Każda z metod montażu będzie dobra jeśli skutkuje poprawnym montażem. Jedyna różnica przy wylewaniu betonu to zmniejszenie światła otworu (a więc i wysokości okna), ponieważ aby wylewka była odpowiednio wytrzymała powinna mieć min. 3 cm grubości.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bez pomiarów na miejscu trudno jednoznacznie wyrokować co będzie lepsze. Nie rzadko otwory wymagają podmurowania by parapet wypadł na sensownej wysokości..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    a jeśli chodzi o właściwości termiczne i wytrzymałościowe ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    skonsultowałem się jeszcze z paroma firmami z Warszawy no i powiem szczerze, z mojego wniosku oprócz możliwości wysunięcia okna nic przekonującego do mojego wyboru nie usłyszałem a Wy co tak ogólnie sądzicie o Knelsenie to nowa metoda ale czy opłacalna ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Janusz_1976 Zobacz post
    skonsultowałem się jeszcze z paroma firmami z Warszawy no i powiem szczerze, z mojego wniosku oprócz możliwości wysunięcia okna nic przekonującego do mojego wyboru nie usłyszałem a Wy co tak ogólnie sądzicie o Knelsenie to nowa metoda ale czy opłacalna ?
    Nie powinienem ale ...
    po pierwsze NIC nie wiemy o Twoich potrzebach
    po drugie Knelsen do cały system łączników, które umożliwiają montaż okien w ocieplenie na wiele różnych sposobów a szyna "V", która umożliwia montaż dołu w porothermie to tylko jeden z składowych elementów.

    Więc nasuwa się sporo pytań:

    Po co Ci Knelsen ? chodzi tylko o zamontowanie dołów w porothermie ? czy może coś więcej ? chce montować całość w ociepleniu ? a może nie chcesz tylko musisz ? itd. itp.

    I ostatnia kwestia "OPŁACALNA" ? a jaka to metoda montażu jest opłacalna ? - ŻADNA - każda jest kosztem a nie zyskiem.


    Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    Dziękuje za odpowiedź. Wybrałem montaż systemu KNELSEN, a co do opłacalności.. nie chodziło mi o koszty jaki poniosę, ale czy ten właśnie świeży produkt/system montażu jest efektywny w porównaniu z innymi metodami i jest na tyle innowacyjny, że warto w niego zainwestować.
    A każda tego typu inwestycja jest kosztem a nie zyskiem... WIADOMO. I bardziej mi chodziło o plus i minusy niż rady w zastosowaniu.
    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    Teraz szukam firmy, która mi to zrobi profesjonalnie, polecicie mi jakąś ? Oczywiście Warszawa tylko wchodzi w grę.

  11. #11

    Domyślnie

    autorze wątku, nie opisałeś tak naprawdę jak chcesz mieć zmontowane okna
    Pomijam fakt, że jesteś kolejnym Inwestorem który wybrał Poroterm i nie zastosował się do zaleceń murowania i nie przypilnował murarzy - w obrębie mocowania okien zamiast pustaka powinna być cegła, tak samo dól otworu powinien być podmurowany cegłą - jak widać nie jest
    Jeśli w ociepleniu to masz Knesela, JBD, MOWO
    Jeśli chodzi o montażystów - na Kneselu zapytaj kolegę MM kogo by polecił, w MOWO zapytaj bezpośrednio w Illbrucku, w JBD skontaktuj się z firmą SFS. Producenci i dystrybutorzy systemu montażowego mają bardzo dobre rozeznanie kto potrafi a kto nie poprawnie montować
    jeśli w licu to problemem będzie tylko dół - i tu genialnym rozwiązaniem na mocowanie dolnych kotew jest patent Knesela - listwa do mocowania śruby - poszperaj, popatrz, zapoznaj się i zastosuj

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_1976

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-965
    Posty
    9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Skoro wybrałeś Knelsena to mogę pomóc, napisz do mnie bezpośrednio e-mail: [email protected]

    Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    w obrębie mocowania okien zamiast pustaka powinna być cegła, tak samo dól otworu powinien być podmurowany cegłą
    Zastanawia mnie jaki współczynnik przenikania ciepła będzie miała ta podmurowana cegła w stosunku do porothermu. To że dół ościeża musi być "pełny" nie podlega dyskusji, natomiast ta cegła jakoś do mnie nie przemawia.

  15. #15

    Domyślnie

    kolejny "nawiedzony" we współczynnikach. A policz sobie jaki % ścian przypadnie na te straszne mostki cieplne wywołane ceglą pełna i zejdź w końcu na ziemie
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 26-05-2015 o 08:28 Powód: poprawka błedu 5 na %

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    kolejny "nawiedzony" we współczynnikach. A policz sobie jakie 5 ścian przypadnie na te straszne mostki cieplne wywołane ceglą pełna i zejdź w końcu na ziemie
    Może nie nawiedzony tylko z głową nabitą UUUUUUUUUU i tylko UUUUUUUU a o innych kwestiach jak np. pojemność cieplna materiałów budowlanych to już nikt nie słyszał

    Nie mówiąc już właśnie o tym ILE to tej pełnej cegły w stosunku do całej powierzchni ścian będzie

    Pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    kolejny "nawiedzony" we współczynnikach. A policz sobie jaki % ścian przypadnie na te straszne mostki cieplne wywołane ceglą pełna i zejdź w końcu na ziemie
    Ja mam tylko wątpliwości dlatego pytam, a ty wyjeżdżasz z o nawiedzonym.
    A wy zamiast normalnie wyjaśnić zaraz atakujecie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Rafal. Zobacz post
    Ja mam tylko wątpliwości dlatego pytam, a ty wyjeżdżasz z o nawiedzonym.
    A wy zamiast normalnie wyjaśnić zaraz atakujecie.
    Nie dziw się nam, fakt, że niektórzy reagują nerwowo ale wynika to ze "zmęczenia materiału".

    To taka walka z wiatrakami - niestety - marketingowcy kontra fachowcy - się rymuje nawet

    Ja się cieszę, że pomimo wszystko rośnie świadomość i coraz więcej klientów zyskują sprzedawcy dla których okno to nie ziemniaki

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    jeśli poczułeś się urażony uwagą natury ogólnej - wybacz.
    Chodzi o całokształt.
    Ludzie patrzą i wybierają oferty o jak najmniejszym Uw okna. Niby słusznie ale walka o tysięczną część Uw jest totalnym nieporozumieniem.
    Pomijam fakt w jaki sposób te Uw jest wyliczane bo na rynku są firmy sztucznie je zaniżające. Ileż to razy najcieplejsze okna montowane są w sposób uragający nie tylko zasadom sztuki montażowej ale tak, że ta 0,001 nie ma znaczenia gdy z na styku okna z murem ucieka tyle powietrza że mogliby spokojnie wstawić snopek siana zamiast okna

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie czuję się urażony i po części was rozumiem. Wiem że U to nie wszystko i nie dam się zwariować, natomiast już taki jestem że muszę rozwiać wszystkie wątpliwości co do słuszności swojej decyzji.
    Jestem teraz na etapie zakupu i montażu okien, od kilku dobrych miesięcy codziennie przeglądam forum w poszukiwaniu informacji, właśnie dlatego że piszą tu ludzie którzy się na tym znają i nie wciskają kitu jak większość sprzedawców. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jak dzwonie z prośbą o ofertę na okna to czasami wydaje mi się, że ja wiem więcej od sprzedawcy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony